Portugalsko? Rozhodně Ano!

13. 10. 2013 / Filip Urban / cestujeme
Portugalsko? Rozhodně Ano!

Zase to uběhlo jaksi rychle a já sedím doma u kompu a upravuju fotky a rekapituluju náš poslední trip. Spontánní nápad u vína se dotáhl k realizaci. Co takhle poznat Portugalsko? Proč Portugalsko? No protože sme tam ještě nebyli :)

Mělo nás jet pět. Nakonec sme byli čtyři a až v Lisabonu se k nám přidal Martin, takže sem měl na krku 3 ženské z toho dvě blondýny :) Ale nestěžuju si. Bylo to fajn. Je dobré cestovat s někým, kdo to má "tak nějak stejně". Takže když se napřiklad došlo k nějaké atrakci, kam by se i dalo vejít, ale chce to platit vstupné a pak se proplétat davy turistů, jednoduše sme si sborově řekli "SERU" a šlo se dál :) Celej trip byl vlastně jen o kafíčkách pingo, o sladkostech a city lostingu.

Plán trasy byl dohodnut už v Brně. Přílet do Porta, půjčení auta (asi jediná situace, kdy sem na ty Portugalce trošku nadával, dva dny v tomhle městě s noclehem přes AIRBNB, pak do Coimbry, nocleh v hostelu, pokračování autem na pláž a do Peniche (nocleh v surfovém kempu) a 3 denní finále v Lisabonu (opět AIRBNB). Odlet z Lisabonu přes Curych do Prahy.

A dojmy? Musím říct, že nás Portugalsko oslovilo. Má bezpochyby svoje kouzlo a my se tam všude cítili moc dobře. Počásko bylo super. Zpátky do triček, kraťasů a žabek. Portské sme popíjeli prakticky nonstop. Kávičky taky dobré (ikdyž dalo se narazit i na hnusné) Co se týká jídla, já trošku trpěl, protože skvělou grilovanou rybu ste si dali vždy kdekoliv, jen já je jaksi nejím a nic co vyleze z moře. Nicméně zbytek osádky si to užíval moc!

Portugalsko je poměrně příznivá destinace co se týče nákladů. Celá ta sranda týdenní včetně ubytování, letenek a půjčení auta nás stála 10.000 na osobu, což je podle mě fér. A to sme se nijak nehamovali a jedli v restauracích a kupovali si co sme chtěli. Některým se to trošku prodražilo. Ten pohled, když vidíte svůj novej mobil kutálet se po srázu do moře je k nezaplacení :)

A nějaké postřehy? Tak třeba v Portu měl každý 3 barák zabetonovaný vchod a zavřené okenice. Odliv mistních tu byl patrný. I sme se o tom bavili s chlapíkem, co nás ubytovával. Prostě není práce a mladí Portugalci utíkají do ciziny. Ale říkal, že trend se už teď zase obrací, tak uvidíme.

S tím souvisí i spousty žebráků a pouličních nešťastníů. Ale zase musím říct, že každý, ale fakt každý, který po mě něco chtěl slušně poprosil a když nic nedostal, poděkoval a omluvil se že otravuje. Což je fér!

Jinak obecně mě bavila ta atmoška, která byla jiná než ji znám z Bruselu, Londýna, Paříze nebo Berlína. Fascinovali nás okachličkované budovy na každém rohu a ta přítomnost oceánu je taky znát. I to, že sme tam byli po sezóně mělo něco do sebe a musím říct, že miluju tu posezóní klidnou atmosféru a čímdál víc se snažím vyhýbat turistům a atrakcí spojených s nimi.

Zbytek popíšu v galerce u fotoreportu z cesty. Závěrem snad jen doporučení. Portugalsko stojí za návštěvu a pokud jste navrch požitkáři, určitě si tuhle zemi zamilujete. Za mě 8 hvězdiček z 10ti!

Tady fotogalerie (omlouvám se, ale nějak se mi to celé promíchalo)Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
14. 11. 2013 / 23.15 / BarBy

Super fotky! Cim jsi je fotil? (+nejaka uprava?)

23. 10. 2013 / 12.48 / vesy

super fotky!

18. 10. 2013 / 16.12 / dreadless

Sintra je tourist hell jenom dole ve meste, ne? Kdyz se clovek vyda nahoru na hradby a na ten uchylnej lehce dekadentni zamecek, tak to je lepsi :)

14. 10. 2013 / 12.40 / KONY

Fajny report a super fotky!

14. 10. 2013 / 10.10 / kbcz

covece paradicka, imho proc 8/10 ? jen ze zvedavosti co uz melo 10/10 hvezdicek?.)


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské