YNGPRMTV > Archiv aktualit > Jak bylo na Feschmarktu?

Jak bylo na Feschmarktu?

18. 11. 2014 / Filip Urban
Jak bylo na Feschmarktu?

Letos nás vzali na prodejní akci do Vídně. Koná se tam pravidelně akce pod názvem Feschmarkt. Probíhá na jaře a na podzim ve dvou městech - Vídeň a Gratz. Mohli jsme se tak porovnat s novými vystavovateli mimo český rybníček a už teď musíme říct, že jsme obstáli. Zařadili nás do sekce móda do jedné z hal velkého pivovaru Ottakringer.

Ten areál je prostě úžasný. Je to obrovský industriální prostor, dělený na patra, propojený tunely a chodbičkami. Celá akce byla rozdělena na několik sekcí od umění přes jídlo až po módu. Celé tři dny se do areálu hrnuli tisíce Rakušanů a byli ochotni stát dlouho frontu u vstupu.

V naší Módní sekci to byla "barevná" (barevná v uvozovkách protože prim hrála černá, bilá a šedá) změť oblečení od extravagantních modelů až po streetovou módu. Výrobci se toho nebáli a ceny tomu také odpovídaly. Jelikož nám bylo hloupé, zvedat ceny jen proto, že prodáváme v Rakousku, byli sme tak suveréně nejlevnějším stánkem.

Postřehy z celé akce? Do jisté míry to byla jakási satisfakce. Rakušanky ocenily naše jednoduché modely. Čím méně potisku, tím lépe se věc prodávala. Elegance a konzervatismus je to, co ve Vídni funguje. Mě zase potěšili pánové, kteří se zasekávali nad našimi motivy triček a největší haló vzbudila mikina FUJI po které u nás ani pes neštěkne. Prostě je tam ta herní konzolová kultura zakořeněná mnohem víc :)

Ještě musím smeknout před dokonalou organizací. Vše klaplo na jedničku. Jak příjezd tak odjezd. Nikdo z ničím neprudil. Nikdo se nehádal o centimetry na stánku. Na čem jsme se s organizátory domluvili, to platilo. Pefektní byla taky nabídka kávy, občerstvení, jídla, sladkostí.

Jestli nás pozvou i na jarní prodej se uvidí, v každém případě to byla příjemná a užitečná konfrontace s jiným pohledem a vkusem, než jsme mohli doposud porovnat.Komentáře

Kontrolní kód: 295
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské