Bowers & Wilkings A5

10. 03. 2013 / Filip Urban / soft & hardware

Už prakticky od nastěhování do našeho bytu řeším to správné audio. Vždycky jsem si říkal, že až budu mít vlastní kér, pořídím si dobrej zvuk a budu si užívat poslechuu nových desek. Bohužel v případě našeho bytu to není uplně jednoduché. Především proto, že obývák máme velký asi jako běžná domácnost šopku. Prakticky ubývák jako takový nemáme. Plynule navazuje na kuchyň a je to takový otevřený prostor. Dalším klíčovým faktorem je manželka :) Jít metodou zesilovače, nějaké wifi krabičky a stativů s reproduktory prostě nešlo. Zabralo by to celé zbytečně moc místa a těch káblů...

Proto sem se poohlédnul po nějakých chytrých krabičkách s bluetooth nebo airplay, které postavíte na parapet a vzduchem do nich ženete zvuk. Nabídka je obrovská. Od řešení za pár stovek, až po reproduktory za 50 tisíc. Za srdce mě chytl tento skvost od Bang & Olufsen. Představa, že mi tohle visí místo obrazu na zdi a ozvučí místnost téměř dokonalým zvukem, byla lákavá, ale nepřenesl jsem se přes cenu. Snad někdy...

Strop jsem si dal do 10.000,- a do finále se dostal JBL OnBeat Venue. Pozitivní recenze, dobrý poměr cena/výkon. Šel jsem ho omrknout naživo do prodejny istyle. To už jsem tak nadšený nebyl. Navíc požadavek od manželky byla bílá. A ta se s novým lightning konektorem prostě nevyrábí (narozdíl od staršího modelu). Navíc bluetooth technologie přenosu zvuku není ideal pro svou omezenou kapacitu a ořezávání kvality.

Při prohlížení dalších variant mě praštil do oka nenápadný reproduktor značky Bowers & Wilkins. Konkrétně jejich model A5. Mají ještě větší krabičku stejného designu A7 a pak ještě Zeppeliny. Cena už teda byla zase jinde než u JBL, ale jakmile člověk vidí, že může mít něco co se mu 100% líbí, je prostě těžké dělat kompromisy.

Tady musím vyseknout poklonu prodavačům z istyle ve Vaňkovce. Na prodejně už byl jen jeden vystavený kus. To by mi asi ani nevadilo, ale tenhle konkrétně měl škrábanec navrchu. Nabízeli 5% slevu, ale mě by to pak celý život sralo a tak kluci vymysleli, že mi dovezou do hodinky novej, nerozbalenej z druhé prodejny. To se mi zase nechtělo čekat. Takže nakonec jsem jen zaplatil s tím že mi to chlapík hodí až domů po šesté hodině. Fajn servis. To se počítá a kluci mají moje sympatie :)

Reproduktor nemá žádný dock. Pouze aux výstup a síťový vstup. Zvuk se do něj primárně dostává vzduchem přes společnou wifi. Nakonfigurovat krabičku byla otázka pár minut, stažením aplikace z app store. Musím říct, že zvuk z tak malé krabičky je výborný. Naprosto ideální na ozvučení konkrétního prostoru. Volume mám tak na 15% a už to slušně řve. Ovládat krabičku můžu přes počítače, ipad nebo telefony, takže kdokoliv si u nás může pustit muziku (pakliže je na společné wifi).

Nebyl bych to já, aby bylo vše bez problémů. Pokud sem reproduktor vypnul, už se opětovně nepřipojil a já musel do továrního nastavení a nastavit wifi znovu. Podezříval jsem můj starý wifi router. Proto sem teda ještě musel pořídit Apple Airport Extreme krabičku a problém byl díky bohuodstraněn. Já se tak zbavil poslední krabičky na které nebylo nakouslé jablko. Taky musím říct, že konfigurovat Airport Extrem po tom, co sem byl zvyklý konfigurovat dosavadní netgear, je prostě pohádka! Žádné nesmyslné nastavení, komplikace, nefunkčnost. Zapojíte, pojmenujete wifi, zadáte heslo a jedete.

A5 je brčko. Zvuk je báječný, ovládání intuitivní a funkční. Navíc mám radost, že mám v bytě krásný kousek, který je nenápadný, výkonnný a nadčasový. Palec nahoru pro kluky z UK!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
19. 03. 2013 / 16.24 / efa

K! Njn. S vesmírnýma legínama se roztrhnul pytel. Ale tyhle jsou teda mizerné kvality už od pohledu

19. 03. 2013 / 11.32 / [ K! ]

OT: kopie Hubble / Nebula ---> {odkaz} ?

15. 03. 2013 / 19.53 / swordus

Chvalim, ja poridil pred par mesici Zeppelina a od te doby me sousedi opravdu milujou :)) enjoy!

12. 03. 2013 / 13.24 / [ K! ]

...zbavil poslední krabičky na které nebylo nakouslé jablko... °;-))))))

12. 03. 2013 / 08.45 / misi

obecně platí že hloubku basů je přímo úměrná průměru repráku...taky jsem zvědavý jak to může hrát.

12. 03. 2013 / 07.56 / efa

Em: jasne. Pustim. Hele basy dobre jako. Chce to zed za reprakem na odraz a taky to pouziva rouru z nautilusu. Ale to bude asi jen takovy ´arketingovy tah :) ale duni to prijemne. Proste na to cucis a hlava ti nebere ze ten zvuk jde z te krabicky pred tebou.

11. 03. 2013 / 21.00 / eM

Už se těším, až mi to pustíš, jsem zvědavý, jak to hraje! ...co basy?

11. 03. 2013 / 09.41 / efa

Oldřich: :))) tvar zvítězil nad barvou. Nic nenamítala. To víš...ženy

11. 03. 2013 / 09.23 / Oldřich

Je krásně bílý.


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské