Ze života studenta

10. 11. 2007 / Filip Urban / ze života studenta

Fuf. Hektický pátek. Začal pro mě někdy kolem čtvrté ráno a skončil kolem jedné ráno v sobotu. Za tu dobu sem toho stihl poměrně hodně. Hlavně teda návštěvu Benátek a letošního Bienále. Byla to opravdu koňská dávka umění a já to, světe div se, stihnul prolítnout za odpoledne. Hlavním kritériem rozhodování u jednotlivých věcí byl čas :) na každou věc sem měl tak 20 sekund max. Některé exempláře sem jen míjel, protože prostě nebyl čas laborovat a číst stránky textu, co tímhle autor vlastně zamýšlel.

Našla se celá řada povedených kousků. Od lowbudgetových věcí podle mě vymyšlených 2 hodiny před začátkem instalace až pro neskutečně promáklé věci. Něco hodně vtipné, něco hodně drsné, něco umění pro umění, ale prakticky cokoliv tam bylo, na vás působilo, že to tam má být protože v kontextu se stovkami obrazů, fotek, instalací, to tam zkrátka zapadalo.

Nemá asi cenu popisovat věci, co mě zaujaly, to by bylo na hodně obsáhlej update, který by nikoho nebavil. U pár fotek, které sem dal do galerek, sem se snažl o lehký popis, ale bylo tam toho tolik, co by stálo za zmínku, že vám to radši ani nepovím :) Času k návštěvě už moc není. Tuším do konce listopadu, pak až za dva roky, nebo za rok bienále architektury, které může být taky hodně dobré.
Krom samotného artu sem si proběhnul cvičně Benátky s foťákem na krku. Patrně každý kout tohohle města už byl nějak zdokumentovaný a já neměl čas se zastavovat, rozhlížet, laborovat. Přesto sem něco nacvakal. Je to takový mix věcí z výstaviště a něco z Benátek. Udělal sem dvě galerky. Jednu barevnou a druhou černobílou.

Můžete to aspoň zprostředkovaně omrknout, když už to letos nestihnete, ale za dva roky doporučuju návštěvu, přestože třeba umění nijak neholdujete. Svoje si tam objeví všichni. Od kunsthistoriků až po hornické učně :) Spolu s Benátkama (o kterých můžem tvrdit že jsou jakkoliv provařené) stojí Bienále za návštěvu!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
12. 11. 2007 / 18.14 / THeiKa

*8*

12. 11. 2007 / 14.59 / Flako

DO: ok, za padlovani a zpivani ti dovolime koukat *1*
...ale jen na okolni promocene zdi. *4*

12. 11. 2007 / 11.09 / Do

flako: *1* *1*
.... strejda umí dobře pádlovat a zpívat

11. 11. 2007 / 20.35 / Flako

Tak pojed s dedou. *14* Mam v Benatkach flotilu gondol *4*

11. 11. 2007 / 19.33 / THeiKa

mno tak táta mě tam prý už nevezme, tak snad příště :)) hned bych to zkouklaaa...

10. 11. 2007 / 20.40 / Safirus

Moc dobré fotky - jednak fascinující nápady na těch instalacích, druhak tvoje kompozice, zachycení momentu a tak. Povedlo se ti to! *14*


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské