Po roce se povedlo opět zorganizovat festival Raskafest. Na svědomí ho mají ....NEMENUJ.....hromada mých kamarádů. Snad každý znamý, kterého sem na festivalu potkal, pomáhal s organizací. To taky znamenalo, že ikdyž tam byla celá řada kumpánů, s nikým ste pořádně nepokecali bo museli něco vyřizovat, někoho hlídat, něco řešit. Ale plně chápu. My obyčejní civilisté s oranžovýma páskama sme si tak celý festival mohli užít bez jakéhokoliv stresu, ale předem musím říct, že sem hodně soucítil, zvlášť při pozorování chování některých individuí, ale k tomu posléze. Vydržel sem jeden večer a v sobotu odpoledne sbalil stan a sypal domů. Nějak sem neměl chu´t a ani energii prokalit celý víkend by't pravděpodobně mého posledního open-airu tohohle léta. Opět tedy nemůžu říct, jaký festival byl a jestli se povedl. V každém případě si myslím, že organizovat v dnešní době zábavu pro lidi a neošéfovat si sponzory je utopie a pokud se podařilo vybrat alespoň tolik peněz, kolik se do zorganizování festivalu vrazilo, pak je to úspěch. Co taky chtít po lidech, kteří mají neustále hluboko do kapsy a jsou schopni vymyslet neuvěřitelné věci, jenom aby se dostali dovnitř zdarma. A pak něco organizujte pro stádo výpitků a asociálů. Vysral bych se na to. Né tak Kaďa. Proto respekt za strávený čas, ztracené nervy a díru v kapse. Lidem to je ovšem úplně salam a mám pocit že o těhle věcech ani nijak nepřemýšlí. Pro ně je důležitý se vykalit za co nejmenší peníz. Nevím, možná to co tu pišu zní dost negativně ale jenom sem se utvrdil v názoru že lidi jsou hovada a že asi začnu jezdit na country a folkové festivaly, kde by té upřimnosti a rozumu snad mohlo být nejvíc. Ale těžko říct. Nicméně k akci.

Do Žop nás (mě, ema a helma) zavezl otiecko. Připadal sem si jako správný teenager, kterého na akci vozí rodiče heh :) když fotřík viděl skupinky hipísaček a dredařů, nedíval se moc nadšeně, ale plně ho chápu. Postavili sme stan, resp. Em s Helmem postavili mého trola uplně špatně, ale už nebyla energie to přestavovat, protože sme se všichni dost těšili na burčáček a fajku. (Někteří dokonce abstinovali celých 14 dní!!!)

Veškeré propriety byly nalezeny. Sedli sme si na louku, pozorovali dení, popíjeli a bořili fajku jednu za druhou. Pak už sem se vezl na houpavé vlně příjemného reggae, thc v krvi a zapadajícího slunce.

A koho nepotkáme. Gyd - pravý Kaďův ukazováček :) hlídal aby se nikdo nezvaný nedostal dovnitř, otvíral bránu autům a stavěl s Kubou bunkr. No řekněte. Nevypadá s tím knírkem komicky? :)

A tady máme ilaba. Hudba, kterou pouštěl mě dělala dobře po těle, moc příjemný balzám kontrastující s "punkovou" zběsilostí odehrávající se na vedlejší hlavní scéně.

Arman, pokoutný prodavač fidorek. Koupil sem si u něj svoji nejdražší fidorku života :) 15,- mi příjde imho dost ale člověk měl na něco takovou chuť a nic jiného prostě nebylo.

Sorry za neznalost. Tohle je nějaká kapela mladých týpků. Z interpretůl, které sem měl možnost zaslechnout mi tihle přišli jako nejlepší. Mělo to hlavu, patu. Dechy dodávali té hudbě, no jak bych to řekl....pocit že ti lidi muzice rozumí a dokážou zahrát cokoliv, jenom si prostě ulítavaj na štýlku, kterej nemusí každýho oslovovat. Napsal sem to dost jasně? Pořád se tu vyhýbám slovům jako SKA a PUNK, protože o tom vím hovno a tak tu nehodlám teoretizovat o hudbě, které nerozumím. Jak sem řek, z interpretů na main stage pro mě nejposlouchatelnější.

NO PASSA RUN! Gyd na hlídce :)

Příjezd nějaké kapely. Vypadalo to moc dobře. v oblacích prachu si to šinou 3 staré dodávky. Lidé se začínají potácet, válet a padat. Akce se rozjíždí naplno :)

Systém pásků byl vymakaný. Barevně rozlišený takže se stačilo podívat dotyčnému na ruku a hned ste věděli jestli je to obyčejný návštěvník, interpret nebo hlídač :)

Žongling s ohněm. jak charakteristické že?

Čajovna byla moc povedené místečko na zevling. Akorát měl každý na stolečku místo čaje kelímek od piva :)

Mainstage s nějakou kapelou. Tady musím vyzvednout projekci MOIRE na obrovském plátně. Vypadalo to úchvatně. Chvíli sem se na to zasekal a pozoroval jak to dělaj profíci. To vybavení jakým disponovali mě fascinovalo a těch smyček, které mohli pustit bylo požehnaně. No jo když je source a rychlý kompy, tak to jde jedna radost.

A to už je sobota ráno. Bloody patawa po refreshi u vodního korýtka.

Iraf - milovnice růžové. Myslím že kdyby se soutěžilo, kdo měl sebou nejvíc oblečení, vyhrála by to na celé čáře. Taky barevná škála se točila převážně kolem růžové a jít pěkně sladěná ke korýtku s růžovým kartáčkem a růžovým ručníčkem - to je prostě pink iraf!

Když ste se ráno pohybovali po areálu, museli ste dávat bacha kam šlapete, bo mrtvol se válelo po areálu mraky :) Na téhle fotce jistě taky jednoho najdete :)

Born to be punker :) Chudák dítě, takhle mu zprznit účes!

Obchod JEDNOTA v Žopech byl prakticky rozebrán účastníky festivalu :) Takové nákupy tu asi dlouho nepamatují :)

Malá ukázka z organizačního týmu. Úkolem bylo napsat, že pokladna bude uzavřena do 8.00. Ve finále z toho vyšly 3 různé verze. Znáte takový to jak se na něco soustředíte a v půlce zjistíte že píšete uplně jiný slovo? Tak to se právě stalo Gydovi...

Druhá verze cedule měla problémy s K a N. Jsou chvíle, kdy vás ruka neposlouchá a písmenko N prostě nenapíšete :)

No a poslední nejvýstižnější verze mluví za vše :))))

Tady sem chtěl zachytit dopolední atmošku. Povšimněte si těch dvou slečen nalevo. To se jako smějí mě nebo co?

Vykalenců bylo na fesťáku opravdu hromada. Sám přemítám jestli sem byl někdy tak v kaši, abych se nemohl postavit na nohy. No možná v ranných začátcích asi jo, ale stejně. Pro pozorující je to fakt divadlo, pro zůčastněného asi peklo chvilky. V pozadí stánek Hare kršna. Experimentovali sme s jejich jidlem jak jen to šlo. Vyzkoušeli sme co se dalo a jako jo, dobré to bylo. Taky mě zajímá co se Krišňákům honí hlavou, když se před jejich stánkem takhle potácí lidi :)

Máslení v posledním možném stínku

dvanácet troska je to správné české auto travelerů :) a jaká luxusní sedačka se do něj vleze

Fly, Do, Iraf. festivalový zevling. Kua zase sme toho moc nestihli probrat bo DO dojel až v sobotu a já znaven předchozí kalbou, sem zrovna odjížděl.

Touhle fotkou se s váma rozloučím s konstatováním, že letošní raskafest jistojistě pobavil na dva dny hromadu lidí. Organizačně mnohem lépe zvládnuté než loňský ročník. Hromady pěkných slečínek i pěkných vykalenců, často sem přemýšlel, co ti lidé až se takhle v ponděli proberou budou dělat, ale to mi může být jedno. Chápu že festivaly jsou od toho, aby se lidi odvázali, na dva dny vypli ale řekl bych že podstatná část lidí, která byla na Raskafestu kalí prostě nonstop. Hodně zůčastněných má imho kalení coby svůj styl života. Nemá cenu tu řešit jestli je to tak správně. Každý si můžeme vybrat, jak tu ten čas strávíme. Kua nechci tu zabředávat do svých myšlenek a obírat vás o čas mýma představama, jenom sem chtěl prostě říct že by měl člověk od života chtít víc než dobře vychlazený pivo a hlasitou muziku. Kurwa já stárnu :)

Zpět na galerie
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské