Film

27. 02. 2007 / Filip Urban / film

Včera sme byli zkouknout Babel neboli Babylón. Na svědomí ho má Alejandro González Ińárritu (mimo jiné Amores Perros, 21 gramů). Baldýnský psal něco o rozhádání se mezi scénáristou a režisérem, takže tahle dvojka už asi nic jiného dokupy nedá, což je škoda.

Děj se odehrává ve čtyřech příbězích na 4 různých místech světa propojený tenkou nitkou příčin a důsledků. Není dějově tak komplikovaný jako 21 gramů nebo napřiklad Memento. Všechno do sebe celkem logicky zapadá a nemusíte složitě pátrat. Jedna věc se mi na něm moc líbila. Už už máte pocit, že víte jak skončí tahle scénka a ono ne. Scénárista si s váma fakt pohrává. Servíruje vám jasný závěr dané situace, vy už už zavíráte oči, nechcete to vidět, protože víte že to tak dopadne a ono fakt ne :) A je to tak dobře, protože kdyby to skončilo podle vašich představ, film bude zbytečné psycho a vy odejte z kina z vítězným pocitem - já sem to věděl, že to takhle skončí. Ale neskončí! Jak to vlastně skončí? Právě že nijak fatálně. Je to jenom jakési nakouknutí, co všechno může způsobit testování dostřelu zbraně v rukou dvou malých pastevců z Maroka...Když sme s Nitkou odcházeli z kina, připadal sem si jak dobitej a říkal sem si jestli má cenu chodit na takové filmy. V poslední době se mi to stává pořád. Než bych si radši zašel na Kameňák 3 a odcházel vysmátej z kina s pocitem, že sem si odpočinul. Ale to bohužel neumím...nebo bohudík? Už aby šly v kině ty Vratné láhve. To zase bude od Zdeňka pohlazeníčko na duši.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
01. 03. 2007 / 12.50 / MDFK

mno kdyby někdo měl možnost nahodit Citizen Dog, uvítala bych *14*

27. 02. 2007 / 13.08 / kryšpín

Nemusíš se bát, že jsi přišel o další Inarrituv film. Oni se sice pohádali, ale Amores, gramy a babel je a bude pouze trilogie. A sice se pohádali, ale dají se podle mě dohromady.

27. 02. 2007 / 13.02 / keee

souhlas :o) na vratné láhve se už moc těším... viděla jsem film o filmu a má to být mazec :o)

27. 02. 2007 / 13.01 / Grant

Jestli někdo chce pohogový film, tak zkoukněte Občan pes. Parádní "tak trochu jiná" komedie ;)

27. 02. 2007 / 12.40 / jednadvacet

ad: vratne lahve - abys pak nebyl zklamanej... v nekterych upoutavkach mi Sverak docela uz i vadil...


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské