Cestujeme

14. 05. 2012 / Filip Urban / cestujeme
Cestujeme

Tak jsme zpátky. Máme za sebou intenzivní průzkum Belgie. Bylo potřeba otestovat našeho čerňáka a taky poznat tuhle zemi trošičku. Vyrazili sme po ose Brusel - Gent - Brugy - Antverpy. Vezmu to zkratkovitě. Brusel - největší zážitek asi byt, který se nám podařilo sehnat na www.airbnb.com. Fungující projekt pronajímání bytů od lidí. Doporučuju využít na cestování! Druhý highlight Atomium a prohlídka evropského parlamentu, resp. expozice parlamentarium. Člověk si tak nějak uvědomil, že ta integrace má nějaký smysl a že to celé, proti čemu se teď tak módně bojuje má svůj význam a pro fungování Evropy je to asi jediné možné řešení. Pokud teda nechceme sedět v zákopech někde na českoněmeckých hranicích.

Jinak je Brusel docela škaredé město. Podivná směs staveb a divoké architektury trošku bez konceptu nějakého urbanismu podle mě. Všechno rozkopané a ve výstavbě. Do toho sem byl cekem překvapenej počtem obyvatel z Afriky. Někdy to bylo až nepříjemné a to sem myslím celkem obhájce multikulturalismu.

Gent se nám líbil víc. Studentské malé městečko plné barů, hospod, kaváren. O poznání čistší a pěknější. Brugy pak byly skoro pohádkové. Možná až moc. Ze všech měst asi nejvíce turistické a taky tak nastavené. Po nějakém čase už vám z těch baráčků jde hlava kolem a všechny ty katedráli míjíte jako stánky s občerstvením.

Antverpy byly přijemné, až na ten totální dopravní kolaps, který tam každý den propuká. Velké město plné obchodů a extravagantních výloh. Čisté, příjemné. Měli sme tam fajn hotel za pár kaček s luxus snídaní.

Na závěr asi nějaké shrnutí. Jsem rád, že sem to celé absolvoval. Udělali sme si to hezké. Konečně je člověk ve věku, kdy neřeší, jestli zaplatí vstupenku tam nebo onam, případně jestli vleze do téhle restaurace, nebo si koupí radši něco v supermarketu. Jestli bude spát v parku ve spacáku na punk, nebo na parkovišti u auta. To se vám potom cestuje o poznání pohodlněji a příjemněji. Belgie je ve spoustě věcí prostě dál. Pořád máte pocit, že je to tu u nás na míle vzdálené v některých věcech. Na druhé straně dobrou kávu si tam nedáte :) Bavili nás jejich silná třetinková piva, která fakt metou :)

Toliko z postřehů. Více vám asi prozradí fotogalerka z výletu po BelgiiKomentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
17. 05. 2012 / 17.25 / o.

maikor: pokud má toten blog dělat lidi lepčíma, tož po šeckých stránkách!;)

16. 05. 2012 / 15.27 / maikor

že vás to ještě baví. Bez těch chyb by to nebylo ono :)

16. 05. 2012 / 14.41 / o.

doktore, ano, píše a navíc ještě u piv, které bavilY (ten kdo na tom ale bazíruje ještě víc, tak úplně správně by mělo být, že "piva bavila") :)

15. 05. 2012 / 16.05 / Dr.Mudr

Nepise se nahodou Katedraly?

14. 05. 2012 / 15.38 / teta šuš

ten byt je luxusni

14. 05. 2012 / 13.25 / chechet

a co Charleroi aka zivy priklad neprosperity?


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské