Aktuálně

09. 12. 2003 / Filip Urban / aktuálně

Včera sme na privátě mrkli na Goodbye Lenin. Cenama ověnčený německý film přirovnávaný snad k Pelíškům. Nevím no. Mrknul sem na to a upřímně mě to nějak nechytlo. Je fakt že pořád někdo rušil. Opilé spolubydlící, neznámý smrad z ponožek (snad pokaždé se objeví při hromadné projekci), kolující fajka (já si nedal!). V kostce příběh. Rok 1989. Jedna rodina, matka, syn, dcera, otec emigrující do NSR. Matka se z toho zvencne, pak se s ní stane hrozná nadšenkyně totalitního režimu. Uvidí svého syna na demonstraci. To neustojí, dostane infarkt a je 8 měsíců v komatu. Během téhle doby padne v NDR režim, Berlín se spojí a matka se probudí. Starostlivý syn, který se bojí o její zdraví se snaží po zbytek filmu udržet matku v iluzích, že se nic nezměnilo a s tím souvisí řada vtipných situací. Asi nejlepší záběr pro mě, když matka vyleze z domu a kolem ni proletí helikoptéra s kusem demontované sochy Lenina. No zbytek neprozradím. Už tak sem řekl možná až moc. Film skončil a já si udělal čárku, leč nijak mě to nepoznamenalo...


Aktuálně

08. 12. 2003 / Filip Urban / aktuálně

Tak sem se dnes v TV dozvěděl, že písnička Holky z naší školky slaví 20 let! Ideální příležitost jak nabouchat zase nějaké prachy, řekli si Hložek s Kotvaldem. Oživlé mrtvoly totalitního popu jsou opět na scéně, ale o tom sem nechtěl mluvit. Mám s touhle skladbou jednu takovou vzpomínku. Když holky putovaly Českými rádii, bylo mi kolem sedmi let. Samo mě to taky bralo. Prostě to byl hit a já mu zcela propadl. Ze dne na den se ale z mého staršího bratra stal metalista a já musel chtě nechtě dokázat, že taky patřím mezi drsný kluky a na důkaz toho sem vzal malou gramofonovou desku tohohle singlu a rozmlátil ji, před zraky starších metalistů, na kousíčky. Bratr mě pasoval do sekty Ocelové panny a já sem, večer před usnutím, uronil slzu za mou oblíbenou gramofonovou desku...

Nějaké ponaučení? Nenechte si od nikoho kecat do života, mohlo by vás to jednou mrzet :)


Aktuálně

08. 12. 2003 / Filip Urban / aktuálně

Jeden portfolio update. Kumpánům z Vebanque (začínající místní reklamka s abiciozními cíly :) sem udělal webík. Moc se tam toho nedozvíte, ale všelijak to bliká a jezdí a tančí...tak se jukněte :)


Aktuálně

08. 12. 2003 / Filip Urban / aktuálně

Tak jako si Gyd - dýdžej "vydělává" hraním, tak Já - výdžej si začínám "vydělávat" na živobytí promítáním krawinek. Za sobotu sem obdržel 300,- Promítat každý víkend, 5x do měsíce - sem za vodou :) Ostatně k mému platu, spíš almužně, kterou dostávám, mi asi jiná možnost ani nezbývá :( Čekal sem od bossů nějaké vánoční bonusy ve formě jednoho, dvou vousatých pánů na bankovce - ale hovnohrušky! Sotva zalátám díru v kontokorentu a od našich se nechám dát pod stromeček jeden nájem na Boženě :( Fuck! Sere mě to. Chci studovat, ale nemám na to... V krajní krizi sem nabouchám bannery a nebo prodám auto, které mi stejně nejde, když klesne teplota pod bod mrazu. Sem sociál a těžko si na to zvykám...No to sem trochu odbočil. Zpátky k projekci. Doufám, že se zůčastněným líbila. Padák nakonec nebyl protože člověk, se kterým to bylo domluvený je podle mě blb. Vypnout si mobil a nebýt doma, když se něco domluví je ta nejnepochopitelnější věc :( Radost spolupracovat. Hele musím modelovat ráfek od kola, takže se vracím k práci a vy běžte na oběd!


Aktuálně

08. 12. 2003 / Filip Urban / aktuálně

Víkend nabitý akcí. Vezmu to po pořádku. V pátek sem vyrazil s Martystafsonem na Indyho & Wiche. Prvotní komplikace s tím, že Marty si nechal v Praze klíče od baráku a v mokasínách, bilé košili a kalhotech s pukama bych s ním na hiphop nešel ani omylem :) Vše se zdárně vyřešilo a na akci jsme dorazili! Trošku si mě vzal do jointparády a pro mě se zbytek večera proměnil v jedno velké pata pata pata! Když sem se zcela aklimatizoval a rozhlídnul kolem sebe, připadal jsem si skoro jako nejstarší účastník akce. Naštěstí mě můj mladistvý vzhled neprozradil a já se tak mohl oddávat hiphopovým radovánkám. Jsem si uvědomil, že v mých letech žádné takové hiphopové kalby nebyly a o dost jsme tím pádem přišli.

Stejně je to zajímavé pozorovat, jak se to všechno mění. No tohle je na delší povídání, zkrátka co s načatým večerem? Fotbálek? Jistě! Vyzvali sme asi 17ti letou slečnu se svým přítelem (pravděpodobně) na fotbálek. Po první hře sem se nestačil divit. Slečna nám dávala gól za gólem. Brutus! Taková ostuda heh :) Nevermind. Hlavní hvězdy vystoupily kolem půlnoci. Z bezpečné vzdálenosti jsem to celé shlédnul a výborný! Už nejsem tak spontánní a nevyřvávám s davem, ale bavilo mě to. V hiphopovém kotli se děly věci. Borci vylézali na stoly a skákali do davu, až to někdo nezvládnul a začla solidní bitevní řvava. Indy stopnul hudbu a vyzval kungfisty, aby toho nechali. Jelo se dál, opět skákání do davu. Kapela měla taky menší problémy. Dvakrát amatérsky skončil kábl od majku na gramofonu, což mělo za následek konečný skreč a ticho v sále, ale přimhouřili sme oko a vařilo se dál.

Ve finále se v kotli opět strhla rvačka, Indy už to nevydržel a skočil po hlavě do rozbouřeného davu. Rozerval od sebe bitkaře a jelo se zase dál :) No prostě kvalitní hiphopová akce. Ve finále sme s Martym odchytli celou kapelu, poklábosili, nabořili a darovali něco na špeka na cestu domů. Vklidu hošani. Žádní namustrovaní frajírci! Myslím, že je pozvu na letní Tyngltangl do Bezrozměrova :) Jo! Dobré to bylo...


Nejvýraznější hrubky opravil YP Science, fakt se na to nedalo koukat:)


Aktuálně

04. 12. 2003 / Filip Urban / aktuálně

Hi folks! Zítra do práce nejdu, čiže no update. Musím drtit písmo, resp. kaligrafovat jak o dušu. Moje skřehlá křečovitě sevřená ruka zvládá jemné niance pohybu kurzorem, ale nakreslit rovnou čárku seřezaným perem je porod, takže to chce psát a psát, pěkně řádečky a písmenko po písmenku :o( Ale nedá se jinak. Večer pak vyrazím podle všeho s Martystafsonem na kluky ze štrýtu. Poklábosit, poslechnout, zalvnit se do hiphopu. V sobotu na tom samém místě projekce a oldschoola dnb. Toď náplň mého víkendu. Ať bude dělat cokoliv a budete s kýmkoliv - užijte si to! V pindělí dovi!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské