Barcelona

26. 05. 2014 / Filip Urban / cestujeme
Barcelona

Jsme zpět. Kde jsme byli? Zaletěli jsme si na pár dnů s Nitkou do Barcelony. Oba jsme tam už před lety byly, ale tak nějak sme si řekli, že by stálo za to, to město pořádně prozkoumat. Letěli jsme z Bratislavy s Ryanair někam do Girony na pobřeží Costa Brava a pak busem do centra Barcelony. Trošku zbytečně komplikované a ve finálně nijak levnější, než normální letenka na letiště přimo do Barcelony. Nevermind.

Ubytování jsme pořešili jako již tradičně přes AirBnb. Tentokrát to bylo u sympatické slečny Hany a jejím psem Yogim v super čtvrti Grácia. Tohle místo bylo už osvobozeno od turistů, plné krásných náměstíček s kavárničkami, obchody a restauracemi. Místňáci na lavečkách, děti a psi v ulicích. Žilo si to tam svým životem bez pitvoření, jak tomu bylo v centru.

Centrum města už mě moc neoslovilo. Obecně mám pocit, že tyhle velká a známá města trpí absencí jakékoliv atmosféry, která prostě vyprchala. Už sem to pozoroval ve více městech. Prostě vše je uzpůsobené hordám turistů a hledat tam nějakou původnost nebo atmosféru je zhola zbytečné. Proto si o to víc užívám takové místňácké lokality, kam už autobusy ty turisty nedovezou a je to tam alespoň nějak původní.

První den jsme oblítali povinnosti typu park Guell, Sagrada Familia apod. Zbylé dny pak chození po místní čtvrti, objev výborného food festivalu, fashion marketu, pak víkend otevřených dveří atelierů místních artistů atd. Každý den jsme nachodili a najezdily desítky kilometrů. Naštěstí jim tam funguje metro na jedničku a všude se bez problémů a celkem rychle dostanete.

A jaký byl highlight? Shodli sme se s Nitkou, že to byla návštěva Německého pavilonu od architekta Miese van Rohe. Tenhle skvost naprosto ignorovaný turisty jsme si vychutnali prakticky sami za rozumné vstupné. Bod a potlesk tomuhle chlapíkovi, že v roce 1929 dokázal zrealizovat něco takhle nadčasového.

Barcelona je krásné město s úžasnou historii, krásnýma lidma a jižanskou atmoškou. Rozhodně stojí za návštěvu. Ideálně to stihnout ještě před turistickou sezónou, protože pak to může být trošku otrava. Ale i tak muy bien a palec nahoru!

Vzal jsem si samo i foťák. Něco jste mohli vidět na mém instagramu a dalších 60 fotek ze zrcadlovaky v galerii Barcelona 2014 nebo po kliknutí na obrázek vlevo.

Next stop: Indie. Who's in?Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
27. 05. 2014 / 08.54 / KONY

My byli pres Velikonoce take ve Spanelsku. Kamaradka, co tam bydli, slavila 30. Pronajala vilu pobliz Girony, protoze nizkonakladove letiste, ze... Bohuzel v tom terminu tam nic rozumne neletelo. Takze my zase museli letet do Barcy a odtama se dopravit do Girony. Mimochodem Girona je take docela pekne historicke mesto.


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské