From Dust

17. 09. 2011 / Filip Urban / gamesky
From Dust

Kvalitních her je jako šafránu. Zvlášť pro někoho, kdo hraje hry přes dvacet let :) Vlastně už žádné hry nehraju. Jednak na to vůbec není čas, druhak když už se k nějaké dostanu, projdu pár levelů a už se k ní nevrátím. O takových pak ani nemá cenu psát. Je tu ale jedna, která mě skutečně pohltila. Jmenuje se From Dust a je nádherná. Hrajete v roli boha (to já rád :) a pomáháte přežít místním domorodcům v boji proti přírodním živlům. Koncept je strašně jednoduchý a přitom tak funkční a zábavný. Můžete pracovat s půdou s lávou s vodou. Různými kombinacemi těchto tří, řešíte veškeré prekérky místních. Chráníte vesnici před Tsunami, před výbuchy sopek. Staráte se šamana, který může získat nadpřirozené schopnosti a zamezit tak vyhoření vesnice nebo jí ochrání před velkou vodou.

Grafika je jedním slovem úžasná. Chvilkama si připadáte opravdu jako bůh :) tady zvednete kopeček, tady odkloníte sopku, aby nezalila vesnici, tu uděláte zeď proti vodě, nebo ohni. Hra vás nutí vymýšlet ty nejfunkčnější postupy a vy musíte vymyslet, jak to sakra udělat, aby se tihle panáčci dostali na druhou stranu.

Abych jen nechválil, hra mi přišla strašně krátká. Prakticky sem ji dohrál za jeden večer a jedno odpoledne. Ani sem se nenadál a byl konec, což mě zamrzelo.

Pro představu dávám odkaz na ofiko trailer ke hře. Pokud hledáte originální strategii a odpočinkovou hru, From dust vás bude bavit. A pro ty, co měli rádi hru Black & White - povinnost! Chlapci dávají 8 hvězdiček z 10ti.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
11. 10. 2011 / 23.25 / DalajVladan

Přesně těmito slovy jsem tu hru dnes popisoval hru kamarádovi v hospodě :D I s tím, že jsem ji dohrál za jeden večer a odpoledne :D

19. 09. 2011 / 09.30 / efa

txh: os X bohužel :( musím restartovat do windows...

19. 09. 2011 / 07.53 / kloster

vyborna hra, diky za tip!

18. 09. 2011 / 19.57 / txh

je pro os x?


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské