Film

17. 03. 2011 / Filip Urban / film

kids are allright

Mám za sebou pár snímků z poslední doby, o kterých se sluší napsat řádek. Začnu pohodovým filmem The kids are allrigh (Děti jsou vpohodě). Dvě registrované lesbičky použijí sperma anonymního dárce a vychovávají společně dceru a syna. Ti zatouží po tom se dozvědět, kdo je jejich biologický otec. Nakonec ho najdou, seznámí se svými maminkami a rozvíjí se originální příběh, který tu nebudu prozrazovat. Film je to upřímný, trefný, dojemný i vtipný. Sledujete, kdo ve vztahu dvou žen je tatínek, kdo maminka a zjistíte, že se řeší uplně stejná témata nehledě na pohlaví toho druhého. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti.

black swan

Druhý snímek, o kterém chci něco málo napsat je Black Swan - černá labuť. Mladá nadějná baletka z NY vyrůstá s matkou, která z ní chce mít to, čím sama nikdy nebyla. Posledlost mladé hrdinky, získat hlavní rolí v baletní premiéře, v ní rozjede slušné schizofrenní nálady. Na mě někdy až přiliš psycho. Nebýt Natalie Portman, asi bych ani nedokoukal. Ale ženským se tohle bude líbit. Chlapci však dávají 6 hvězdiček z 10ti.

pouta

Třetím filmem je český film Pouta. Vítěz letošních českých lvů v mnoha kategoriích. Za mě nevím... Neříkám, že je to špatné. Je to jiné. Je to depresivní, potemnělé, vypovídající drama o době osmdesátých let u nás, kdy být policajt nasazený na nepřizpůsobivé, znamenalo prakticky bezmeznou moc v systému. Když vám do toho ještě jebne, je zaděláno na malér. Chlapci dávají 7 hvězdiček z 10ti.

opravdová kuráž

Na závěr jeden remake westernu Opravdová kuráž, kterého se ujali bratři Kohenové. V hlavní roli 14ti leté děvče, které chce za každou cenu pomstíti smrt svého otce. V tom ji má pomoci najemný vyhledávač bastardů - Jeff Bridges. Film má spád, vtip i skvělou kameru a co hlavně. Má působivou atmosféru. Přestože nejsem milovních westernů, tenhle mě bavil od začátku do konce. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
27. 03. 2011 / 22.58 / Dr.Mudr

K tomu baletu... {odkaz}

17. 03. 2011 / 21.51 / wolf

The kids are all right: s postřehy k filmu určitě souhlasím, osobně bych dal devítku (za herce, za hudbu...za co se dává 10?)...The black swan je zajímavou lehce klinickou studií +nebývá u filmů zvykem mít možnost dívat se na svět očima jedné z postav (i když možná jo, neviděl jsem moc filmů pro náročného diváka)...myslím, že je vhodný pro kluky i holky, Vašuckův odkaz stojí za přečtení (je to krása takhle diagnostikovat filmové hrdiny)...True grit jsem si taky docela užil...upozornil bych na předchozí film bratrů C.: A serious man, který tak nějak zapadl, a o kterém bych moc rád pokecal:)...jinak je fajn, že oscara za nejlepší dokument získal Charles Ferguson za Inside Job o finanční krizi (i když No end in sight téhož „dokumentaristy“ o válce v Iráku mi přišel povedenější)...no a ještě mě mrzí, že jsem Piraňu 3D neviděl ve 3D...

17. 03. 2011 / 21.20 / Gejša

Já zase usnula u Děcka jsou v pohodě, Asi byly v pohodě na můj vkus moc. Pouta mě dostaly, konečně film vypovídající s až brutální přesností, jak jsou tyhle totality, udavačství a poplatnost režimu k zblití i pro, ty kteří s tím vším dobrovolně schází.
Na Black Swan jsem zvědavá, ta mánie okolo mě trošku odradila, ale její čas ještě určitě přijde:) A western od Cohenů už jenom z oddanosti Clintu Eastwoodovi zkouknem ještě tento týden, i když Mirka Spáčilová a Darina Křivánková mají asi jiný názor:))

17. 03. 2011 / 21.04 / Vašucek

U opravdové kuráže jsme usnuli a černé labuti bych dal typicky (jako chlap) mnohem méně hvězdiček než většina žen. (btw. zajímavý rozbor pro zájemce {odkaz}). Jinak dík moc za tipy, tuhle rubriku mám fakt rád a děti jsou v pohodě určitě dáme!

17. 03. 2011 / 18.28 / Frogy

pouta jsou podle me jeden z nejlepsich cz filmu za poslednich 10 let, true git me trochu zklamalo, asi jsem cekal neco nezapomenutelneho a on to byl jen solidni western

17. 03. 2011 / 16.38 / [ K! ]

Děcka sou v pohodě je fajn film, zbylý tři mě ještě čekají

17. 03. 2011 / 16.32 / Toyak

The kids are allright sem neviděl. To téma mě nějak nebere. Black Swan sem zatím neviděl, ale rozhodně bych si to dal v kině. Určitě o 100% lepší zážitek než doma na TV. Pouta si ty České lvy zaslouží. Hlavně Ondra Malý v titulní roli. Za mě 9/10 a jeden z nejlepších českých filmů za poslední dobu. Poslední Hřebejkoviny ať se jdou vycpat oproti tomuto filmu. True Grit bří. Coenů (že ano ;)) mě zatím čeká, ale moc se na něj těším. Ostatně asi jako na každý jejich film.

17. 03. 2011 / 15.22 / fajka

jj, vsechny staly za ten cas


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské