YNGPRMTV > Archiv aktualit > Umíme bundy. A jsme na ně pyšní!

Umíme bundy. A jsme na ně pyšní!

14. 09. 2022 / Filip Urban
Umíme bundy. A jsme na ně pyšní!

Máme rádi výzvy a neustálý progres. Chceme se posunovat a zkoušet nové věci. Jako v každém oboru (a u textilu to platí dvojnásob) platí, že dělat něco stále dokola a "na jistotu" není cesta.

Řikali jsme si, co vám dalšího nabídnout a vzhledem k tomu, že v našem týmu máme nejpovolanější člověka na svrchní oblečení a bundy, volba padla na promáklou podzimní bundu. Jak jsme zjistili, ušít něco technického v českých podmínkách a se zdroji, které máme je dost limitující.

I přes všechny omezení a možnosti vznikla nová podzimní bunda SAIMA. Je to slušivý, celopodšitý dámský kabátek se stahováním v pase, precizně prošitými kapsami i detaily z pratelného papíru. Má stahování na rukávech, légu se zapínámím i prostornou kapuci.

Hodí se skvěle od jara do podzimu a vznikla komplet v naší malé brněnské dílně. Je to zatím nejnáročnější kousek z naší produkce a je na něm vidět talent našich švadlenek. Protože se jedná o pracnou záležitost, šijeme jej v několika málo kusech jako pomyslnou třešničku na dortu.

Z technických specifik: jedná se o recyklovanou látku Repreve, která si zakládá na udržitelnosti textilních vláken, které používá. 100% Recyklovaný polyester RPET z vláken REPREVE s vodoodpudivou úpravou bez PFAS, polyurethanová dýchytelná membrána 3.000 mm/ 3.000 g/m2/24 hodin.

Zjednodušeně materiál vzniká znovu použitím starého plastového odpadu. A to je cesta, kterou jsme se rozhodli jít. Ve dvou barvách - army a elegantní černé. Kapsy i kapuce má počesanou podšívku s naší grafikou, což je moc příjemná vychytávka. Ve třech velikostech: S, M, L.


Bundy a kabáty Saima army Bundy a kabáty Saima army Saima

bundy a kabáty
S  M  L

4.990 Kč
Bundy a kabáty Saima černá Bundy a kabáty Saima černá Saima

bundy a kabáty
XS  S  M  L

4.990 Kč

Komentáře

Kontrolní kód: 967
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské