Cestujeme

17. 09. 2010 / Filip Urban / cestujeme
Cestujeme

Dost bylo památek, řekli sme si ve středu s tím že vyrazíme objevovat současnej Peking. Ideálním místem pro pozorování se nám stal velký industriální prostor nazvaný FACTORY 798. Areál, který se dá přirovnat velikostí ke Zlínskému Svitu. Řekl bych takový alternativní ostrůvek v celém Pekingu. Na každém rohu nějaká socha, umělecké dílko. Řada galerií, designérských obchůdků, showroomy, restaurace s evropským jídlem, kavárny. Hned za rohem pak brutální továrna, kde se jede na 3 směny a sem tam na ulici potkáte dělníky co obědvají na zemi nebo se šinou na směnu. Do toho Pekingští yuppies ve sporťácích a drahých hadrách, milující evropský styl života a jako všude jinde hlídači v uniformách dbající na pořádek a bezpečnost. V každém případě inspirující místo s atmosférou.

V 798 jsme strávili celé dopoledne, dali si oběd, prolezli pár galerií včetně současného čínského moderního umění. Další na programu bylo Olympíjské centrum. Na ulici jsme odchytli taxík, který řídila pomatená číňanka, které dost smrdělo z pusy (ostatně jako většině Číńanů). Vůbec netušila, kde je nějaký Olympijský plac a tak několikrát někam volala, aby ji to na druhé straně drátu vysvětlili. No dopadlo to dobře a dovezla nás nakonec kam jsme chtěli.

Olympijské centrum je velkolepě pojatá záležitost, jak už to tady tak umí. Do areálu je vstup zdarma, do jednotlivých stadiónů už se platí. Na každém rohu vám někdo nutí poslední suvenýry z proběhlé Olympiády. Ptačí hnízdo je úchvatná stavbička, stejně tak plavecký stadion. Zbytek se nijak nevymyká místní architektuře. Prošli jsme celý bulvár od začátku na konec, udělali pár fotek a frrr metrem na ambasádu.

Od středy tu máme slušnej smog. Šedá obloha, kam oko dohlédne. Od včerejška prší. Dnes ještě pozewlíme po městě a zítra brzo ráno se vydáme autem na strastiplnou cestu směr Šanghaj. Jak se zase dostanu k nějakému internetu, budu informovat so stay tuned!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
23. 09. 2010 / 13.10 / tarmara

v sanghaji neni net....

21. 09. 2010 / 19.25 / Do

.............. asi sou v té zácpě ...............

17. 09. 2010 / 14.59 / smiley

lol - rezervace.. no - v Evrope je od toho Berlin, ne? :)

17. 09. 2010 / 14.45 / [ K! ]

O FACTORY 798 sem četl/slyšel, že prý všichni „rebelující“ umělci byli vládou vyzváni, aby se tam uplacírovali a rebelovali tam...


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské