Letošní první větší open air festival sem si nemohl nechat ujít. Jednak mě zaujaly kapelky, které měly vystupovat, jednak už sem se po zimě těšil na něco takového. Předpoveď počasí byla dost pesimistická. Celej víkend bude na území ČR inzentivně chcát. Ráno v pátek se se ženou probouzíme za totálního deště. Lístky na stole, sabotovat to prostě nešlo. Ok spíme dál, třeba to přestane :-) Za další 3 hodinky už jenom tak ucrkávalo. Posbírali sme nejnutnější věci, stan, spacáky, a hurá na stop směr BRNO. Po cca půl hodině nám zastavil asi 50ti letý střední podnikatel, o víkendu rekreační tenista, má automatickou převodovku, je to kotlíkář a dovolenou tráví v Chorvatsku a volí ODS. Zavezl nás na nádraží v Brně a odtud nám hned jel bus přímo do Třebíče. Kolem třetí odpoledne sme už byli v Třebíči. Zašli si na pivko, odpočinuli z jízdy a hurá na akci.

Stanové městečko bylo letos asi půl kilometru cestou brutálním lesem na velkou louku. Cesta to byla vskutku krkolomná protože pro ní prošly tisíce lidí a celou noc intenzivně pršelo. Postavit tam skrytou kameru, tak máte scének na 10 let dopředu. Rozdělali jsme spacák, posvačili, nabořili faječku a já se vrhnul stavět můj nový luxusní stan! Marťa mi to stopla - 17 minut. Vím..nic slavnýho ale na to že sem to stavěl poprvé a totaly mashed to docela jde.

Postavili jsme stan a šli se podívat na main stage. A koho to nepotkáme. Kroměřížská crew už solidně rozjetá :-)

Kolem nás se začalo objevovat opravdu hromada zajímavých lidí, jak vizáží, tak chováním. Tenhle týpek splnil moji představu o stoprocentním kotlíkáři :-)

Hehe a nebo tihle :-)

Abyste měli představu jak to tam vlastně vypadalo. Po pravé straně šapitó s taneční scénou, za redbulem bylo teapee s hiphopem popř jungle a uplně vepředu main stage.

Já to říkám pořád, nepřepálit starty! Hlavně nepřepáli starty! :-)

Tahle skupinka byla výborná. V klasickém voze rozbila svůj stánek s čajem, hakisákama, bubínkama a nejrůznějšíma pytlovinkama.

Výbornou atrakcí byly před festivalem kolotočáři. Klasická střelnice to už sem si dlouho nedal, tak sem se rozhodl zůročit zkušenosti z Counterstrike a vystřílet ženužce Teletubbies :-) Z 5 střel jsem musel 3 trefit! Povedlo se mi to, možná to bylo spíš tím, že hlaveň od špilky byla cca 10 cm :-)

Megaatrakcí ovšem byla centrifůga! Je fakt, že sem za celý dva dny nenašel odvahu zalést do té kabinky a vyzkoušet si několik G ale po oba dva dny se atrakce nezastavila a kolotočáři konečně nabouchali nějaký peníze z těch vykalenců co se vyhecovali a šli do toho.

Co se týče kapel tak opravdu ve stručnosti: Unikla mi kapela DUST. Ale prej nudná strouhanice bez invencí, pak vystoupili Kurtizání z 25. Avenue - no tak ti mě vůbec nezaujali. Rock is dead! :-) Cirkus Modrý Ublues byl asi nějakej renonc. Skákali ze stylu do stylu vše s rockovým podkladem a asi to celé mysleli ze srandy - aspoň doufám...Lenka Dusilová & Secret Service je holčičí záležitost, která mě taky naprosto nezaujala, snad kromě sympatického kytaristy. Vltava už byla o poznání lepší. Ale upřímně to taky není moje krevní skupina. Support Lesbiens začala ta lepší část festivalu. Taneční spodky s kytarovými rýfy :-) Překvapení večera bylo asi pro mnohé francouzská kapela PRAJNA. Zpěváka téhle kapely vidíte na snímku. Violončelista, bubeník, a vokálista s klávesami jako od Michala Davida - ale vařili výýýborně! Andrew zakoupil cd, tak sem zvědavý, jací budou na desce, protože koncert to byl vynikající.

Po francouzích nastoupilo Švihadlo. Vyklidněné hodně houpavé reggae tentokrát bez zeleného listu - žeby cenzura? Po Švihadlu jsem zavelel: "Do stanu!" a šli sme do stanu :-) Co mě docela vyprudilo, byla neúčast Penerů Strýčka Homeboye, kvůli kterým sem se hnal na fesťák už v pátek grrrrrrrrrrrh!

Ráno nás probudil déšť a nehorázný smrad kumpána, kterého sme vzali pod střechu, protože v noci začalo pršet. Navíc už v hospodě čekala osádka z Kroměříže ve složení HELM, jeho žena, EM a Peťa. Vyrazili jsme tedy na snídani a podívat se po Třebíči.

Tady vidíte zdokumentovanou snahu o zdolání balkónku. Nepovedlo se mi to, ikdyž mi DO výborně radil :-)

Menší zásek u krokodýla. Kde se tam vzal krokodýl? No to my taky nevíme....

Křtění nové fajfky. Hlavně nenápadně kluci :-)))

Ještě jeden pohled na Zámostí od vstupní brány.

V sobotu mi unikly kapely jako: Mikiho pupík, David Kraus. Slyšel sem je teda z dálky a to mi uplně stačilo. Nuda nuda, šeď šeď. Kapela Doo-Bop mi hrozně připomínala Otrokovické CUPÉ, ale taky žádná sláva. Překvapením druhého dne, alespoň pro mě bylo vystoupení kapely SOUTH PAW. Veselé hopsací věci.

Yp crew při poslechu South Paw - zleva - Em, Petra, Do, Judy I., Judy II. :-)

Andrew in da action :-) Neuvěřitelné, kolik toho pánové vydrželi :-)

Andrew to solidně vychytal. Koupil si v sobotu v Kauflandu gumáky a jede se dál :-)

KLF si šáhl na dno svých sil :-)))) Jindy čisťounký, vyhlazený, bezeskrvy a s upraveným účesem tu řádil jako jedna kule blata. Better living throught the chemistry?

Další pruda nastala po zrušení kapely Šum Svistu. Místo ní vystoupila HC kapela BORON. No děs a hrůza už jenom z té fotky co tu vidíte. Uchýlili jsme se raději do stanového městečka a tam si zahráli dámu, ubalili pár špeků a odpočinuli.

Co říct... snad jen Hondzíkovo heslo (Honzík je ten ležící): "HNUS, FILCKY, ANARCHIE!"

Po Boronech vystoupili Tatabojs. Jsou mi rok od roku sympatičtější. Jak jejich hudba, tak kreace kytaristy mě prostě bavili celé dvě hodiny. Byla to taková menší náplast na zprávu, že Skyline tenhle večer taky nedorazí :-(

V teapee vystupovala největší hvězda večera - MC ŠPÍNA :-) Totální týpek! Pražský homelesák s mikrofoném v batohu, který má na všechny hudební akce vstup zdarma, strčí mic do zdířky a pak už z něj leze jenom nedefinovatelné vrčení, bručení a jekot. Asi největší úlet akce heh! ŠPÍNA RULEZ! :-))

Taneční šapitó jsem navštivil jenom krátce. Nikdy mě tam aktuální Djský set nezaujal. Určitě sem přišel o něco zajímavýho ale nezblázním se kvůli tomu :-)

Vrcholem večera bylo vystoupení Monkey Business. Tohle seskupení bylo vynikající. Pravá show na scéně. Zahráli snad uplně všechno, co nestihli v plné verzi, sehráli v nekolikaminutovém střihu. Jak Holý, tak Brousek jsou výborní klávesisté a jejich rytmické přestřelky mě prostě dostávaly. Moc moc dobré. Ve finále proběhla avízovaná fireshow stylem bengálského ohně z kytary kytaristy Monkey Business a byl konec :-) Čekání na HYPNOTIX bylo neskutečně dlouhé a všichni sme usínaly ve stoje. Hypnotix byli výborní ale už mě nedokázali rozproudit protože sem byl úplně kakaový a po šílené stezce jsem se vydal k cestě do stanu.

Neděle ráno. Všichni balí a mizí domů. Někteří ještě odpočívají...relaxují. Tenhle týpek si to opravdu užíval :-) Festival se celkem povedl. Pravda je že mě nasralo zrušení několika dobrých kapel, kvůli kterým sem vysázel 450 korun, ale budiž. Chápu že počasí se moc nepodařilo, ale nevím jestli v tom nemám hledat nějaký kalkul ze strany pořadatelů Zámostí. Ještě bych se měl zmínit o výstavě v prostorách zámku, promítání filmů a divadla v židovské synagoze. Tenhle report neberte jako něco oficiálního. Je to jenom můj osobní názor na akci, kterou jsem absolvoval od začátku až do konce. Uvidíme, jestli se ukážu i za rok. Čekám nějaké oficiální prohlášení od organizátorů akce, přinejmenším omluvu na stránkách za tak prořídnutý playlist.

Zpět na galerie
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské