23. 10. 2019 / soft & hardware

Iphone 11 PRO

No jo. Tak sem si ho koupil. Ale než jsem tak udělal, poctivě jsem si nastudoval desítky recenzí, testů, porovnávání atp. Přecházel jsem z Iphone X. Dvě generace starší telefon. Proč jsem přešel? Jednak to tak nějak po dvou letech točím, druhak mě nalákaly ty 3 objektivy, protože ten telefon často používám jako takové záznamové zařízení, když zrovna nemám na krku zrcadlovku a podle všeho by ten telefon měl být nejdál co se focení týče.


19. 03. 2018 / soft & hardware

4k Apple TV má smysl?

Apple TV jsem vlastnil před pár lety. Udělalo mi to částečně chytrou televizi se starého Samsungu, ale využití veškeré žádné jsem pro ni nakonec nenašel. Proto jsem tuhle černou krabičku zavrhnul. Nicméně s uvedením nové generace s výkoným procákem a hlavně překopaným tvOS už mi to začalo dávat smysl. Možnost instalovat appky byla klíčovou featurou. Tak jsem se rozhodl, že ji koupím a otestuju a navrch jsem přihodil bezdrátový bluetooth gamepad NIMBUS.


10. 01. 2018 / soft & hardware

Iphone X - měsíc zkušeností za mnou

Tak jo. Já vím že jsem říkal že X nepotřebuju a že 30.000,- za telefon NIKDY nedám. Tak jsem dal no. Měsíc ho nosím v kapse a musím říct, že vlastně nelituju. Ano. Jsem lehce vzrušivý a ano, jsem fanoušek Apple produktů. Navíc točím telefony ve dvouletém cyklu a mé předchozí 6S plus už se nepříjemně zadýchávalo a taky s tou velikostí sem se prostě nezžil uplně. Nitka mi musela do všech slim kalhot všívat hlubší kapsu, aby se mi tam vůbec vlezl :)


28. 01. 2016 / soft & hardware

Zkušenosti s Macbook pro 2015 13 palec

"Už to tak nejde, rodina se dusí, musíš začít chodit normálně do práce do kanceláře" řekla manželka a já se od nového roku vypakoval z domu i se stolním kompem a jezdím do Řečkovic. Má to své plusy i mínusy. Už nemůžu sedět u počítače v trenýrkách. Na druhou stranu sem oddělil pracovní a soukromý život. Jedno velké mínus tu ale bylo. Nedělní Battlefield 4 s kamarády. Jezdit v neděli večer do kanclu kvůli hraní, to se mi nechtělo. Doma jsem byl navíc odsouzen jen k tabletu a telefonu a přecijenom někdy by se mi hodilo něco přeuložit, upravit, odeslat. A tak se objevila myšlenka notebooku. Jaký jiný, než od Applu. Mohl jsem si vybrat z 12 palcového Macbooku, který je sice krásný, ale nemá výkon, 13 palcového Airu, který má mizerný display a rozlišení, nebo Macbooku Pro 13 či 15 palců. 15 palců už není mobilní a stojí vskutku nekřesťanský peníz.


09. 11. 2015 / soft & hardware

Iphone 6s plus - aneb telefon větší než můj penis

Po roce Apple opět přišel s novým modelem telefonu. Jako každoročně v mezidobí přichází varianta S jak pro menší 4,7 palce tak pro větší 5,5. Před rokem jsem šel do menší verze. Letos jsem si říkal, že bych prubnul už tu větší.


17. 11. 2014 / soft & hardware

Iphone 6 - zase nejdál

Ok. Dlouho jsem tu už zase nepostnul žádný příspěvek, opěvující Apple. Po týdnu používání iphone 6 se mi ale hlavou honí pár postřehů, takže se tu o ně s vámi podělím. Jelikož mě řada známých řadí do kategorie "apple addicted", berte to asi z rezervou, nicméně se pokusím objektivně referovat.


10. 09. 2014 / soft & hardware

Apple to rozsekl...

Včera byl pro všechny fanoušky a uživatele Applu den D. Ale nejen pro ně. Těšili se na to i všichni hateři a trollové a androidisti a windowsáci a linuxáci a já nevím kdo ještě, aby na Applu nenechali nit suchou. Steve Jobs se včera večer 100x v hrobě otočil, hodinky jsou hnusné, telefon velký. Celé to připomíná starý dobrý vtip o zajíčkovi a mrkvové zmrzlině.


07. 11. 2013 / soft & hardware

Ipad Air - Dosud nejlepší evoluce

Včera mi před barákem zabrzdila taková ta hranatá krabice UPS. Řidič prošel z předního sedadla rovnou do nákladového prostoru, odšouply se dveře a v ruce mi přistála krabička od Applu. Ano. Prvního listopadu se začaly prodávat ipady páté generace pod označením Ipad AIR.


12. 06. 2013 / soft & hardware

iOS7 - všechno jinak

V pondělí proběhla po delší době Apple keynote, kde nám borci s Cupertina naservírovali celou řadu novinek. Od aktualizace operačního systému Mavericks, přes futuristicky vyhlížející Mac Pro až po zcela mobilní operační systém iOS7. Samozřejmě sem u premiéry nemohl chybět. Ne teda fyzicky, ale přilepenej na apple streamu, který běžel online z konference. A dojmy?


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské