I letos se mi podařilo nenechat si ujít největší slovenský festival hudby v Trečníně. Moc takových akcí tam není, o to víc Slováků se na ní každoročně vydává. 2 dny plné decibelů nejrůznějšího rytmu. 6 stages po celém velikém výstavišti, letní kino, stanové městečko. Trenčín zavalen mladými hudbychtivými kaliči. Počasí stejně jako loni nevypadalo v pátek vůbec nadějně. Už od rána intenzivně pršelo. Opět sem čekal mud madness. Celou akci provázely nečekané problémy. Hromadily se jeden za druhým, ale vše se podařilo více či méně vyřešit a ve finále to byla opravdová pohoda!

Závěr? Název festivalu Pohoda je vybraný naprosto dokonale. Po oba dva dny sem si tohle slovo vyslovil nesčetněkrát. Ona to byla vážně pohoda. Vidět tolik lidí jak se nezřízeně baví a užívají si uvolněný víkend v SK je hezký pohled. Slovenských slečen tam bylo až oči přecházely. Jídlo a pití bylo podchyceno na jedničku. Na co vám přišla chuť bylo vaše a za slušný peníz. Pro nás teda. Nevím jak pro místní ale asi taky žádná hrůza. S usporadiateli a security problémy žádné. Snad až na způsob prodeje lístků. Nakonec sem si vzal foťák a stejně si fotil co sem chtěl a nikdo mi nic neřekl. Akce podařená ale pokud by měla probíhat i třetím dnem, asi bych už zemřel. Dopíšu tenhle řádek a jdu zamáslit protože jedu na náhradní pohod a i tak mi už baterky hážou ENERGY CRITICAL. Letošní pohoda snad ještě lepší než ta loňská. Hlavně díky počasí které se už na druhý den umírnilo a dokonce sme se dočkali i slunce. Pokud nabídnou organizátoři i na další ročník kvalitní zastoupení jak letos, tak jedu zas! Majtě sa bratia a buďte na sebe pyšnější a hodnější! :-)

Prvním errorem celé akce byly lístky. Měl sem od Kofoly přislíbeno 5 později 4 a nakonec 2 lístky. O tom že budou nakonec jenom dva sem se dozvěděl 10 minut před odjezdem, takže sme museli chudáka Martyho nechat ve Zlíně. Další, podstatně věcí komplikaci byl kolaps Helomva fárka. Takhle sme ho se Zoomem našli zasekleho. Klasická bolístka škodovek - chlazení a posraný termostat tuším. To znamenalo vyhledání servisu. Auto sme dovezli k Salimovi - ten se na auto vrhnul se svými dvěma syny a ze slibované hodinky se z opravy vyklubaly 4 hodin. Přimontoval Helmovi elegantní zapínač větráčku a zaručil, že do SK dojedeme.

Místo plánovaného odjezdu v 15.00 sme se ze ZL dostali kolem sedmé večer. Další zákys následoval na hranicích. Jako je zvykem slovenských celníků, při pohodě zkontrolovat totálně všechny podezřelé čechy jedoucí za zábavou na Slovensko. Ještě před výjezdem sme dostali zprávu o zadržení známých na hranicích. Našli jim nějaký hašiš a drželi je na hranici několik hodin. Já si chtěl převíst tak půl gramu skunku. Shánět potom něco na SK by mohl být problém. Vše sme nakonec brilantně vyřešili převezením. Zkontrolovali nás důkladně ale nic nenašli. Adrenalínek to byl solidní a o Helma se při předávání pasů pokoušel infarkt. Na Pohodu dorazila naše skupinka kolem 22:00. Poslední fronta, která už mě vážně prudila byla fronta na lístky. Nechápu proč to organizátoři trochu neošéfovali a neotevřeli více pokladen.

Tohle je fotka z Durex stage. V pátek jste tam mohli slyšet houzík, techhouse, v sobotu pak jungle, hardstep, drum´n´bass prostě massacre. Všude kolem taková hromada vysmažených lidí. Slovenská policie bojuje proti drogám, ale když sem viděl ty lidi na stages musel sem se smát protože mám pocit že v SK drogová reperse vůbec nic neřeší. Možná naopak. Taky sem zažil fakt "skvělé" chování místních policistů. Uplně pomineme fakt že vypadaji jako milicionáři někdy z roku 81. Děsné uniformy jim na serioznosti rozhodně nepřidají a arogance a hloupost jim uplně lezla z výrazu. Radši sem je ani moc nefotil nebo by mi ten foťák rozsekali obuškem. Do areálu si netroufli ale před vstupem na výstaviště byli připraveni. Vytipovali si kohokoliv, naběhli na něj tak 3-4 policajti, vyslekli ho i z ponožek a prohledali co mohli. Tohle chování mi příjde uplně mimo mísu. Kdyby se radši snažili o bezpečnost účastníků festivalu. Třeba chudák Viktor (fly). Přijel do Trenčína autobusem, vystoupil z nádraží. Podalo si ho 8 skinheadů, bezdůvodně ho skopali na zemi a ve finále ho označili za zkurveného anarchistu. To mi příjde tak strašně nespravedlivý a ubohý. Mlátit Flye. Tam kdyby radši koncentrovali své síly policajti.

Umývárka :-) Co velice psát že

Hajzlíky. Co velice psát že. Jenom snad že se tam vůbec snad nikdo nepokoušel o nějaký pořádek. Aspoň kelímek od piva hodit směrem ke kontejneru. Taková spoušť jakou tam musela uklidová služba řešit se jen tak nevidí. Fakt humus, ale asi to k těmhle akcím prostě patří. Každý je tak vykašený že tohle prostě vůbec neřeší. Tady se přijeli lidi bavit.

A když bavit tak pořádně. Nevím, ale můj subjektivní názor je že Slovácí prostě kalí ultrabrutálně a opravdu až dokud to jde. Neviděl sem jediného jointa kromě našeho, ale toho chlastu co se tam vypilo. Všechno krásně glosoval jeden Slovák, se kterým sme seděli u stolu: "Dáme si borovičku hej? čo už tak iného nam zostavá!" Tohohle ukazuji jenom pro představu. Takových vykalenců tam byly desítky, stovky! Když sme v sobotu ráno odcházeli zamáslit do auta potkali sme neuvěřitelné typy.

První večer sme toho moc nedali. Při příjezdu nás akorát vítala Lucie s Amerikou. Kromě Tatabojs jsme už prakticky žádnou kapelu neviděli. Z hlavní stage nás vyhnal nějaký hrozný punk a tak sme se šli uklidit do chilloutového stanu kde nás bavil tenhle Dj. nevím jak se jmenuje ale hrá na Fun radio stage a desky co pouštěl byly opravdu veselé.

Tahle fotka je tak kolem 6 ráno. Totální oblačnost, zataženo, déšť. Festival ještě pořád plný lidí, kteří pospávali kde mohli. Už sme toho měli taky plný kecky a tak si šli odpočinout a nabrat síly na sobotu.

Stanové městečko bylo vystaveno na totální bahně. Kus pole kde se dalo přespat. Je logické že hodně lidí si v těch sračkách stan postavit nechtělo a tak si je postavilo kousek od výstaviště kolem parkoviště. To už se ale nelíbilo opět Polici SR, která brzo ráno budila lidi 200 korunovou pokutou. Stejnou chybu sme udělali i loni a proto sem zavelel spát v autě. Žádný konfort to nebyl ale bylo to bez pokuty a mokrého stanu. Všimněte si té pomalované škodovky. Nadšený Slovák si ji na akci opravdu připravil.

Celá akce je jenom několik metrů od činžáků civilistů. Nevím jak ti temhle víkend snáší. Podle mě byla radši většina pryč. Kdo zůstal, vykukoval z oken a balkónů a pozoroval ten nářez kolem. Vůbec nechápu jak to tam funguje, že jim to vůbec povolí. Nezažil sem žádný konflikt s místními. Právě naopak. V restauraci se všichni ochotně ptají jestli sme na tom festivalu, jaké to je a tak. Jinak asi poměrně nudné městečko na tenhle víkend ožívá. Lidí na každém kroku hromady. Nikdo se k nám nechoval zle, nikdo nebyl nepříjmený, všichni fakt s maximální ochotou. To se mi líbilo.

Autobus patrně politické strany s názvem: Mladí. Jelikož se na SK blíží volby, mladí tam všechny dobře masírovali. Rozdávali hromady nálepek s hesly jako: Preč s rasizmom, sex, fuck the army, pracu mladým, dekriminalize marihuany, 0% DPH na PC, prostě hesla na která by mohli mladí slyšet a dát hlas právě téhle straně. Zajímalo by mě jak se na to mladí Slováci tváří. V případě že to bude politická strana tak ji přeju hodně hlasů, protože mladí na Slovensku jsou opravdu ochuzeni. A je to na nich znát. Stalo se nám opravdu hodněkrát když sme se dostali s někým do debaty, jak okamžitě po pár větách začali nadávat na Slovensko. Jak to tam všechno stojí za hovno, jak nemají kluby, jak se k sobě mladí chovají, jak se každý přetvařuje, že není pořádně co dělat, jak se bavit, všechno se jim zakazuje, Policie prudí jak jenom může.Slovenština je hnusnej jazyk a tak podobě. Jakmile nějaká Slovenka zjistila že mluvíme česky, dala se s námi do řeči. Všichni na nás byli opravdu milí a přátelští. Dokonce se řada z nich snažila přejít na češtinu.

YP CZ POHODA CREW. Zleva: zoom, helm a já. Při cestě do města. Milé překvapení mi připravil jeden týpek z tričkem YP. Jestli si čte tenhle report tak zdravím!

Posilněni raním špekem sme vyrazili na obídek. Našli skvělou hospůdku s vyhlídkou na celý Trenčín a lámali do sebe Zlatého Bažanta. Fakt dobré pivo pokud to můžu já neznalec říct. Ve srovnání s loňským Topvarem uplný zázrak pivo. Omluvte zhoršenou kvalitu mého výrazu. Byla to prostě náročná kalba :-)

Prohlídka Trenčínského hradu. Tenhle novomanželský páreček byl neskutečně vytrvalí, poletovali po celém městě a fotili se opravdu kde jenom mohli :-) Taky se musím zmínit o mladé průvodkyni která nas opravdu bavila svým hereckým talentem při popisu hradu.

Díky výhodném kurzu je pro nás v SK poměrně levno. Příjemně si posedět na náměstí, dát si jakýkoliv drink, pohár, dovést se taxíkem na výstaviště a přitom zjisti že jste vlastně moc neutratili bylo příjemné. Sem tu zachycen jako pravý lázeňák ale proč si nedát když je chuť :-)

Při procházce sme potkali offinku s mužem. Pokecali, dali nějaké dobroty a vyrazili zpátky na festival.

Účast byla opravdu šílená. Mluví se něco o 25 000 lidech. Z toho bych typnul tak 90% hoodně vykalených lidí. Ale nezaregistroval jsem žádnej konflik, ikdyž našlo se tam pár nabouchaných blbečků co se chovali jak magoři a využívaly svých širokých ramen k prolamovaní se davem ale opravdu nehleděli.

Už zmiňované stanové městečko. Humus filcky anarchie!

Hlavní stage a skvělá kapelka Carlos de Nicaragua y Familia - universal language - marihuana :-)

Kalíme!!!!!

Doprovodné akce. Jednou z nich bungee jumping. Lidi skákali jeden za druhým. Tenhle na vrchu dost vyměnul. Nakonec ale skočil, sice po nohách a z čapu ale dal to! Já bych se asi nehecl.

Hvězda večera kapela Stereo MC byly dobří, Sneaker Pimps taky good ale zdálo se mi že přijeli v dost očesaných verzích. Většina hudby pouze jako pozadí doplněné živými bycími, kytarou a zpěvem. Například Sneaker Pimps zněli mnohem slaběji než na desce. Tahle fotka je už ale z vystoupení UK dj Optical. Masíroval nás tam bez servítek. Já po hodince odpadnul. Vyhecoval kumpány, nasedli sme do auta a hrurá domů!

Zpět na galerie
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské