YNGPRMTV > Archiv aktualit >

Fashion

14. 06. 2010 / Filip Urban
Fashion

Náročný víkend za náma. Od čtvrtku sem ho s Nitkou trávil v roli stánkaře na akci, o které sem psal níže. V areálů bývalé zbrojovky v Brně se sešli lidi, kteří se nějak zajímají o módu (blbé slov ale popisné). Někteří vyrábí, jiní nakupují v cizině a dováží. V Brně byla snaha zogranizovat něco jako v Praze Code:mode, ale dopadlo to tak nějak po brněnsku...

Nechtěl bych, aby to tu vypadalo že spílám na organizátory nebo že sem vypruzený, protože sme prodali pár triček, ale celková atmosféra akce byla podivná. Spíš než fashion market to byl festival alternativní muziky kde v tomto případě alternativní = děsné. Jelikož sme měli stánek blízko hlavní stage, měl sem tu čest slyšet většinu interpretů a zvuk, který vyluzovala většina z nich, byl úděsný. Jako nemám nic proti hudebním experimetnům a prezentaci nový cest ale tohle byla čistá ego onanie vystupujících. Ve 4 hodiny odpoledne bych čekal pohodovější muziku než plechařinu bez kouska rymtu nebo melodie. Dj (jestli se to tak dá říct) zahleděnej pod ruce, kterej ani nezvedne hlavu aby se podíval, jak jsou všichni kolem něj vypruzení tím co předvádí. Ale abych zase neházel všechby do jednoho pytle, pár učinkujících bylo fajn a dali se poslechnout. Na horní stage sem radši ani nevkročil, protože ten soundystem v kombinaci s pekelným DnB a naprosto vydýchaným prostorem plný prachu a potu už není nic pro mě.

Brno je ve srovnání s Prahou prdel světa a taky to tak vypadalo. Lidí došlo opravdu dost, ale nikdo se do nakupování rozhodně nehrnul. Chápu, že bylo horko a že ne každý student má prachy, ale u spousty lidí sem měl spíš pocit, že nemaj ani na pívo :) Otázka: "Kolik to stojí?" byla častější než: Kdo jste a proč to děláte?

Prostě to byl spíš mejdan s možností pořídit si nějaký hadřík, než prodejní akce s hudebním doprovodem. Areál zbrojovky je fajn místo ale stánky byly na sobě hrozně nalepené. Chudáci ti, kteří prodávali v rohu nebo v patře.

Ale abych jen nekritizoval. Chválím ochotnou obsluhu baru, absinthovej stánek, chválím snahu organizátorů, udělat v Brně podobnou akci, která se děje ve větších městech Evropy každý týden. Vzniká tu prostor pro lidi, kteří hledí na originalitu a chtějí se oblékat jinak. Jen jim to celé lépe naservírovat a zpromovat. Ale po bitvě je každej generál.

Na závěr zdravím všechny, kteří se za náma zastavili, potřepali pravicí a pochválili nás za to, že to děláme dobře. Potěší to možná víc, než prodaný tričko :)

PÁR FOTEK Z AKCE K PROHLÉDNUTÍ TADYKomentáře

Kontrolní kód: 465
14. 06. 2010 / 17.48 / lenajs

Moc jsem se na Vás těšila, ale protože jsem dorazila až v sobotu v noci, tak jsem Vás nezastihla... škoda:-( Stejně na tom byli asi i další stánkaři, protože jsem už neměla skoro z čeho vybírat.
Co se týče celkové atmosféry, tak jsem z toho měla úplně stejnej dojem, ale protože jsem v tomto ohledu zelenáč, tak jsem si myslela, že jsem divná já... Divná nejsem, asi jsem jen primitiv:-)

14. 06. 2010 / 17.22 / Vašucek

Já měl fakt radost, že vůbec něco takového v Brně bylo (ať už to bylo jakékoliv). Možná si organizátoři vezmou kritiku k srdci a časem to bude lepší!

14. 06. 2010 / 16.17 / Pán_Housenek

at least primitive :D

14. 06. 2010 / 16.13 / Dr.Mudr

To sou ti tricatnici =D

14. 06. 2010 / 16.03 / FESAK

si starej voe.....měďáky necinkají a punkáči dělají bordel a ty hrozíš holí...já oficiálně starej jsem z toho měl dost podobnej pocit...tak už se nepřemáhej a přidej se k nám.


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské