Ze života studenta

24. 07. 2005 / Filip Urban / ze života studenta

Je neděle a mě čeká posledních 7 dní na Boženě. Snad už ani nemusím vysvětlovat co to je. Ale jo tak naposled. Božena je nás privát ve Zlíně. Božena proto, že barák stojí v ulici Boženy Němcové. Nastěhoval sem se v lednu roku 2002, vystěhuju se po třech a půl roce. Během té doby sem tu zažil desítky hustých večírků, kaleb, hádek, úklidů (no ty by se daly spočítat na prstech jedné ruky) potkal moře parádních lidí, které mám moc rád! Dovolte mi nyní menší nostalgické zavzpomínání na časy naší Boženy a lidi, které sem tu potkal.

O možnosti sdílet barák s pár neznámýma studentama mi řekl Polish. Tehdy ještě plachý mladík s výraznými brýlemi, který byl po celou tu dobu největší hecíř a kretivec, se kterým sme navymýšleli takových kravin až hamba. Byl zde na yp často terčem mých kariaktur, mystifikací a koláží. Snad se tě to Dejv Kočár. Tenhle věčně vykřeněný démon dokázal fórek ještě vyšperkovat ad absurdum. Ještě nesmím zapomenout na našeho Adéla. Kde té je konec nevím, ale i ona se podílela svou účastí na vydařených večírcích.

Po prázdninách sme se na božce sešli v obměněné sestavě. Přibyl nám do party kreativních večerů. Ovšem velká míra vodky v něm probouzela neovladatelného démona, který ničil vše co se mu postavilo do cesty

Po Majklovi nastupuje další legenda Boženy – 3denní síťovačky, kreslí, padá. Alkohol teče proudem, probíhá nezávazný sex, pivní kroket apod. Spící ulicí se ve 3 ráno nese luxusní silvestr 2003 na který budou sousedi ještě dlouho vzpomínat.

Bishop zjišťuje, že studuje jiný obor, než na který se dostal a opouští Boženu. Z menší časovou prodlevou ho střídá pankáč, grafiťák a štrýter v jedné osobě - středeční bujaré barbecue.

Alespoň slovem bych se měl ještě zmínit o dalších obyvatelých Boženy. Velkým přínosem pro mě byl půlroční pobyt mého bývalého spolupracovníka a brněnského designmasta paní domácí, která neúprosně každý měsíc a to i několikrát docházela pro nájem. Často to neměla lehké s vymaháním a dodnes je pár těch, kteří ji něco dluží. Ti ať si šáhnou do svědomí sami. Na druhou stranu si myslím, že často zbytečně hrotila a ne nadarmo vzniklo pořekadlo: „Je tu paní domácí, co je na táci“. Se sousedy sme kontakty neudržovali žádné. Snad s vyjímkou paní, která parkovala v garáži našeho privátu a dost často mě probouzelo její agresivní zvonění, když ji někdo z mých kumpánů stál před vjezdem. Někdy se tato situace opakovala i 3x v týdnu a to sem si vyslechl i peprné výrazy:))) Nejpohodovějšími sousedy byly dva kanaďané, se kterými sem vždycky milerád prohodil pár vět a jednou sem i odbržďoval paní jeji felicii, protože si moc zatáhla ruční brzdu :)

Loučím se se všema, které sem tu poznal a napadá mě jediné slovo. Byla to tu přes všechny errory a špínu prostěKomentáře

02. 08. 2005 / 13.08 / marty

hehhe jasne sak sme byli taky radcky nahuleni :D

28. 07. 2005 / 23.02 / efa

Jéžišmarjah. Máš recht. Ale s Peťulkou sem snad ani jednou nezapařil. A autor názvu se mi vykouřil uplně z hlavy

28. 07. 2005 / 12.54 / marty

EFO uplne si zapomel na Petulku a na toho kdo vymyslel nazef Bozence ;))

27. 07. 2005 / 09.18 / efa

Vy ste móc pěknej chlap! :)

27. 07. 2005 / 08.31 / Do

nevím proč, ale dneska jsem si vzpoměl na Božena Cowboys, jednu z nejzdařilejších věcí 8-)))
"seržantéé, zapoměl jsem Vám něco říct ...."

26. 07. 2005 / 11.11 / efa

LUCIK: kua vidíš to? na to sem zapoměl sakra...

25. 07. 2005 / 22.20 / lucik

efi bude mi smutno!!!!!! za kym ja budu jezdit s brckem? fnuk... :*

25. 07. 2005 / 10.11 / Plasta

jj taky ysem prosel loucením s privátem... po roce a pul... dobre vim co proživáš le se ti to z hlavy nevypráší a budeš mit hezky membry...

25. 07. 2005 / 10.07 / efa

YP civilizace se vyvíjí, stárne a moudří. je to přirozený vývoj. Ale myslím že se mě usedlý nudař hned tak nebude.

25. 07. 2005 / 09.35 / aYaaP

hustej clanek, to jo. Privat je.... proste privat... Ale !KOLEJE! JSOU !KOLEJE!!! AAHHRRG! :)

25. 07. 2005 / 08.58 / zoom

Sentimentalni..Efa bilancuje. eh, ceka nas zmena primitiva na odpovedneho a rodinnym zivotem poznamenaneho cloveka?! To by byl zanik komletni YP civilizace. ;)

25. 07. 2005 / 06.59 / yaaya

božena forever...

25. 07. 2005 / 00.43 / Bishop

citace: Bishop zjišťuje, že studuje jiný obor, než na který se dostal a opouští Boženu. ....sice to bylo jinak, ale ted se tomu dá už jen zasmát. Každopádně, když si vzpomenu na souhru náhod, na okamžik, kterej mě hodil úúúúplně jinam jak duševně, tak fyzicky (viz fotka, kterou jsem nenašel Já a Efa like sons of Bruce Lee) Malá chvilka, kdy jsem šel z hodiny do menzi a Efa z menzi dokopce dopráce a říkáme čau, co ty tady. studuješ? a máš kde bydlet? tak příští týden zdar na Boženě. hehe hrozně rychlé a vhod tehdy. Jinak mé přijetí na Boženu bylo drsné. Hoši mě vyzvedli Polišovým kárem fiat ritmo (4 lidi ve vnitř, 2 počítače, kotel báglů skrze který nešlo vidět ani na souseda a prostě strašné). Hned po startu jsme snědli hnusnej ganja puding od hulící legendy Dana Nešpora, který se ani nás opravdu nikdy nešetřil. Cesta byla ještě dobrá, ale na privátě alespon pro mě PEKLO. Ti co to znaj pochopí ti co ne objasním co, že to je přejetí trávou. mě se to stalo jenom dvakrát v životě a vždycky jsem chtěl umřít natožpak, když sedíte v místnosti s Polišek, který pořád říkal Dejvovi Kočárovi ať už se mi nesměje, že su v pohodě. Byl jsem zelenej jak hovno a pořád se naumělkovaně smál, jakože v poho. Šťastný jsem byl, když se pak davča poblil a já ne. hehe dobře ti tak posmíváčku. Jak pak mohl ten rok s takovým startem dopadnout je pro mě už jasný. btw.: Děkuju náhodě i Efovi, že mi nabídl tehdy Boženu, na které jsem poznal minimálně právě Vás tři nejzajímavější, inspirativní, charizmatické a vždy zábavné borce, které jsem kdy potkat. Slova nemůžou vystihnout to co cítím po přečtení updatu. ..du si pro kapesník hoj

24. 07. 2005 / 21.42 / Afina

...KULERVOUCÍ:) né fakt krásně melancholickej update:)

24. 07. 2005 / 18.27 / Safirus

nebudu originální - ale: pěkný update!

24. 07. 2005 / 16.47 / Frogy

jezis to je pekny nostalgicky update

24. 07. 2005 / 15.20 / RB

sentimentalita,sentimentalita..a pak ze kluci nebreci..zname to vsichni??

24. 07. 2005 / 12.33 / chechet

pekné čéče


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské