Apple Airpod Max je must have!

21. 01. 2022 / Filip Urban / soft & hardware
Apple Airpod Max je must have!

Letos jsem si pod stromeček zabalil nová sluchátka od Applu (jak jinak) a to konkrétně Airpod Max. Částečně z rozežranosti, částečně proto, že se mi od uvedení moc líbila, no a taky prostě proto, že jsou Vánoce a člověk se musí taky někdy odměnit žejo? :)

Hudbu poslouchám prakticky non-stop. V práci, doma, v autě. A když jsem se někde sám přesunoval, tak jsem to řešil klasickými Airpady. Jsou malá, lehká, skvěle funkční, ale kvalita zvuku je mizerná co si budem povídat. Toho času, kdy můžu mít sluchátka na uších zase tak moc není a nevyvážilo to pořizovací cenu Airpod Max. Ale z původních 17.000,- se mi je podařilo najít na black friday za 12.000,- což už sem dokázal sám sobě obhájit. A nelituju!

Sluchátka jsou řemeslně krásně vyrobená, jak by se u Applu dalo čekat. Všechno funguje na jedničku, nikde nic netlačí, perfektně sedí. I po delší době vás neotravují na uších. Elegantně pustíte, vypnete, přepnete písničku, zesílíte, zeslabíte. Žádný problém.

Druhá věc, která mi dává největší smysl je způsob komunikace a propojení sluchátek s iphonem, ipadem, počítačem. To je prostě paráda! Sundáte z uší, přestanou hrát, vezmete do ruky ipad, zvuk jde automaticky z něj do sluchátek, zpátky do ipadu, sednete ke kompu - šup! Zvuk jede z kompu. Tohle je uplná paráda a ten apple ekosystem máj prostě odladění. Je to neskutečně pohodlé a uživatelsky příjemné. Prostě nic neřešíte, nenastavujete. Zkrátka fungují jak od nich čekáte.

Třetí věc je zvuk. Tohle je subjektivní záležitost. Z 99% jedu Spotify a bluetooth přenos má taky své datové limity žejo. Ale upřímně, na kvalitě zvuku to nepoznám. Sluchátka mají v každém repráčku procesor o výkonu stolního počítače. Vše se ladí softwarově podobně jako pimpování fotek v telefonu. Prostě to poladí jak jen nejlíp umí a do uší vám jde skvělý zvuk. Mám rád příjemné basy a středy. Třeba poslední deska Bonoba je na nich fakt zážitek.

K tomu je ještě třeba připočíst prakticky dokonalý Noise cancelling. Ve své kategorii asi uplně top. Zmáčknete tlačítko a okolní svět pro vás přestává existovat. Jste jen vy a hudba. Skvělé, když chcete na chvilku zmizet v bytě s dětma. Prostě nasadíte na uši, pustíte si muziku a nevíte o nich :)

Poslední klíčová featura se jmenuje Spatial audio. Softwarově vám sluchátka posílají zvuk do sluchátek podle toho jakým směrem jste natočení. Když slyšíte zpěv, otáčíte se za ním a zvuk se dynamicky přesunuje z jednoho ucha do druhého. Často se přichytím při situaci, kdy se na ulici točím jak blbec a chytám stereo :) Maximálně impozantní je to pak při sledování nějakého filmu třeba na Netflixu. Whow. Zvuk je pak víc jak polovina zážitku.

Samozřejmě se všechny tyhle vychytávky dají vypnout. Jak noise canceling tak prostorový zvuk. Věřím, že někoho to může obtěžovat, ale já mám obojí zaplé a je to super.

Poslední věc: výdrž baterky. Vzhledem k tomu, že sluchátka neposlouchám víc jak 3 hodinky v kuse vlastně ani neznám kapacitu baterky. Recenze tvrdí, že je to 20 hodin poslechu se zapnutým noise cancelingem. Pokud sluchátka nezasunete do takové šprcky, nevypnou se a jsou ve standby modu. Někdo to kritizuje, mě to asi neva. Prostě je to maximálně user friendly a pokud vás stresuje výdrž baterky, prostě to musíte zasunout do toho krytu, kterej se taky dost kritizuje ale mě přijde fajn. Jednoduše vložíte sluchátka, stejně tak jednoduše vytáhnete a hned posloucháte.

Kolem a kolem investice nelituju. Prostě jedny kvalitní sluchátka v rodině jsou potřeba a těch momentů kdy ocením, že je mám už bylo dost :)

Drobná poznámka pod čarou. Dobíjí se lightning kabelem, což mě sice až tak nevadí, protože jich mám nekonečně doma, ale USB C by mi sedělo asi už víc.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
25. 01. 2022 / 13.22 / Mirek

Díky za recenzi? USB-C bude v inovované verzi... to si asi počkám ;)


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské