19. 12. 2013 / aktuálně

Nikon D800 pod stromečkem

Co se odehrálo za tu dobu od posledního updatu? Spousta věcí. Tak například sem si nadělil dáreček, protože ty nejlepší dárečky si člověk stejně naděluje sám žejo :) Po třech letech focení s Nikonem D700 sem se rozhodl pro upgrade. Racionální důvod žádný moc nebyl, přiznávám, ale něco přeci jen. Chtěl jsem si vyzkoušet natáčení videa, bavilo mě to rozlišení a prostě novej foťák je novej foťák, co vám mám povídat :)


26. 11. 2013 / muzika

PDF - Disco roots

Po delší době jsem zase nahrál nový set na mixcloud.com. Tentokráte jsou to disko fláky z let sedmdesátých, osmdesátých. Moře z nich budete znát v nějakýho současných houseový remixech, ale tohle jsou kořeny. Tohle je disko, které nám toho tolik dalo a tolik lidí insiprovalo. Dejte mu šanci!


22. 11. 2013 / aktuálně

Je to přesně rok...

Čas letí. Okřídlená hláška, která platí. Přesně před rokem mi umřel táta. Předcházelo tomu půl roku plného nadějí a zklamání a trápení. Zákeřná nemoc nám ho vzala moc brzo a celá rodina se s tím pořád tak nějak těžce srovnává. Hlavně máma, která zůstala sama a nedaří se jí najít další smysl žití. Ale tak to prostě je. Žijeme si ty svoje každodenní dny a najednou příjde něco, na co nikdo nebyl připravený a s každým to zamáve. Člověk dospěje tak nějak rychleji. Svět se vám zdá hrozně nespravedlivý a zlý. Jenže ono to tak prostě je a my jsme malí páni na to, to změnit.


07. 11. 2013 / soft & hardware

Ipad Air - Dosud nejlepší evoluce

Včera mi před barákem zabrzdila taková ta hranatá krabice UPS. Řidič prošel z předního sedadla rovnou do nákladového prostoru, odšouply se dveře a v ruce mi přistála krabička od Applu. Ano. Prvního listopadu se začaly prodávat ipady páté generace pod označením Ipad AIR.


30. 10. 2013 / aktuálně

České politické peklíčko

Jako čím sem starší, tím tomu věnuju větší pozornost a tím mě to asi víc i sere :) Ano. Poďme se bavit o politice a aktuálním dění u nás. Tak nějak mi není jedno, co se tu děje, dotýká se mě to a dost často mě to i uráží a rozčiluje, tak s tím poďme ven.


16. 10. 2013 / muzika

Lorde - inteligentní popina

Ještě o jedné věci bych tu rád napsal, než na to zase zapomenu. V současné pop muzice se už moc neorientuju a vpodstatě mi to vše přijde takové přiteplené a nepřirozené a hážu to za záda. Co mě ale upřímně oslovilo a asi i trošku zasáhlo je mladinká slečna z Nového Zélandu. Říká si Lorde a já posledních 14 dnů hltám její dva singly. Hlavně videoklip Royals mě po dlouhé době donutil fascinovaně hledět na youtube. Ta skladba na mě působí až magicky. Je pomalá, klidná s pravidelným beatem. V kombinaci s jejím hláskem a tím minimalistickým klipem je to audiovizuální zážitek. A asi nejsem sám jak se tak dívám. Aktuálních 36 miliónu shlédnutí, tím se může pochlubit málokterý interpret.


16. 10. 2013 / film

Gravity

Je toho plnej facebook. Gravity na mě zaútočilo z pochvalných statusů mých kamarádů. Vůbec sem nevěděl o co jde a tak sme se s manželkou vydali do kina. A rovnoou na 3D ať to má koule! Nitka trošku bojovala s kategorii sci-fi, ale myslím, že Gravity je přesně ta "sci-fi" pro vaši přitelkyni :) Nehledě na to, že se 90% filmu koukáte na Sandru Bullock.


13. 10. 2013 / cestujeme

Portugalsko? Rozhodně Ano!

Zase to uběhlo jaksi rychle a já sedím doma u kompu a upravuju fotky a rekapituluju náš poslední trip. Spontánní nápad u vína se dotáhl k realizaci. Co takhle poznat Portugalsko? Proč Portugalsko? No protože sme tam ještě nebyli :)


11. 10. 2013 / muzika

Videoreport ze Žhnetofestu

Tak konečně se povedlo Gazpachovi sestříhat smysluplný report z našeho letošního letního festiválku ŽHNETOFEST. Mrkněte a něj. Ti co se zůčastnili, můžou zavzpomínat, ty co nedojeli to možná naláká na další ročník.


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské