YNGPRMTV > Archiv aktualit > Představujeme nové YP legíny z recyklu

Představujeme nové YP legíny z recyklu

26. 02. 2021 / Filip Urban
Představujeme nové YP legíny z recyklu

Máme pro vás skvělou zprávu! Podařilo se nám rozjet výrobu legín z recyklovaného polyesteru. Ale hezky od začátku. Legíny už pro vás vymýšlíme, tiskneme a šijeme nějaký ten pátek. Za ty roky si dovolíme tvrdit, že střih, kvalita tisku i šití se posunulo o notný level dál. Řekli jsme si, že by bylo fajn přijít s recyklovaným PET materiálem. Podařilo se nám sehnat výrobce a nakoupit látku. Byl to běh na dlouhou trať. Najít certifikovaného prodejce, otestovat jak se materiál chová při velké zátěži, abychom vám ho mohli s čistým svědomím nabídnout, zabralo nějaký čas.

Vše trvalo trochu déle, než jsme si mysleli, ale nemělo cenu nic uspěchat. Nyní vám můžeme představit 100% recyklované legíny ve stejné kvalitě i gramáži, jako klasické legíny. Opravdu jde o sesbírané PETky z moře, znovu přetavené ve funkční materiál. Doufáme, že jsme alespoň malou mírou přispěli k čistější planetě a k vašemu lepšímu pocitu, při nošení našich yp legín! A jaké výhody má recyklovaný polyester?

Jde o materiál vyrobený z recyklovaných zdrojů jako například PET lahví, polyesterového odpadu nebo i starších oděvů. Při výrobě se suroviny čistí, rozemelou a vytaví vlákna, čímž se vytvoří materiál se stejnými vlastnostmi jako čistý polyester – pevnost, nemačkavost, snadná údržba a vysoká odolnost. Na výrobu se přitom využije přibližně o 90 % méně vody a 70 % méně energie než při výrobě běžného polyesteru. Uhlíková stopa při výrobě je také o 75 % nižší než při klasickém polyesteru a dokonce o 50 % nižší něž při výrobě organické bavlny. Dejme plastu smysl!

Vykopáváme novou řadu se dvěma novými designy. Další budou brzo následovat. Legíny SAND jsou například natisklá fotka právě vyčištěné pláže, která se leskne v ranním slunci. Ano. PETky z ní vysbírané skončili na vašich stehnech :)


Cappuccino recy brown Cappuccino recy brown Cappuccino recy


out of stock

890 Kč
Kč 1.490,-
Elements recy cream Elements recy cream Elements recy


out of stock

890 Kč
Kč 1.490,-
Sand recy black sand Sand recy black sand Sand recy


out of stock

1.490 Kč
Galaxy recy bordo Galaxy recy bordo Galaxy recy


out of stock

1.190 Kč
Kč 1.490,-

Legíny jsou naše výstavní skříň. Vyšlapali jsme si snad všechny možné slepé uličky. Už ale můžeme říct, že legínám 100% rozumíme. Víme, jak má vypadat motiv, jaký materiál je nejlepší, jak se chová, co vydrží. Taky víme co za motiv vám bude slušet a kde ubrat či přidat ve střihu. Legíny jsou celkem věda, ale když to všechon klapne jak má, je to radost je mít na sobě.

Vše začíná na tomto obřím plotru, kde nachystanou grafiku natiskneme na přenosný papír.

Klíčová je pro nás správná barevnost. Aby legíny nebyly příliš tmavé, nebo naopak světlé. Aby motiv hezky vynikal, byl správně detailní a ostrý. Aby se nenatisklo nic, co by rušilo kompozici na nohách nositelky :)

Je to časově náročná a titěrná práce.

Vytištěný papír se položí na čistý bílý materiál a vsune se opatrně do lisu.

Vše musí dokonale sedět.

Udržet 3 vrstvy tak, aby se nic nekrčilo a rovnoměrně se zažehlilo je opravdu věda. Tohle je kritické místo celého tisku. Buďto máte metry dokonalého tisku na látce, nebo metry kazového materiálu...

Po zažehlení designu na látku se potištěná metráž s díly doveze na dílnu, kde je švadlenky ručně vystříhávají.

Celé je to pomalá ruční práce, která se nedá uspěchat. Funkční materiály jsou hladké a při zpracování kloužou a pruží.

Poté se jednotlivé díly sešijí pružným stehem a kvalitní nití, které vydrží velký tah.

Odladěný střih legín je svatý grál. Snažíme se ho neustále zlepšovat a reagovat na vaše potřeby při sportu i při běžném nošení.

Naše řada recyklovaných legín je upletená z recyklovaného polyesteru, který vznikl jako druhotný produkt z PET lahví. Látka je opatřená řádným certifikátem od Holandského institutu.

A když všechno klapne jak má, oblečete si krásné, maximálně pohodlné a funkční legíny, které vám při hezkém zacházení budou sloužit dlouhá léta. Garantujeme stálobarevnost designů a vytahaných kolen se opravdu bát nemusíte :)


Comments

Security code: 755
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
WomenMenChildren