19. 02. 2021 / aktuálně

Jak jsme kupovali matrace Tempur

Dnes bych tu chtěl napsat pár řádků o nových matracích, které jsme si s Nitkou pořídili. Začnu trošku ze široka. Téma kvalitního spánku je fakt velké. Nemálo lidí to řeší a nemálo firem se na tom snaží vydělat. Vzhledem k tomu, že 25 let z našeho života prospíme, je kvalitní spánek fakt důležitej. A čím sem starší, tím víc si to uvědomuju. Léta jsem to fakt neřešil. Když si vzpomenu, na čem jsem dokázal ještě na studiích spávat. Proležené, stoleté matrace. Vůbec jsem to neřešil. Až se blížila třicítka, začal jsem zjišťovat, že se budím s bolavými zády. Aha. Už nejsem nesmrtelný podle všeho. Na zemi už se mi taky spát nechtělo. Začali jsme s Nitkou pátrat po nějakém řešení.


17. 02. 2021 / aktuálně

Jak jsem neunikl Covidu

Je to přesně rok, co se Covid objevil jako téma č.1 i u nás v republice. Jak se říká do roka a do dne zaklepal i na dveře našeho bytu. Respektive kanceláře. Ano. Je to tak. Covid kompletně pokosil naši firmu. Jedna naše švadlenka s ním nic netušíc přišla do práce a během týdne jsme padli všichni. Hned při prvním podezření jsme běželi na antigenní testy, které nic neprokázaly a trošku nás uklidnili, jak se později ukázalo, mylně...


07. 02. 2021 / gamesky

Half-life ALYX

Schválně se teď zkuste zamyslet, jaká hra s vámi naposledy skutečně zacloumala. Myslím kdy jste zažili něco opravdu velkého u hraní her. Mě se to nestalo pěkných pár let. Neskromně můžu říct, že jsem byl u zrodu počítačových her :) Opravdu jsem začínal na space invaders, abych se dnes dostal k VR a titulu Half-life Alyx. Tahle legenda (myslím HL) mě fascinovala od prvního dílu. Byla to hra s neskutečnou atmosférou, chytrýma protivníkama, skvělým míxem střílení a řešení logických hádanek. Ano. Tohle byla hra, u které jsem cítil velké emoce. Pak se objevilo ještě pár titulů, které stály za ty prosezené hodiny u počítače, ale posledních troufnu si říct 10 let semnou už hry nic nedělaly. Až do minulého týdne, kdy jsem si připojil Oculus quest 2 k windows a koupil si právě Alyx.


05. 01. 2021 / soft & hardware

Oculus quest 2

Rád testuju nové věci a manželka mě má za totálního geeka, takže ji ani neudivilo, že sem si pod stromečkem rozbalil helmu pro virtuální realitu. Ne že bych se s ní v domácnosti nudil, ale měl jsem možnost vyzkoušet si tuhle hračku u kamaráda Pausera a celkem mě to oslovilo. V říjnu vyšel Oculus Quest 2. Tuhle společnost koupil před nějakou dobou facebook, protože mu je asi jasné, kam to spěje. Zvlášť v téhle době. Takže bez facebook účtu si nezahrajete btw :)


31. 10. 2020 / soft & hardware

Robotický vysavač Xiaomi Roborock S6 Pure

Když sem u toho "recenzování" napíšu pár řádků i novém pomocníkovi v naší domácnosti. Robotické vysavače už tu nějaký ten rok fungují. My se tomu doteď bránili. Ani ne tak já, jako Nitka, která ty peníze raději dá jednou týdně šikovné paní uklizečce, která krom vysátí, vyřeší dalších x věcí. Seems legit for me :) Takže sme neřešili. No ale paní přestala chodit, dvě malé děti dokáží udělat na podlaze paseku denně a nakonec ji změnily názor i kamarádky na chatě. Příkaz zněl tedy jasně. Kup to!


27. 10. 2020 / soft & hardware

Iphone 12 Pro

Zase jsem to nevydržel a pořídil si novej telefon. Z iphonu 11 pro jsem swičnul na 12 pro. Proč? To je otázka. Začnu asi odjinud. Co od telefonu chci? Rychlou odezvu, napojení do ekosystému, bezpečnost a v neposlední řadě kapesní fotodeníček. Už při koupi 11 pro jsem byl nadšený z kvality obrazu. Foťák sice tahám dost často, ale jsou chvíle, kdy musím vystačit s mobilem a proto chci mít použitelné fotky i v těchto případech.


30. 06. 2020 / cestujeme

Expedice Slovácko

Opět jsme sbalili celou rodinu, naskládali se do našeho obytňáku a vyrazili za dobrodružstvím. Tentokrát poznávat Slovácko a Bílé Karpaty z české strany. Od pátku do neděle. Poprvé jsme nejeli sami. Přizvali jsme i Heba se svou rodinou. Má vpodstatě stejně staré děti jako my a pořídil si i podobný vůz, takže to zkusíme ve dvou rodinách.


02. 06. 2020 / cestujeme

První testovací výlet za náma

Konečně mám chviličku sepsat pár řádků o naší první testovací jízdě. Chtěli jsme na víkend, ale díky počasí jsme to zkrátili jen na jedno přespání ze soboty na neděli. Kam jsme se vydali? Už před nějakou dobou jsem Ferdovi slíbil, že se zajedeme podívat do Jaderné elektrárny. Takže volba padla na Dukovany a okolí. Vyrazili jsme v sobotu ráno z Kroměříže, abychom byli ještě dopoledne na místě. Koupili jsme dálniční známku, protože Concord si to umí spokojeně hrnout 120 po dálnici a dost tím šetříme čas na rychlé přesuny. Tak jak je auto kompaktní, musíme být i my úsporní a každou věc, kterou naložíme do obytňáku dvakrát otočit v ruce, jestli ji opravdu potřebujeme. Člověka to naučí netahat zbytečné kraviny.


08. 04. 2020 / cestujeme

Přihlášení Concorda v době Coronaviru

Kde jsme to skončili? Jo. Kára stojí v Hulíně v servisu. Tam na ni naběhli školení automechanici na značku FIAT se speciálním vercajkem. Znáte to, tyče, kladiva, svářečka a tak. Dali našeho Concorda dokupy, vyvařili se prahy kde bylo potřeba, pošolichalo se něco v motoru a já vlastně nevím co všechno v každém případě obytňák prošel technickou na jedničku! Teď čekal úkol na mě - přihlásit vozidlo z dovozu na brněnském dopraváku.


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské