YNGPRMTV > Archiv aktualit > Jak posílat zboží s co nejmenší ekologickou zátěží?

Jak posílat zboží s co nejmenší ekologickou zátěží?

03. 09. 2020 / Filip Urban
Jak posílat zboží s co nejmenší ekologickou zátěží?

Tak tohle je u nás v kanceláři velké téma. Často, když mi dorazí z nějakého e-shopu zboží, žasnu, jak komplikovaně a kolik plastu dokáže s obsahem v krabici dorazit. Ideálně ještě dokonale oblepené vrstvou černé smršťovací fólie. To mě vždycky dokonale rozhodí a nutí se zamýšlet nad tím, jak to celé dělat jinak.

Jak k vám dostat naše zboží, aby neutrpělo žádnou újmu (protože víme, jak se často vrací nedoručené zásilky). Aby jeho poslání nestálo hromadu peněz a času a aby to byl i pro vás příjemný zážitek, rozbalit si náš balíček.

Úplně na počátku byl návrh vlastní YP krabice s potiskem, do které se vkládalo zboží zabalené v igelitovém pytlíku. Po čase jsme zjistili, že spotřeba krabic je enormní (s tím spojené i náklady) a často v nich bylo vzduchu, než zboží. Proto se přešlo na jednorázové poštovní plastové pytlíky, které jsou levné na pořízení a skvěle ochrání zboží i při drastickém zacházení.

Tenhle způsob byl praktikován nějakou dobu, abychom došli k závěru, že plastu už bylo dost a chce to kompletně přejít na papír. Proto jsme pátrali po kvalitních papírových pytlících. Ty prakticky neexistují. Respektive existují, ale nic nevydrží a nebo jsou protkané umělým vláknem, aby něco vydrželi, ale už zase nejsou recyklovatelné. Nechali jsme si vyrobit stovky papírových obrandovaných izolep, abychom po doručení zjistili, že jsou sice krásně hnědé, ale stále plastové (chyba v komunikaci s tiskárnou). Takže vznikl kočkopes, kdy zboží v igelitovém pytlíku (kvůli ochraně) vkládáme do papírové obálky a přelepujeme umělohmotnou izolepou. Balíčky vám chodily potrhané a nic to nevyřešilo.

Nakonec jsme ale myslím našli řešení. Nově jsou dva způsoby, jak se k vám může balíček dostat.

Buďto si ho objednáte bezplatně v obálce z recyklovatelného plastu, dokonale chráněném před okolními vlivy. Igelitové obálky zboží ochrání před vlhkostí a pachem. Přestože jsou igelitové obálky vyrobené z plastu, je jejich zátěž na životní prostředí relativně nízká. 70% materiálu pochází z recyklátu a celá obálka se dá znovu recyklovat.

Druhá možnost je čistá elegantní a ekologická varianta, za kterou si připlatíte 20 korun. Dojde vám zboží v krásném potištěném papírového obalu, vloženém do kartonové obálky. Vše 100% recyklovatelné.

Záleží jen na vás, jak vám tohle téma leží na srdci. Ale můžeme vás uklidnit, ať už se rozhodnete pro tu či onu možnost, obě jsou maximálně šetrné k naší planetě, protože nám na ni opravdu záleží. Děkujeme za tvůj čas a pochopení.



Zboží vytáhneme z igelitového pytíku

A zabalíme do potištěného papíru

Přelepíme nálepkou s logem YP

A celé vložíme do kartonového obalu

Druhá varianta je zboží v igelitovém pytlíku

Vložené do bílé plastové obálky

Přelepené polypropylenovou páskou

Tak co? Do které varianty půjdete?


Comments

Security code: 298
28. 09. 2020 / 19.33 / Petra Kamanová

Jste boží. Děkujeme!

08. 09. 2020 / 08.56 / KONY

Pekne! Palec nahoru!


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
WomenMenChildren