10. 06. 2011 / stavební deník

Stavební deník

Patrně jste tu někteří z vás sledovali náš stavební deník. Pomalu to budou dva roky, co sme začali řešit bytovou otázku. Rozhodnutí padlo na Kroměříž a rekonstrukci podkorví. S mladým nadějiným studentem architektury (leč bez reálných znalostí z praxe) sme realizovali své představy. Člověk do té problematiky začal slušně zabředávat a prošel si spoustou věcí od netolerantních památkářů přes nenažrané projektanty až po stavební firmy, které když naše plány viděly, rovnou řekly že do toho nejdou protože to je víc starostí než zisku a když už se nějaká našla, nebála se říct o balík peněz, na který bych patrně vydělával po zbytek života a ještě i mé děti.


28. 03. 2011 / stavební deník

Stavební deník

Stalo se to v pátek. Telefon od pana projektanta a pozitivní zpráva: "Projekt mám nachystaný, můžete se pro něj stavit". Tím pozitivní informace skončily...Dychtivě jsem rozbalil první paré a vrhnul se na rozpočet, který nás od začátku zajímal asi nejvíce. Celou tu dobu, co sme začali řešit vlastní bydlení jsme žili v utkvělé představě cifry 2,5 milionu a to tak že to byl strop. Na tuhle částku se mi i podařilo vyběhat hypotéku, kterou mi přiklepli. Když sem se podíval do položkového rozpočtu, jen jsem nasucho polknul. Částka nám poskočila o celý jeden meloun nahoru.


02. 02. 2011 / stavební deník

Stavební deník

Opět po půl roce přichází na řadu stavební deník :) Tohle bude z odstupem času slušná kronika stavby :) Takže kde sme to minule skončili? Jo! Základní posun je získání takové té cedulky STAVBA POVOLENA. Klíčová věc, kterou se povedlo získat, hlavně pak projít s našim odvážným návrhem přes památkáře. Druhý kladný bod je získání půjčky. Nakonec vyhrála forma stavebního spoření, které sem měl zřízené u Rajfky a vzhledem k tomu, že na baráku už byla zástava od Raiffeisen banky, nebylo moc na výběr.


18. 07. 2010 / stavební deník

Stavební deník

Dlouho sem tu nenapsal nic o chystaném bydlení, které chceme zrealizovat v Kroměříži. Stále je to v rovině papírování a běhání po úřadech. Největší boj je (jak se dalo čekat) s památkářema. Řešit něco s lidma, co by byli nejradši, aby se z centra města stal skanzen a mladí aby se sem radši ani moc nestěhovali, protože budou moc vymýšlet, je těžké. Smutným faktem zůstává, že pokud se rozhodnete jít legální cestou konzultací, návrhů, řešení - narazíte.


02. 04. 2010 / stavební deník

Stavební deník

Od svých 21 let žiju po nejrůznějších privátech. Vystřídal sem jich celkem 6. Vím že bydlení je nejdražší položka v rozpočtu a od začátku řešil, jestli mít něco vlastního a splácet hypotéku anebo prostě zaplatit nájem a nic neřešit. Klíčovým závažíčkem na váhách byl doplatek nájemného za 6 měsíců tady v Brně, kdy jsem musel vysolit 63 000,- protože mi po roce skončil trvalej příkaz a já na to nějak zapoměl a 6 měsíců neplatil nájem. To sem si řekl dost! Takhle to dál nejde.


01. 04. 2010 / stavební deník

Stavební deník

Už před časem jsem tu koketoval s myšlenkou vlastního bydlení. Celá věc se tak nějak posunula a já si řekl, že by nebylo od věci, zavést tu takový primitivní stavební deník z celé akce. No a první duben je jako stvořený pro založení stavebního deníku mladého primitiva, který se rozhodl bydlet ve vlastním :) Primitiva, který nerozezná krumpáč od rýče, primitiva, který vyká zedníkům, primitiva, který cihlu do ruky nevzal ale dost si toho dokáže vygooglovat na internetu :)


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské