Film

14. 01. 2011 / Filip Urban / filmZa poslední dobu sem omrknul zase pár filmů, tak možná se někomu hodí tip na večer. Do kategorie MUST SEE se dostal snímek Social Network. Nemohl sem si ho nechat ujít. Film o asociálovi Zuckerbergovi, který stojí za fenoménem posledních let. Jak je to paradoxní, že člověk, který měl problém navázat kontakt v reálném světě s lidma, vyprodukuje tu největší celosvětovou komunitní síť, na které se seznamuje už přes půl miliardy lidí... Film má drajv, dává nám nahlédnout do počátku vzniku Facebooku a zahltí vás rychlými a objemnými dialogy. Bez titulků bych si to asi nelajznul. V každém případě, pokud ste neviděli, měli byste napravit. Garantuju zábavný a naplněný večer. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti.
Další film, který stojí za pozornost je snímek Four Lions. Nevím popravdě, kam ho zařadit. Jestli je to černá komedie o zpackaném útoku muslimských radikálů, nebo je to thriller o nebezpečných sousedech, kteří můžou bydlet klidně vedle vás. Zkrátka a dobře. Mladí nadšení Pakistánci, žijící v Anglii odjedou na teroristiký kemp do Pakistánu aby pak v Evropě demonstrativně vyhodili do vzduchu některou mešitu. Zní to nelogicky? Správně. Celé je to fakt švihlé a podivně syrové drama o zbytečných životech některých nenaplněných lidí. Je to smutné a vtipné zároveň, nicméně rozhodně to stojí za vaši pozornost. Chlapci dávají 7 hvězdiček z 10ti.Druhé drámo tentokráte z českých luhů a hájů se jmenuje Habermanův mlýn. Osudy jednoho česko-německého páru žijícího na severní moravě v oblasti Sudet. Úspěšný majitel mlýnu - němec se svou českou manželkou zaměstnávají Čechy. Když přijdou Němci, snaží se vyhýbat konfliktům a chránit své zaměstnance před vojáky. Čekal sem podobné zápletky jako z filmu Musíme si pomáhat, nicméně tady se kladných rolí prakticky nedočkáte (snad krom Rodena). Ve finále se Češi svému zaměstavateli po zásluze odvděčí... Film vykresluje český národ dost nelichotivě a když to celé skončí, moc pyšní asi nebudete, ale věřím, že taková byla doba a více než odpor k Němcům tu hraje roli česká hamižnost. Smutné, ale dobré. Chlapci dávají 7 hvězdiček z 10ti.Včera jsme si pustili film Harry Brown. Přiběh z jednoho Londýnského předměstí. Starý vysloužilý mariňák, kterému umře manželka a jeho kamaráda brutálně zabijí výrostci z jeho předměstí, hodlá vzít spravedlnost do vlastních rukou. Lehká paralela s filmem Gran Torino. Jen o poznání drsnější a ve finále i možná zbytečně akčnější. V každém případě dost drsný a asi i pravdivý snímek o narůstajícím násilí v předměstí velkých měst, kde násilí je jen formou zábavy nudících se spratků bez budoucnosti v konfrontaci s někým, kdo ctí hodnoty, ví za co bojoval a nenechá si nasrat na hlavu. Chlapci dávají 7 hvězdiček z 10ti.No a abych to na závěr odlehčil, mám tu tip na výbornej animák. Despicable me! Film o jednom zlosynovi, který chce být největším záporňákem světa a tak se rozhodne ukrást měsíc. Nenávidí svého mladšího rivala, který má na svědomí zmizení Egyptské pyramidy (kterou si dá na zahradu a natře na modro, aby splynula s oblohou :) Záporňák si adoptuje holčičky ze sirotčince, aby mu pomohly se vloupat do baráku mladšího rivala a ukrást mu plazmový zmenšovač (na ten měsíc víme?) No dál nebudu zápletku prozrazovat. Film je to zábavný od začátku do konce a styl humoru mi vyhovoval maximálně. Několikrát sem se od srdce zasmál a to se počítá! Nakonec to celé dopadne na jedničku a tak to má být. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
17. 01. 2011 / 16.36 / zoom

tak jsem vcera shledl Social Network a dobry to byl, dik za info, akorak tak rchly dialogy jsem obcas nestihal..:)ani cist titulky..

17. 01. 2011 / 11.01 / lucasito

nemůžu jinak, opravdu "four lions" je v poslední době film,ktery mě nejvic pobavil.. natáčení džihádských videí je prostě pecka

17. 01. 2011 / 10.15 / misi

Toho Habrmana jsem viděl, je složité hodnotit chování lidí v té době, ale film je podán tak děsivě, jakoby 5 let války byla docela pohoda, němci jsou vlastně lidi se kterýma se dá domluvit, ale ti češi to jsou od začátku až do konce zvířata, hovada a nakonec bezcitní tyranové. Vždycky se najde nějaký prospěchář, chamtivec a zmrd, ale v tomhle filmu jich je až moc v českých barvách. Přitom víme všichni co dělali němci za války. Každá akce pak vyvolá reakci.

17. 01. 2011 / 09.34 / heb

Despicable Me musím říct že mě solidně zklamal. já su kýčař a klišař, o tom žádná, ale toto bylo i na mě moc ... když tady pominu, že sem se ani jednou nezasmál.

za mě nebrat - člověk si akorát uvědomí, že udělat animáka naní až taková sranda. v tomto ohledu doporučuju stejně nedoceněné (ale tentokrát podle mého názoru neprávem) Cloudy with a Chance of Meatballs.

16. 01. 2011 / 22.45 / Dr.Mudr

Ikdyz pro Efu spis neco takoveho... {odkaz}#!

16. 01. 2011 / 22.33 / Dr.Mudr

A videl jsi to 3D? {odkaz}

16. 01. 2011 / 21.26 / bakerman

U zakladatele FB bych tu asociálnost neviděl jako paradox, ale spíše právě jako důsledek.

15. 01. 2011 / 22.24 / o.

Despicable Me je výborný, potvrzuju spolu s partnerkou!:)

15. 01. 2011 / 08.08 / [ K! ]

Můj kinotip: {odkaz}

14. 01. 2011 / 19.14 / [ K! ]

Harry Brown - to je jak povídka od Fredericka FORSYTHa ze sbírky „Kvintet“ - pro ty, co ještě čtou, doporučuju!
Four Lions - po 13 minutách jsem to vypnul, hrozná nuda

14. 01. 2011 / 17.38 / frogy

4 lvy reziroval ten puvodni sef firmy z IT crowd, je to cosi jako britsky ctvrtnicek - vcelku dost pobavilo;)
social network - byl jsem mirne zklaman, asi film o vzniku firmy zabavnejsi asi tezko muze byt, ale nejak jsem byl nateseny z ohlasu...

14. 01. 2011 / 17.17 / swah

Four Lions úžasný(í). Ve snímku vidím poměrně velkou hloubku.

14. 01. 2011 / 16.04 / tequil

Ja se primlouvam za 4 Lvy, je to hrozna prdel, dlouho sem se tak dobre nepobavil. Zas az tak silny politicko - socialni podtext bych v tom nehledal. Je to zkratka zdravy pristup - proste ty stresy zparodovat. Hlavne bych dal celemu autorskemu kolektivu bod za odvahu teda.

14. 01. 2011 / 14.56 / Vašucek

: )) tak pravopis je klasika. Vzdy pobavi! A jinak dik za tipy, Harry Brown a Despicable me vypadaji dobre!

14. 01. 2011 / 14.23 / efa

sorry. opravím :)

14. 01. 2011 / 12.55 / pitris

Jj efo, "hamyžnost" jsem Ti odpustil, protože vím, jak jsi na tom s pravopisem, ale "syrotčinec" je už moc.

14. 01. 2011 / 12.00 / cosa

Efo kua, co to je? "syrotčince"


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské