Akce

09. 12. 2007 / Filip Urban / akce

Jen mě tak napadá, nechcete se vyhecovat a dojet ve středu sem do Lublaně? Ve středu je tu totiž povedený večírek SOLID STEEL s labelem Ninja Tunes za skromných 4 euro. Cesta z Brna do Lublaně, celou dobu po dálnici, trvá 6 hodin. Je to nějakých 500km. Nabízím ubytování na kolejích, prohlídku Lublaně, večer žůrka :) Vím že se asi nikdo nehecne, ale kdyby někdo přecijenom chtěl :) Klub k4 stojí za návštěvu stejně tak jako Lublaň i hudební zážitek se Solid steel sessions.


Ze života studenta

09. 12. 2007 / Filip Urban / ze života studenta

Si uvědomuju, že do centra Lublaně se dostanu povětšinou jen s návštěvou, která za mnou dojede. A tak sem i tentokrát vzal foťák a vyrazili sme s Prochyne, Peťou a Nitkou do štrýtu. Lublaň oblíkla, asi jako většina evropských měst, vánoční kabátek a musím říct, že ji to opravdu moc sluší. Včera sem byl večer v centru poprvé (myslím poprvé od nasvícení) a fakt sem hleděl. Krása jásá řekl by klasik. Moc pěkné. Žádné kýčovité výjevy hvězdiček nebo vloček ale takové abstraktní padající komety, vajíčka, spermie, galaxie, řetězy, barvy no úchvatné prostě. Navíc na každém rohu stánek se svařákem, medenicí, kaštany, klobásami, palačinkami, co hrdlo ráčí. Teplé počásko ještě umožňuje za pomoci ohřívačů vedle vás, trávit čas outside a tak je večer plné město lidí a hrajou se vánoční klasiky a vy brouzdáte městem a je vám dobře po těle i po duši. Fakt.Sem si uvědomil, že mě to město fakt baví moc. Kdybych se rozhodl někdy odejít z ČR, byla by to možná právě Lublaň, protože, těžko se mi to popisuje ale ta atmosféra víme? Ti lidi tady jsou fakt milí a příjemní. Ani v Metelkově, místa plného pankáčů, člověk necítí nějaký strach nebo nepříjemný pocit. Nikdo se o nikoho nestará, do nikoho nekéruje. Když potřebujete pomoct rádi pomůžou. Blbej příklad za všechny. Mám problém s víčkem u své borůvky. 2 minuty zápasím s otevřením nádrže u benzínky. Vykoukne chlapík, zeptá se mě jestli nepotřebuju pomoc. Na odpověď nečeká, přijde, prohodí hlášku ve stylu: "Ford no :)" a nádrž odemkne, poradí s výběrem benzínu a přidá úsměv. Prostě jsou to blbosti, ale na mě asi platí. Nevím. Mám tady z tohohle města i vůbec Slovinska dobrej pocit a ta vánoční atmosféra to jenom utvrzuje. Po dlouhé době se ve mě probudil pocit, že vánoce nemusí být jenom o stressu se sháněním dárků, ale že to je i o tom vyjít s přáteli na dobrej svařák, nechat to tak nějak celé na sebe působit a ani k tomu nepotřebujete sníh. No už se tu nebudu dál rozněžňovat. Vybral sem pár fotek z proběhlého víkendu a hodil je do galerky. Je to jen chabá ukázka o zachycení atmosféry tady, ale jakýsi obrázek si uděláte. Enjoy!


Ze života studenta

07. 12. 2007 / Filip Urban / ze života studenta

Přemýšlím o nějakém dalším postřehu z Lublaně, ale pořád je to kolem toho samého a to jsou večírky na kolejích. Jako já si myslím že sem celkem společenskej člověk, rád si popiju, pobavím se s lidma, sem pro každou srandu....ALE KURWA KAŽDEJ DEN??? A když říkám každej, tak myslím každej. Není večer, aby se za mými dveřmi pokoje nesešlo minimálně 6 lidí. Tlachaj donekonečna, kouří, klopí jedno Laško za druhým, hrají na kytaru, na klavírek, zpívají kolejní hymnu, zkrátka celkem slušně hlučí. Oka, taky sem byl mladý že (hehehe) ale když vám někdo do 4 do rána kalí za dveřma prakticky denně, to už fakt nedávám moc. Přežívám to jen díky vědomí, že za týden jedu domů a odpočinu si od toho všeho. Pak má člověk něco dělat nebo tvořit. Vstanu ve dvanáct, než se rozkoukám jsou 4 odpoledne, tma a...ano večírek.

Dnes sme třeba byli s Luckou na chlebíček a víno na české ambasádě a pokecali s velvyslankyní. Uspořádali tu v Lublani pro studující Čechy takový večůrek přímo na velvyslanectví. Dobrý no. Sme to omrkli, nacpal sem se chlebíčkama, bo sem celý den nic nejedl, vypil pár skleniček vína a omrknul české studenty. Nejvíc mi padl do oka jeden lesníkz Brna. Dobrý týpek. Ten jediný tvrdil, že Slovinci moc nepijou. I paní velvyslankyně nechápe, jak je možné že je tu tolik kaváren na metr čtvereční a že jsou pořád nacpané studentama. Prej jestli tu jako vůbec studujem?....nestudujem :)

No toliko postřehů z pár minulých dnů. Dnes je pátek a odpoledne za mnou přijede milá návštěva z ČR. V plánu máme city losting a v sobotu pravděpodobně výlet do Terstu. Mějte hezkej víkend, a až budete dneska přemýšlet, jestli kopnout ještě toho 8mýho panáka, vzpomeňte si na mě :)


Ze života studenta

04. 12. 2007 / Filip Urban / ze života studenta

Dnes sme trochu popracovali. Já si střihnul do typošky pohyblivou pohlednici pro Slovinsko, které bude od ledna šéfovat EU a jejich oficiální claim je: "I FEEL SLOVENIA". Když love tak love :).

Nejvíc mě ale pobavil Matušův robot. Autíčko transformers, které dnes koupil od Vietnamců na tržnici za 6 euro, vybavil fixkama a dal prostor mašině páchat umění :) Je to první beta verze, ale mě to rozesmálo hodně. Když může umění dělat kůň, šimpanz, nebo slon, proč by art nemohla dělat stupidní hračka made in China :). A tož tak my se daty bavíme...


Soft & hardware

04. 12. 2007 / Filip Urban / soft & hardware

Ještě jednou se tu vrátím k YP Mapě. Lehká rekapitulace co to je, nebo k čemu by to mohlo být dobré. Kdysi v dřevních dobách yp nám safirus naprogramoval yp mapu. Vybrali ste si město, nechali ste svůj nick, popřípadě nějaký kontakt (email, icq, telefon) a souhlasili ste s tím, že pokud nějaký primitiv pojede zrovna do vašeho města, může se vám ozvat, domluvit si s váma pivko, případně ubytko (aby se ušetřilo na hotelích :) Prostě když už to má být nějaká "komunita" stejně nebo podobně smýšlejících lidí, nebylo by od věci se potkávat, seznamovat, tlachat, pomáhat si. Druhá funkce téhle mapy měl být jakýsi přehled počtu primitivů vyskytujících se u nás v ČR a hlavně vidět jakési regionální pokrytí :) S přechodem na novej yp system se vývoj mapy nějak zastavil a celé to zemřelo až do doby, než Frogy (a dostává za to vyznamenání - řád zlaté myši třeba) objevil Google maps a její funkci přidávání bodů na mapě.
Co to znamená. Opět můžete (pokud chcete) vložit údaje o svém bydlišti a nějaký kontakt na vás. Dáváte tak k dispozici nejen svoji polohu, ale současně se nebudete bránit meetingu u piva popřípadě (pokud to je samo ve vašich možnostech) poskytnete azyl druhému primitivovi (na určitý čas samo :)

Příklad: Chci jet na víkend do Prahy omrknout nějakou výstavu. Fajn. Za hotel se mi platit nechce, ale nikoho třeba v Praze osobně neznám. Zkusím Google mapu. najdu si nějakýho primitiva v Praze, napíšu mu mail nebo na icq nebo zavolám moji prosbičku a když on souhlasí, dojedu, pokecáme, zajdem na pivo, omrknu Prahu a na druhý den jedu pryč s dobrým pocitem, že sem potkal fajn člověka a že tohle celé třeba funguje. Nemusíme zůstat jen u míst v ČR. Je dost primitivů za hranicema a já třeba za sebe říkám, že sem do ledna v Lublani, jestli chce někdo vidět Lublaň, nabízím ubytko i průvodce :) Stejně tak by nás mohl Zorg ubytovat v Ománu nebo O. nám ukáže Skotsko třebas, popřípadě sfrknem za Bertem do Vídně na vánoční punč :)

Takže pokud s tímhle vším souhlasíte, přidejte se k nám, pokud nevíte jak, do komentářů poproste gyda nebo mě (už to taky umím) a my vás tam přidáme. Jinak všichni zaregistrovaní by měli nechat v popisku na sebe nějaký kontakt ať to má nějaký smysl. Kontaktní údaje piště obezřetně, tak ať vás roboti nezaspamují víme? Super. Budu se těšit a doufat, že tohle začne fungovat podle představy.

Jinak na yp foru máme pro vaše připomínky, dotazy, rady zřízenou diskusi o yp mapě.


Ze života studenta

02. 12. 2007 / Filip Urban / ze života studenta

Mám za sebou 1400 kilometrů, jednu slušnou žůrku a několik přednášek. Poměrně intenzivní víkend to byl a dost náročný, ale rozhodně nelituju utracených peněz a těch několik hodin strávených za volantem. Bylo to super. Poznal sem spoustu nových sympatických, přátelských Slováků nadšených pro svou věc. Prostor stanice v Žilině je moc příjemné místo s výbornýma cenama na baru :) Potkává se tam komunita těch správných lidí, zapálených pro dobrou věc a odhodlaných tomu dát maximum a to už se dneska moc často nevidí. Zvláštěpak pokud nejsou hnacím motorem peníze, ale snaha zorganizovat něco pro lidi, pomoct regionální kultuře a místu, ve kterém žijem, vzdělat okolí, ukázat cestu dalším.

V hlavě se mi toho honí spousta. Přednášky o grafickém designu, sloužícímu kapitalismu nebo naopak pomáhajícímu zviditelnit sociální otázky, byly přínosné. Lidi se zapojovali do debat. Hledali se cesty, řešila se nesmrtelnost brouka....a večer pak žůrka. Taneční kreace většiny zůčastněných byly nepopsatelné. Muzika výborná, viděl sem víc pěkných holek než za celý pobyt tady ve Slovinsku, borovička tekla proudem, brka se rolovali ostošest, až sem si musel naordinovat hodinový shutdown v autě, kde mě nikdo nehledal, abych netrhnul mezinárodní ostudu :)

Do stanice v Žilině se ještě určitě podívám. Držím palce aby organizátorům vydrželo to nadšení a elán do dalšího organizování. Foťák sem s sebou měl a tak vám tohle celé můžu nabídnout ve víkendu v obrazech, který už tu dlouho nebyl. Tady je. Jdu spát...


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské