Two dots - geniální návykovka

03. 09. 2014 / Filip Urban / gamesky
Two dots - geniální návykovka

Dlouho jsem tu nepsal o nějaké hře u které teď trávím čas. Ale je potřeba to napravit, protože je tu jedna, u které trávím fakt dost času. Jmenuje se TWO DOTS je zatím pouze pro iOS. Je geniálně jednoduchá a nehorázně návyková.

Předchůdce Two dots - one dot měla jednoduchý princip. Spojte dvě kolečka stejné barvy a ony zmizí. Nic víc, nic míň. To co z toho vývojáři dokázali vyždímat v pokračování TWO DOTS je prostě bomba! Posunutí koleček na další level. Konkrétně na 135 levelů. Procházíte mapou ostrůvek po ostrůvku. Tu se zaseknete 5 minut, tady klidně 5 dní, než level rozlousknete. Díky propojení s FB vidíte ikonky svých kamarádů v jejich aktuálním levelu a je to neskutenčá hecovačka stylu: "ty voe prochyn už je v 98? Dyk ještě včera večer byl v 91. Jak to udělal?"

Hra je zdarma. Bez omezení. Vlastně s jedním milým omezením. Máte cca 5 pokusů na vyřešení levelu. Pokud se vám to nepovede, čekáte 20 minut. Nebo dokoupíte životy za 0,89 centů. Já si řekl, že za to neutratím ani halíř a že si to poctivě vyřeším. Jsem ve 103 levelu a je to mazec.

Hra má úžasnou a dokonale zvládlou flat grafiku a soundtrack, který si můžete dokoupit na itunes.

Pokud hledáte nějakou telefonní nebo tabletí (na ipadu je to ještě lepší kvůli velikosti) oddychovku, zkuste two dots. Zábava zaručena!


Battlefield 3

14. 11. 2011 / Filip Urban / gamesky
Battlefield 3

Letošnímu hernímu podzimu vládnou dva tituly. Battlefield a Call of duty. Já se rozhodl vyzkoušet Battlefield, protože koridorová efektní ptákovina jménem Call of duty není nic pro seriózního třicátníka. Battlefield 3 obsahuje klasickou single kampaň. Tu sem rozehrál, ale po pár misích ji opustil a už se k ní patrně nevrátím. Nevím co je to za trend, dělat tyhle typy stříleček. Nepřátelé přichází po stovkách, dokud se nedostanete na další checkpoint. Ukrutná řežba je prokládana interaktivníma chvilkama kdy se vás pokusí podříznout nějaký terrorista. Na obrazovce se objeví slovo MEZERNÍK. Zmáčknu tedy mezerník a další půlminutová animace, jak vítězím na zlosynem a nakonec čepel končí v jeho hrudníku. To už mám pocit, že tvůrci ty hry dělají pro retardované teenagery...

No nic. Naštěstí má hra další dva módy a to klasický multiplayer a pak co-op mód. Po singlu sem se jal vyzkoušet mulťák a ze začátku dost skřípal zubama. Moje životnost ve hře se měřila na sekundy. Úplná divočina, kdy po mapě běhá padesát lidí bez většího náznaku strategie a vy ste po většinu času snadným cílem zakempeného snipera, nebo si vás vychutná helikoptéra, která kolem jen tak proletí.

Jakási herní hrdost mi nedovolila hru okamžitě smazat a tak sem se k multiplayeru vrátil na druhý den. Do bojů sem už nevbíhal jako v single kampani a snažil se držet své jednotky, která sem tam zakooperovala a to je vám panečku pak jiné hraní. Co mě baví, je promáklý systém odměn, povyšování a sbírání zkušeností. Hra snad měří ve statistikách uplně vše a z každé aktivity máte body. Naštěstí to není tak, že čím víc lidí zabijete, tím ste lepší. Měří se obsazování vlajek, opravy vozidel, léčení spoluhráčů, odemykají se vám nové a nové vychytávky. Po víkendu je ze mě slušně vytrénovaný bojovník, který už i někoho zastřelí.

Třetí možností je zahrát si se známým nebo náhodně vybraným člověkem kooperační kampaň, kdy spolu bok po boku procházíte jednotlivé mise. V tomhle spatřuju velkou sílu. Ve spolupráci s dalšíma kamarádama má hra opravdu atmošku a já po prohraném víkendu vidím neustále hlaveň tanku, když zavřu na chvíli oči :)

Co se týká grafiky a animací postav, jsou excelentní! K tomu abyste si ale vychutnali tenhle audiovizuální zážitek to chce mít doma pod stolem našláplý stroj. Já to jedu v rozlišení 1280x720 se středními detaily a na 27 palcích je to jeden velkej pixel. Naštěstí to antialiasing a funkce blur trošku řeší, ale žádná sláva. Nicméně plynulé a hratelné to je.

Pokud někdo už hru vlastníte, a nejste třináctiletý ucho, který se honí jen za fragy, řekněte svůj nick a můžeme dát někdy navečer pár map. Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti!


From Dust

17. 09. 2011 / Filip Urban / gamesky
From Dust

Kvalitních her je jako šafránu. Zvlášť pro někoho, kdo hraje hry přes dvacet let :) Vlastně už žádné hry nehraju. Jednak na to vůbec není čas, druhak když už se k nějaké dostanu, projdu pár levelů a už se k ní nevrátím. O takových pak ani nemá cenu psát. Je tu ale jedna, která mě skutečně pohltila. Jmenuje se From Dust a je nádherná. Hrajete v roli boha (to já rád :) a pomáháte přežít místním domorodcům v boji proti přírodním živlům. Koncept je strašně jednoduchý a přitom tak funkční a zábavný. Můžete pracovat s půdou s lávou s vodou. Různými kombinacemi těchto tří, řešíte veškeré prekérky místních. Chráníte vesnici před Tsunami, před výbuchy sopek. Staráte se šamana, který může získat nadpřirozené schopnosti a zamezit tak vyhoření vesnice nebo jí ochrání před velkou vodou.

Grafika je jedním slovem úžasná. Chvilkama si připadáte opravdu jako bůh :) tady zvednete kopeček, tady odkloníte sopku, aby nezalila vesnici, tu uděláte zeď proti vodě, nebo ohni. Hra vás nutí vymýšlet ty nejfunkčnější postupy a vy musíte vymyslet, jak to sakra udělat, aby se tihle panáčci dostali na druhou stranu.

Abych jen nechválil, hra mi přišla strašně krátká. Prakticky sem ji dohrál za jeden večer a jedno odpoledne. Ani sem se nenadál a byl konec, což mě zamrzelo.

Pro představu dávám odkaz na ofiko trailer ke hře. Pokud hledáte originální strategii a odpočinkovou hru, From dust vás bude bavit. A pro ty, co měli rádi hru Black & White - povinnost! Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti.


Need for speed SHIFT2

03. 04. 2011 / Filip Urban / gamesky
Need for speed SHIFT2

Celkem dlouho jsem nehrál na kompu nějaký fajn závody aut. Nejsem žádný hardcorový nadšenec do simulátorů, ale stupidní autíčkové arkády mě taky neberou. Proto sem zbystřil u u několika videí z připravovaného Shift2, které by mohlo být přesně mým šálkem kávy. A po dnešních 5ti hodinách hraní musím říct. Ano! To je přesně závodní hra, na kterou sem čekal. Dokonce sem vytáhl zaprášený volant s pedály a jal se závodit. Po pár hodinách závodů jsem nadřený, jako bych si odřídil 600km v reálu a v noci mi budou před očima kmitat červenobílé krajnice. Hra je to vážně zábavná. Originální okruhy. Prakticky žádný nejedete dvakrát stejně. Buď v noci, nebo s jiným autem, nebo na čas, nebo závod. Grafika je fantastická a poprvé ze všech závodních her používám pouze pohled z kokpitu, který vzbuzuje fantastickou atmosféru rychlosti. První káru se kterou jsem začal závodit je Ford Focus, kterýho sem si hrozně vytunil. Možnosti ladění, úprav a tunningu jsou skvělé. Ovládání auta výborné. Každé se chová jinak a měl sem pocit, že s každým upgradem Fokála cítím na trati zlepšení.

Samozřejmě má hra i nějaké mouchy. Za co bych dal černý puntík je styl ovládání a nastavování v menu. Otravné úvodní animace před každým závodem, zvláštěpak, pokud dáte restart závodu. Taky nefér mi přijdou střety s ostatními auty, kdy většinou skončím v hodinách já, nikoliv soupeř. Ale to jsou detaily. Klíčová je zábava a atmoška za volantem a to fakt nejsem kdovíjaký automobilový nadšenec. Shift 2 se povedl! Chlapci dávají 9 hvězdiček z 10ti!


Crysis 2

29. 03. 2011 / Filip Urban / gamesky

Vyšlo Crysis 2. Po dlouhé době si zase užiju pár hezkých večerů před monitorem!


Gamesky

24. 08. 2010 / Filip Urban / gamesky

Herní scéna sužovaná letními prázdninami prakticky zemřela. Už tak je herní průmysl ve slušné krizi a tak vydávat v létě nějaké schopné hry se prostě nikomu nevyplatí a všechna velká studia čekají na září jako na boží smilování.

Jak k tomu ale příjde řadový hráč? V tomhle herním suchu přišlo lehké osvěžení ve formě SINGULARITY. Je to klasická sci-fi FPS od Ravenu. V roli amerického vojáka se dostáváte na místa, kde v padesátých letech rusové vymysleli pekelnou látku se kterou chtějí zotročit svět :) Příběh nijak originální, ale doba je taková :) Proč stojí za to, usednout ke kompu a hrou se prostřílet? Tak jednak mi to celé hodně připomíná oblíbený Half-life (včetně sympatické brunetky s copem, která jako by z oka vypadla kočce s HL) a taky se mi stalo, že mi na některých místech naskakovala husí kůže, což už se mi u moc her nestává.

Inovace vás tu také čeká. Máte takovou magickou rukavici, kterou můžete v čase měnit stav předmětů. Například spadený most prostě posunete v čase a uala! Dá se přes něj přejít. Dokonce pár logických záseků sem zaznamenal. Večer se s tím člověk trápí a nic ho nenapadá. Ráno se pak probudíte a ejhle! Stačí pod rychle se zavírající dveře šupnout časovou kapsuli, která zavírání zastaví. No zkrátka není to jen hloupá střílečka ale má to vše, co od hraní počítačové hry požaduji. Akci, atmosféru, logické řešení, příběh, krásnou grafiku a ve finále si můžete vybrat i ze dvou konců.

Singularity není nic objevného, ale když překonáte první dva levely, hra vás začne bavit. Chlapci dávají 7 hvězdiček z 10ti. Hvězdička dolů za často špatně načetlé a rozplizlé textury.

Druhou hrou o které chci napsat pár řádků je KANE & LYNCH 2 - Dog day. Tihle dva mass killeři tentokráte bojují v Číně. Úvodní atmosféra Šanghaje je fantastická. Bohužel po pár minutách strávených u střílení nebohých Číňanů si uvědomíte, že je to vlastně obrovská nuda. Nesmrtelnej parťák, hromady nepřátel, debilní způsob krytí. Je škoda, že to celé borci víc nedotáhli, protože forma je skvělá. Obsah mizerný. Na ukázku povedený trailer. Jak už to bývá, lepší než hra samotná :) Druhý vkládám rovnou sem. Chlapci dávají 5 hvězdiček z 10ti.

Ps: V pátek se začíná prodávat MAFIA 2! Herní podzim vypadá nadějně!


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské