Soft & hardware

29. 07. 2005 / ? / soft & hardware

Sci-fi Congress 4. – Vítám Vás Scifisty, futuristy a jiné ztracené existence.
Minule mě kamarád nařkl z toho, že je Sci-fi Congress moc obecný a že čerpám ze stránek jako novinky.cz, a podobných serverů co čte denně každý. OK zkusím to jinak. Myslím si ovšem, že stačí podvědomí o HW. Mnoho lidí zajímají spíše okraje problému a koho ne, ten si hledá specializované servery a to tento není a já už vůbec ne. …Doba CRT monitorů chca nechca končí. Dnešní LCD monitory jsou schopny zobrazovat prakticky naprosto přesně a to i v barevné hloubce, tady si můžete přečíst naprostý základ o LCD panelech. …V druhém výpichu poukazuji na přehled procesorů, který popisuje snad všechny funkce co moderní procesor má a kompletní parametry procesorů. Tento článek není zaměřen na to jaký si koupit procesor, ale čistě informuje tak trochu hardwarové hardcoráře o věcech pro 99 procent lidí zbytečných. Poznejte svůj procesor dokonale! …ACH to je vedro!!! A nejen nám, daleko víc topí jádra našich strojoven, který potřebují v těchto dnech chlazení víc než kdykoliv předtím. Test 4 klasických chladičů najdete na stránkách pctuningu. …Máte rádi fotky, vzpomínky a nostalgii? Já to miluju. Příjde mi fascinující ten boj mezi grafickými giganty, o kterých se můžete dočíst záhi. Historie společností vyrábějící 3Dgrafické čipy na tři díly. Tenhle je první a velmi čtivý. …Je tomu 5 let co jsem si koupil poslední telefon, ale pořád ho mám rád, i když před měsícem jsem ho musel vyměnit za půjčenou Nokii 3510, což v době on-line reportů z kalby z mobilu přímo na net je taky slušným dědeček. My, kdož si přejeme býti pokrokovými mobilisty a vy, kteří takový už jste, nechť upneme zraky na vycházející milník v mobilních technologiích. Pro tentokrát se nejedná o nic míň než je Samsung SPH-V7800, první mobilní telefon s grafickým akcelerátorem. Už se těším na CSko po mejblu hihi.
Na závěr bych se chtěl omluvit za dlouhou odmlku Sci-fi Congressu, ale bohužel jinak to přes prázdniny nejde, chápete .

off-topic: Jak může někoho dopálit spammer a co to může mít za následek se dočtete v této starší zprávě.
off-topic: Kdo je hardwarář naslovo vzatý, ať mrkne na nezletilou dívku blesku. Tak mě napadlo, co takhle každý týden zveřejňovat „osobnost YP“?Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
31. 07. 2005 / 23.06 / efa

bishop: nejde o kontrast. ten je skvelý, ale o barevne vykresleni. Barvy ktery si navymyslis v ilustratoru na LCD te pak prekvapi pri vyjezdu na tiskarne.

31. 07. 2005 / 22.02 / Bishop

Ja jsem si vzdycky myslel, ze barevnost je na LCDčkách horší, ale pak mi safirus řekl, že má 17 a je s ním naprosto spokojen. Bych řekl, že u her je CRT monitor v rámci odezvy určitě lepší, ale zbytek je už hodně srovnatelný. Neznám nějak super profesionální CRT monitory, ale brácha si koupil LG LCD 17" a můžu říct, že tak krásně kontrastní obraz jsem dříve na žádném klasickém monitoru neviděl.

31. 07. 2005 / 12.39 / chechet

PUMLICZ: prid sa pozriet k nam do firmy na DTP.

31. 07. 2005 / 10.16 / PumliCZ

sry, ale kazdy kdo aspon trosku dela grafiku, tak ma jako nutnost CRT. Ani eizo za par desitek tisic, se muze jit zahrabat. Vlastni zkusenost... Mam doma viewsonic p225f a na paletky a jako sekundar uz dosluhujiciho starecka hp ergo 1600. A ver ci ne, rozdily tam jsou dost viditelny...

31. 07. 2005 / 04.17 / dsavf

doba CRT monitoru konci jo? tsssss... tak na marsu

30. 07. 2005 / 16.33 / szk

s chlapikem kamosem nesouhlasim, sci-fi kongres se mi libi tak jak je a co se me tyce ozivilo to obsah yp.

30. 07. 2005 / 09.21 / graves09

xel by nekdo samsung ddr 256 mb ram na 266 mhz ;)
graves09@graves09.com

29. 07. 2005 / 14.30 / Safirus

z toho Samsungu mi běhá mráz po zádech...


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské