Cestujeme

12. 08. 2007 / Filip Urban / cestujeme

Vůdce je opět na svém trůně :) Děkuji YP ministru informací Bertovi, že mě tu tak statečně zastupoval a myslím s úspěchem. Preventivně sem ho nechal popravit, protože popularitu jiných tu nebudu trpět...

No ale zpět k mé misionářské cestě. Pravda, první směr byl Borneo, ale kvůli nepředpokládaným problémům, o kterých se tu nechci zmiňovat (prostě mi to úlítlo) sme se nakonec s Nitkou rozhodli pro cestu do...ehm...Chorvatska :)

Nevím kde začít dřív. Mýslím že sme si dali Chorvatsko se vším, co k němu patří. Možná se dá v Chorvatsku dobře najíst, nám se to nepovedlo, možná jsou v Chorvatsku krásné opuštěné pláže bez hord turistů, já je neviděl, možná jsou mladí Chorvaté za volantem starších golfů slušní řidiči, já si to nemyslím. Možná se dá v Dubrovníku zaparkovat a projít si město, nám se to nepovedlo :) a možná se dá celá cesta autem absolvovat bez nechutných kolon, já se načekal nechutně.

Ale aby to nevypadalo, že naše dovolená byla nějaká pruda. To vůbec. Projeli sme tuhle zemi od vrchu dolů a nazpět, někdy spali v autě, jindy v nějaké te SOBE. Každý večer sme si zpříjemňovali procházkou po pobřeží a popíjením vína, příjemná debata na molu s majitelem restaruace, co se vracel z lovu chobotnic. Už mám jakýsi obrázek o té jejich "slavné" válce. Pravda trochu jednostranný.

Chorvatsko by se mělo stát českou kolonií sloužící k odpočinku našich občanů. Mělo by se tam platit korunama a úředním jazykem by se měla stát čeština. Taky jim můžeme závidět jejich dálnici a policisté tam opravdu fungují tak jak mají. Mě to stálo teda 20 euro a půl litru slivovice ale z původních 100 euro sem nakonec odjížděl s radou, že za dalších 10 km je další radar :)

Největším přínosem celé dovolené pak bylo zjištění, že naše první "společná dovolená" dopadla dobře a že to bylo vlastně super hlavně kvůli Nitce, která se skvěle osvědčila v roly svačinářky, navigátorky ("já jako vidím, ale nevidím písmenka"), milé společnice, ale i v potápečském tandemu při šnorchlingu :)I trocha toho adrenalinu byla. Poprvé, když sem se snažil vymotat s focusem kombíkem z malinké vesničky plné slepích a uzkoučkých uliček, které nikdy nikam nevedly a podruhé na atrakci tubes. Sedíte v takovém kruhu uvázani za motorový člun, který s váma valí po moři solidní rychlostí a vy lítáte jak hadr na koštěti. Dokonce se mi povedlo dvakrát neplánovaně opustit kruh. Nitka sice vydržela bez pádu, ale z kruhu sme ji dostali až po vpichu uklidnující injekce proti křeči, jak byla zahryzlá v madlech od kruhu.

A jedna zásadní rada na závěr, jestli plánujete podobný trip, vyražte až po sezóně, jinak se z těch všudypřítomných turistů zaručeně zcvoknete (byť sem byl jeden z nich).

Projdu fotky a možná nějaké vyberu. Nějak sem to tam nedokázal podchytnout. Na krajinky nejsem, komické turisty se z blízka fotit bojím a vůbec. Co chcete taky fotit na dovolené v Chorvatsku (ikdyž Šibík by to asi nějak podchytnul...)

UPDATE: tak nakonec sem něco málo posbíral. Čistě pro představu, můžete mrknout SEMHLENCKomentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
17. 08. 2007 / 21.39 / Ing.Oknito

...NITerní vypovídání se. Obdivuji, nechápu. *14*

13. 08. 2007 / 09.52 / Marty

bych mu radsi dal ty penize, slifku nikdy z ruky *8* *12*

13. 08. 2007 / 08.44 / efa

KONY: no tak to přesně se mi stalo a pak sem šel na hubu. je to jak spadnout na beton. solidně mě to dvakrát pomuchlalo a pak sem si už jen přál ať to skončí :)

12. 08. 2007 / 21.09 / KONY

Pekny report, super fotky. Ja vyzkousel ty kruhy take. Nejhorsi bylo, kdyz udelal s tim clunem takove "esicko". Najezd na dvoumetrovou vlnu byl masakr :)

12. 08. 2007 / 19.21 / Hanzin

Ty kruhy za člunem mužu taky doporučit.... jr to mejdan.. jen do nich nesmite moc zapadnou jinak si nějakou tu chvilku nebudete moc sednout...ne nadarmo se řika,že je voda tvrda *8*

12. 08. 2007 / 16.46 / elis

Chorvatsko jedine po sezone! :))

12. 08. 2007 / 15.27 / THeiKa

krásně napsaný report :) tak nějak naprosto z tvéto "efouškého" pohledu :) pravda, Chorvatsko už se poněkud stalo zemí "našinců", ale zas na druhou stranu se tam dá najít i spousta krásného,ještě téměř chorvatského prostředí, hlavně na ostrovech, pevnina, už je skoro ztracena v cestovním ruchu:) ale tak zas věřím, že jste si to s Nitkou dokázali užít i přes haldu turistů a jiné nepříjemnosti, které vás na putování potkali :P

12. 08. 2007 / 15.16 / gouiii

já byl letos na Balkáně taky a jestli chceš místo téměř bez turistů, tak to chce zajet do Albánie. PLUSY - Příroda. Písečné!!! pláže na které chodí pouze domorodci (pravda, taky tam díky tomu je trochu víc PETek v trávě) Místa, kde turistu nikdy neviděli. (Ovšem vystřelit ceny 3x oproti normálu se naučili rychle, nicméně stačí pár vlídných slov a cena jde zase dolů:) Absence jakýchkoliv turistických atrakcí je nasnadě, ale kvůli těm se do Albanie nejezdí. MINUSY - cesty cesty a zase jen cesty.. ovšem s jakýmkoli ofroudem toto již problém neni..


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské