21. 01. 2022 / soft & hardware

Apple Airpod Max je must have!

Letos jsem si pod stromeček zabalil nová sluchátka od Applu (jak jinak) a to konkrétně Airpod Max. Částečně z rozežranosti, částečně proto, že se mi od uvedení moc líbila, no a taky prostě proto, že jsou Vánoce a člověk se musí taky někdy odměnit žejo? :)


17. 07. 2021 / soft & hardware

Jak jsem přešel na bezzrcadlovku Nikon Z6 II

Jak asi většina z vás ví, foťáky jsou má vášeň už dlouhá léta. Focení je pro mě relax, práce a obří dávka kreativity v jednom. Focení miluju. Naplňuje mě a dává mi v životě smysl. Za ty roky, co se focením bavím, mi rukama prošla už slušná řádka foťáků. Olympus, Canon, Sony, Nikon, Fujifilm, Flexareta, nejrůznější lomofoťáky a co já vím co ještě. Myslím, že můžu říct, že NIKON je moje srdcovka už řadu let. Za tu dobu jsem se dopracoval až k jejich vrcholnému foťáku D850. Jenže doba se mění a zrcadlovkám zvoní umíráček. Sony změnilo kompletně přístup k focení svými bezzrcadlovkami. Jsou lehké, rychlé, tiché, mají stabilizaci přímo na čipu a jejich ostření je prostě famózní. Konkurence zaspala a třeba Nikon byl prakticky před krachem. Kompletně překopal svůj byznys model a se slušným zpožděním přišel s odpovědí ve formě řady Z. Nový větší bajonet a řada bezzrcadlovek od Z50 (DX velikost čipu), Z5, Z6 a Z7 (fullframe). I ty měly své mouchy a tak přispěchal s posledním updatem ve formě Z6II a Z7II.


16. 06. 2021 / soft & hardware

iMac 24 jako pracovní stroj?

Jak asi většina tuší, jako Apple fanoušek pracuju na jejich počítačích u pěknou řádku let. Můj hlavní pracovní stroj byl vždycky imac ve verzi 27 palců. Rukama mi jich prošlo opravdu dost a proto jsem se těšil, s čím inženýři z Cuppertina dojdou letos, protože vizuál imaců se nezměnil snad 10 let. Ono jedno zlaté pořekadlo říká neměň nic co funguje. Imac pořád vypadal vedle běžného PC jako král, ale tak stejně. Chtělo by to změnu. Ta nastala letos na jaře s příchodem zbrusu nového imacu 24 palců. Ten vystřídal entry level imac 21 palců, který byl pro běžnou práci prakticky nepoužitelný. A já doufal, že stejně tak imac 27 nahradí novým imacem 32. To se ale zatím nestalo, takže jsem řešil dilema. Koupit mnohem výkonější nový imac 24 s menší obrazovkou, nebo si nechat starší imac z roku 2017, který se už pravda trošku zadýchával.


05. 01. 2021 / soft & hardware

Oculus quest 2

Rád testuju nové věci a manželka mě má za totálního geeka, takže ji ani neudivilo, že sem si pod stromečkem rozbalil helmu pro virtuální realitu. Ne že bych se s ní v domácnosti nudil, ale měl jsem možnost vyzkoušet si tuhle hračku u kamaráda Pausera a celkem mě to oslovilo. V říjnu vyšel Oculus Quest 2. Tuhle společnost koupil před nějakou dobou facebook, protože mu je asi jasné, kam to spěje. Zvlášť v téhle době. Takže bez facebook účtu si nezahrajete btw :)


31. 10. 2020 / soft & hardware

Robotický vysavač Xiaomi Roborock S6 Pure

Když sem u toho "recenzování" napíšu pár řádků i novém pomocníkovi v naší domácnosti. Robotické vysavače už tu nějaký ten rok fungují. My se tomu doteď bránili. Ani ne tak já, jako Nitka, která ty peníze raději dá jednou týdně šikovné paní uklizečce, která krom vysátí, vyřeší dalších x věcí. Seems legit for me :) Takže sme neřešili. No ale paní přestala chodit, dvě malé děti dokáží udělat na podlaze paseku denně a nakonec ji změnily názor i kamarádky na chatě. Příkaz zněl tedy jasně. Kup to!


27. 10. 2020 / soft & hardware

Iphone 12 Pro

Zase jsem to nevydržel a pořídil si novej telefon. Z iphonu 11 pro jsem swičnul na 12 pro. Proč? To je otázka. Začnu asi odjinud. Co od telefonu chci? Rychlou odezvu, napojení do ekosystému, bezpečnost a v neposlední řadě kapesní fotodeníček. Už při koupi 11 pro jsem byl nadšený z kvality obrazu. Foťák sice tahám dost často, ale jsou chvíle, kdy musím vystačit s mobilem a proto chci mít použitelné fotky i v těchto případech.


23. 10. 2019 / soft & hardware

Iphone 11 PRO

No jo. Tak sem si ho koupil. Ale než jsem tak udělal, poctivě jsem si nastudoval desítky recenzí, testů, porovnávání atp. Přecházel jsem z Iphone X. Dvě generace starší telefon. Proč jsem přešel? Jednak to tak nějak po dvou letech točím, druhak mě nalákaly ty 3 objektivy, protože ten telefon často používám jako takové záznamové zařízení, když zrovna nemám na krku zrcadlovku a podle všeho by ten telefon měl být nejdál co se focení týče.


14. 09. 2019 / soft & hardware

Fujifilm X100F

Je to asi měsíc, co jsem se rozhodl pro druhý záložní foťák. Ne, že bych byl s Nikonem nějak nespokojený (naopak) ale tělo i objektivy narostly do řádných rozměrů i váhy a tahat fotobrašnu se skly a tělem a do toho jednoho caparta za krkem a druhého za ruku, to už prostě nejde. Na dovolené a výlety prostě sám už nikdy jezdit nebudu a tak jsem cítil potřebu mít na krku něco malého, rychlého, funkčního a relativně kvalitního. Druhý impuls pak je plánovaný trip do Indie v půlce listopadu a tam bych o svou D850 opravdu přijít nechtěl.


19. 03. 2018 / soft & hardware

4k Apple TV má smysl?

Apple TV jsem vlastnil před pár lety. Udělalo mi to částečně chytrou televizi se starého Samsungu, ale využití veškeré žádné jsem pro ni nakonec nenašel. Proto jsem tuhle černou krabičku zavrhnul. Nicméně s uvedením nové generace s výkoným procákem a hlavně překopaným tvOS už mi to začalo dávat smysl. Možnost instalovat appky byla klíčovou featurou. Tak jsem se rozhodl, že ji koupím a otestuju a navrch jsem přihodil bezdrátový bluetooth gamepad NIMBUS.


© Copyright 2012–2023 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské