Iphone 11 PRO

23. 10. 2019 / Filip Urban / soft & hardware
Iphone 11 PRO

No jo. Tak sem si ho koupil. Ale než jsem tak udělal, poctivě jsem si nastudoval desítky recenzí, testů, porovnávání atp. Přecházel jsem z Iphone X. Dvě generace starší telefon. Proč jsem přešel? Jednak to tak nějak po dvou letech točím, druhak mě nalákaly ty 3 objektivy, protože ten telefon často používám jako takové záznamové zařízení, když zrovna nemám na krku zrcadlovku a podle všeho by ten telefon měl být nejdál co se focení týče.

Takže předně si řekněme, že telefony ještě dlouho, ale fakt dlouho nenahradí žádnej foťák. Ať už nějakej mirrorless nebo zrcadlovku. Prostě hardware softwarem neojebeš, byť se poslední iphone snaží sebevíc. Jak asi víte, nově přibyl širokáč, poladili klasický wide a teláč by měl umět zase o cosi líp bokeh. Jaká je realita? Výstup širokáče je fakt mizernej. Dá se použít jen za ideálních světelných podmínek. Kresba je děsivá. Deformace podle mě dost softem natažená. Teleobjektiv na tom není o moc líp. Softwarový bokeh je pořád trošku dementní a často rozmazává, co nemá. Ono na telefonu to všechno ještě vypadá jakštakš, ale v momentě, kdy to promítnete na 27 palcovém iMacu, tak musí jít iphone s pravdou ven. 12megapixelů je mizérie. Chápu, že ty bláznivé výpočty a expozice, které tam probíhají, když zmáčknete spoušť, zaměstnávají procesor maximálně, ale stejně. Byt tam 16megapixelů, zas by to bylo zajímavější.

Co teda musím vyzdvyhnout je klasickej wide objektiv. Ten ze všech tří vyčnivá o několik řad. Ale jak píšu, všechno je to softwarově nahoněné. Dynamický rozsah je skládaný z desítek fotek. Taky to jde poznat. HDRka jsou fakt brutální, pleťovka na slunci podivná. Nepřirozená. Na druhou stranu, pokud to celé proženete nějakým VSCO, tak to dostane trošku rozumnej look. Kresba je dobrá, na můj vkus teda vše trošku přeostřené (hlavně oči a obličeje) ale na oledu mobilu to vypadá prostě dobře. A o tom to asi je :)

Co musím vyzvednout je nightmode. Noční fotky z toho lezou teda parádní. Jakýkoliv předchozí iphone byl prakticky po západu slunce nepoužitelný. Tady po setmění z toho mobilu lezou hezké noční fotky. Dělá to tak nějak inteligentně. Nepřehání to, ale vytáhne co je potřeba a co by mělo zůstat tmavé, je tmavé. Kontrasty jsou zvládnuté skvěle, navíc to celé udržíte z ruky. Nejdelší čas jsou 3 sekundy a díky stabilizaci obrazu je to v cajku. Takže palec nahoru za noční fotky!

Kde iphone kraluje je video. To teda klobouk dolů, to je paráda. 4K je prostě úžasný a stabilizace obrazu bezvadná. Žádné utřepané záběry. Iphone se směle může měřit s Go Pro.

Abych nezůstal jen u foťáku, novej bionic A13 je prostě dělo. Už tak svižné Xko tenhle 11 pro trumfuje o řád. Jakože na Xku jsem s ničím neměl problém, tady už vůbec ne. Vlastně pokud ten telefon neotočíte zezadu, tak ani nepoznáte, že máte 11 pro. Vše se tváří a funguje naprosto stejně. Žádnej novej feeling nepřišel. To spíš změny v iOS 13 jsou markantnější, ale to už sem pozoroval i u iphone Xka.

Co mě potěšilo je minimálně o hodinu delší výdrž baterie. Při zapnutém černém zobrazení ten Oled tu černou opravdu vypne a výdrž se zvedne ještě o řád. To palec nahoru.

Face ID a odemykání telefonu je výrazně rychlejší a prakticky se nesplete. To kvituju. Celkově je to prostě další krok evoluce iphonu. Nic převratného a nic bez čeho byste nedokázali žít. Takže pokud jste majitelé Xka nebo Xs, přechod na nejnovější Pro výrazně nepoznáte. Uvidíme, s čím příjde Apple za rok.

Tady na tomto odkazu jsem nahrál fotky z dnešní procházky v surovém stavu bez úprav. Jsou tam záběry ultraširokáče, širokáče i teláče, videoukázka se stabilizací i slowmo. Mrkněte se na monitoru a posuďte sami.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
24. 10. 2019 / 07.36 / Filip Urban

Jaroš: Tak to bez debat. Běžnému člověkovi do dává do ruky neskutečný nástroj. Všechno to odedře telefon za nás :) Fotí to samozřejmě skvěle, aby nevznikla mýlka :)

23. 10. 2019 / 21.52 / Jaróš

Mně zas přijde, že je úplně neuvěřitelný, jaký fotky se z toho dají dostat. Pro normální lidi, amatéry, kteří netahají zrcadlovky, ale teď mají o něco lepší šanci vyfotit relativně slušnou fotku.


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské