21. 09. 2021 / gamesky

Děti a tablety - tipy pro vaše dítko

Už se na to chystám nějaký ten pátek, protože dost lidí mi komentuje storiečka na mém instagramu a ptají se co to borci hrají. Tak to vezmu trošku do hloubky.


07. 02. 2021 / gamesky

Half-life ALYX

Schválně se teď zkuste zamyslet, jaká hra s vámi naposledy skutečně zacloumala. Myslím kdy jste zažili něco opravdu velkého u hraní her. Mě se to nestalo pěkných pár let. Neskromně můžu říct, že jsem byl u zrodu počítačových her :) Opravdu jsem začínal na space invaders, abych se dnes dostal k VR a titulu Half-life Alyx. Tahle legenda (myslím HL) mě fascinovala od prvního dílu. Byla to hra s neskutečnou atmosférou, chytrýma protivníkama, skvělým míxem střílení a řešení logických hádanek. Ano. Tohle byla hra, u které jsem cítil velké emoce. Pak se objevilo ještě pár titulů, které stály za ty prosezené hodiny u počítače, ale posledních troufnu si říct 10 let semnou už hry nic nedělaly. Až do minulého týdne, kdy jsem si připojil Oculus quest 2 k windows a koupil si právě Alyx.


03. 09. 2014 / gamesky

Two dots - geniální návykovka

Dlouho jsem tu nepsal o nějaké hře u které teď trávím čas. Ale je potřeba to napravit, protože je tu jedna, u které trávím fakt dost času. Jmenuje se TWO DOTS je zatím pouze pro iOS. Je geniálně jednoduchá a nehorázně návyková.


14. 11. 2011 / gamesky

Battlefield 3

Letošnímu hernímu podzimu vládnou dva tituly. Battlefield a Call of duty. Já se rozhodl vyzkoušet Battlefield, protože koridorová efektní ptákovina jménem Call of duty není nic pro seriózního třicátníka. Battlefield 3 obsahuje klasickou single kampaň. Tu sem rozehrál, ale po pár misích ji opustil a už se k ní patrně nevrátím. Nevím co je to za trend, dělat tyhle typy stříleček. Nepřátelé přichází po stovkách, dokud se nedostanete na další checkpoint. Ukrutná řežba je prokládana interaktivníma chvilkama kdy se vás pokusí podříznout nějaký terrorista. Na obrazovce se objeví slovo MEZERNÍK. Zmáčknu tedy mezerník a další půlminutová animace, jak vítězím na zlosynem a nakonec čepel končí v jeho hrudníku. To už mám pocit, že tvůrci ty hry dělají pro retardované teenagery...


17. 09. 2011 / gamesky

From Dust

Kvalitních her je jako šafránu. Zvlášť pro někoho, kdo hraje hry přes dvacet let :) Vlastně už žádné hry nehraju. Jednak na to vůbec není čas, druhak když už se k nějaké dostanu, projdu pár levelů a už se k ní nevrátím. O takových pak ani nemá cenu psát. Je tu ale jedna, která mě skutečně pohltila. Jmenuje se From Dust a je nádherná. Hrajete v roli boha (to já rád :) a pomáháte přežít místním domorodcům v boji proti přírodním živlům. Koncept je strašně jednoduchý a přitom tak funkční a zábavný. Můžete pracovat s půdou s lávou s vodou. Různými kombinacemi těchto tří, řešíte veškeré prekérky místních. Chráníte vesnici před Tsunami, před výbuchy sopek. Staráte se šamana, který může získat nadpřirozené schopnosti a zamezit tak vyhoření vesnice nebo jí ochrání před velkou vodou.


03. 04. 2011 / gamesky

Need for speed SHIFT2

Celkem dlouho jsem nehrál na kompu nějaký fajn závody aut. Nejsem žádný hardcorový nadšenec do simulátorů, ale stupidní autíčkové arkády mě taky neberou. Proto sem zbystřil u u několika videí z připravovaného Shift2, které by mohlo být přesně mým šálkem kávy. A po dnešních 5ti hodinách hraní musím říct. Ano! To je přesně závodní hra, na kterou sem čekal. Dokonce sem vytáhl zaprášený volant s pedály a jal se závodit. Po pár hodinách závodů jsem nadřený, jako bych si odřídil 600km v reálu a v noci mi budou před očima kmitat červenobílé krajnice. Hra je to vážně zábavná. Originální okruhy. Prakticky žádný nejedete dvakrát stejně. Buď v noci, nebo s jiným autem, nebo na čas, nebo závod. Grafika je fantastická a poprvé ze všech závodních her používám pouze pohled z kokpitu, který vzbuzuje fantastickou atmosféru rychlosti. První káru se kterou jsem začal závodit je Ford Focus, kterýho sem si hrozně vytunil. Možnosti ladění, úprav a tunningu jsou skvělé. Ovládání auta výborné. Každé se chová jinak a měl sem pocit, že s každým upgradem Fokála cítím na trati zlepšení.


29. 03. 2011 / gamesky

Crysis 2

Vyšlo Crysis 2. Po dlouhé době si zase užiju pár hezkých večerů před monitorem!


24. 08. 2010 / gamesky

Gamesky

Herní scéna sužovaná letními prázdninami prakticky zemřela. Už tak je herní průmysl ve slušné krizi a tak vydávat v létě nějaké schopné hry se prostě nikomu nevyplatí a všechna velká studia čekají na září jako na boží smilování.


16. 06. 2010 / gamesky

Gamesky

Právě probíhá E3 expo. Největší herní akce roku, kde přední světoví prodejci představují novinky na herním poli. Mrknul sem na konference třech největších. Microsoftu, Nintenda a Sony. Po shlédnutí Nintendovské prezentace jsem jako zarytý fanoušek Big N musel konstatovat, že žádné zásadní herní novinky pro Wii nebudou. Snad kromě nové Zeldy, ale když sem viděl jak tam Shigeru Miyamoto mává ovladačem a postavička si dělá co chce, moc nadšený sem nebyl.


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské