Produktivita práce freelancera

15. 04. 2015 / Filip Urban / aktuálně
Produktivita práce freelancera

Když se ohlédnu v čase a spočítám, jak dlouho jsem na volné noze, vychází mi to na nějakých 11 let, kdy jsem opustil jisté vody reklamní agentury a postavit se na vlastní nohy. Od té doby si často kladu otázku, jak moc jsem nebo nejsem produktivní. Jestli u toho počítače náhodou nesedím moc, nebo naopak málo. A jestliže u něho sedím moc, jsem opravdu produktivní? Tzn. nestrávím víc času u facebooku a youtube než v photoshopu, indesignu, ilustratoru?

Určitě musí existovat aplikace, která mi to dokáže seriozně změřit. A taky že jo! Tip mi dal Marek Bouška a odkázal mě na stránky Desktime.com. Jak to celé funguje? Uplně jednoduše. Nainstalujete aplikaci na svůj stolní počítač, zaregistrujete se a pak už jen můžete sledovat jak jste na tom.

Ve webovém rozhraní je ještě potřeba nastavit, co jsou produktivní aplikace, co jsou neutrální a co prokrastinační aplikace. On má nějakou databázi základní ale přecijenom nezná vše a je potřeba mu to na dva kliky říct. Jednotlivé aplikace u kterých trávíte čas si ještě můžete dělit do podkategorii, ale s tím už sem se moc nezabýval. Existuje i mobilní a tabletová verze aplikace. Pravda trošku nemoderní, ale pro přehled naprosto dostačující.

Stojí to něco? Ano i ne. Pokud budete využívat jen pro svou potřebu, pak je monitoring grátis, pokud budete aplikovat pro své zaměstnance (což je poměrně mocný nástroj, ja sledovat jejich produktivitu) už se bez měsíčního paušálu neobejdete. Já jako freelancer tohle řešit nemusím, takže jedu v grátis módu.

Aplikaci doporučuju vyzkoušet. A jak jsem na tom já? No popravdě by to mohlo být lepší. Efektivita práce je u mě na 54%. V průměru jsem denně u kompu 5 hodin. Z toho aktivně vytvářím hodny 2h a 50 minut.

Pokud vás zajímá, jak jste produktivní vy, není nic lehčího, než zkusit tuhle appku. Práci čest!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
16. 04. 2015 / 12.45 / Storm

Volnonožec nejsem a produktivita práce je u mě těžko měřitelná - i u toho PC to bude mít každý jinak - něco jiného je bouchání dat a něco jiného je nějaká tvůrčí práce v úkole. Ale pro základní orientaci dobrý.

15. 04. 2015 / 10.21 / Jakub Svozil

Kolem 50% je podle mne v normě. Já jsem na tom podobně - 8 hodin u počítače a produktivní 3 - 5 hodin. Hlavě se prostě nedá poručit.

15. 04. 2015 / 09.55 / Ladis Vichánek

jojo :-) {odkaz} tak máš aspoň malé srovnání s 2008

15. 04. 2015 / 09.50 / Ladis Vichánek

Před lety tu byl RescueTime? Princip byl podobný (desktime jsem zatím neotestoval) a mám pocit že jsi v tom jel taky :) Ne


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské