Aktuálně

16. 08. 2007 / Filip Urban / aktuálně

Nový yp splash nahozen. Omlouvám se, ale dřív nebyl čas. Trocha nostalgie na ty krásné vydesignované stroje, které nám pomáhaly dřív, než sme si na stůl nastěhovali tyhle hebla do kterých teď hledíte. LONG LIFE FOR CALCULATORS!


Film

15. 08. 2007 / Filip Urban / film

Včera sem strávil večer u televize a vůbec mi to nevadilo. Začínám být fascinován seriálem Kancl (The office). Viděl sem pár dílů. Napřed nevěděl co si o tom myslet, snažil sem si Office někam zaškatulkovat, ale pak sem zjistil, že sem ještě nikdy nic takového neviděl.

Včerejší díl mě pak naprosto dostal. Přemíra trapnosti je tu naprosto odzbrojující. Seriál je točený jakousi formou dokumentu o běžné skupině zaměstnanců z jednoho anglického kanclu. Řeší se tam profily jednotlivých postav, které jsou tak pitoreskní a absurdní, až si vlastně uvědomíte, že ztělesňujjí celou řadu lidí kolem vás, které vlastně znáte. To chování, reakce, často naprosté vyhnívky v komunikaci, trapné momenty na každém rohu.Vše se vlastně točí kolem Brenta. Pro mě naprosto nesympatického šéfa kanclu, který teď dostal padáka. Ten člověk si vůbec nepřipouští jaký to je loser a včerejší díl mě fakt rozsekal. Těžko se mi o tom píše, to se prostě musí vidět. Zkuste si dát jeden díl od začátku do konce a nepřepnout a patrně to na vás zapůsobí stejně jako na mě. Jakože: Co to kurwa je? :) Nacházím v těch postavách tolik podobných chování lidí kolem mě, je to tak civilní, tak strašné, tak reálné. Nejsou tam skeče, vtipné hlášky, je to kopa absurdních situací řádně okořeněná neskutečnou trapností běžného života. Jak hrozná je pak představa, narazit na takové suverény, pošuky a individua a něco s nima řešit. Já zvedám palec a dávám 8 hvězdiček z 10ti.


Aktuálně

13. 08. 2007 / Filip Urban / aktuálně

Jak jistě mnozí víte....asi ne :) na YP FORU se nachází pár sympatických blogerů, kteří si založili svjů blogíček a čas od času, né-li denně, píšou zážitky, postřehy nejen ze svého života. Aby měly větší motivaci a chuť do psaní, zřídil sem pěti progresivním yp bloggerům zajímavější domény a to:
BERT.YOUNGPRIMITIVE.CZ
MDFK.YOUNGPRIMITIVE.CZ
FROGY.YOUNGPRIMITIVE.CZ
KONY.YOUNGPRIMITIVE.CZ
KEPASO.YOUNGPRIMITIVE.CZ

Gratuluji :) Užívejte a neupadejte v updatech :) Je to i motivace pro ostatní, pokud má jejich blog hlavu a patu, dostane jako dárek lukrativnější adresu. Hezký zbytek večera.


Cestujeme

12. 08. 2007 / Filip Urban / cestujeme

Vůdce je opět na svém trůně :) Děkuji YP ministru informací Bertovi, že mě tu tak statečně zastupoval a myslím s úspěchem. Preventivně sem ho nechal popravit, protože popularitu jiných tu nebudu trpět...

No ale zpět k mé misionářské cestě. Pravda, první směr byl Borneo, ale kvůli nepředpokládaným problémům, o kterých se tu nechci zmiňovat (prostě mi to úlítlo) sme se nakonec s Nitkou rozhodli pro cestu do...ehm...Chorvatska :)

Nevím kde začít dřív. Mýslím že sme si dali Chorvatsko se vším, co k němu patří. Možná se dá v Chorvatsku dobře najíst, nám se to nepovedlo, možná jsou v Chorvatsku krásné opuštěné pláže bez hord turistů, já je neviděl, možná jsou mladí Chorvaté za volantem starších golfů slušní řidiči, já si to nemyslím. Možná se dá v Dubrovníku zaparkovat a projít si město, nám se to nepovedlo :) a možná se dá celá cesta autem absolvovat bez nechutných kolon, já se načekal nechutně.

Ale aby to nevypadalo, že naše dovolená byla nějaká pruda. To vůbec. Projeli sme tuhle zemi od vrchu dolů a nazpět, někdy spali v autě, jindy v nějaké te SOBE. Každý večer sme si zpříjemňovali procházkou po pobřeží a popíjením vína, příjemná debata na molu s majitelem restaruace, co se vracel z lovu chobotnic. Už mám jakýsi obrázek o té jejich "slavné" válce. Pravda trochu jednostranný.

Chorvatsko by se mělo stát českou kolonií sloužící k odpočinku našich občanů. Mělo by se tam platit korunama a úředním jazykem by se měla stát čeština. Taky jim můžeme závidět jejich dálnici a policisté tam opravdu fungují tak jak mají. Mě to stálo teda 20 euro a půl litru slivovice ale z původních 100 euro sem nakonec odjížděl s radou, že za dalších 10 km je další radar :)

Největším přínosem celé dovolené pak bylo zjištění, že naše první "společná dovolená" dopadla dobře a že to bylo vlastně super hlavně kvůli Nitce, která se skvěle osvědčila v roly svačinářky, navigátorky ("já jako vidím, ale nevidím písmenka"), milé společnice, ale i v potápečském tandemu při šnorchlingu :)I trocha toho adrenalinu byla. Poprvé, když sem se snažil vymotat s focusem kombíkem z malinké vesničky plné slepích a uzkoučkých uliček, které nikdy nikam nevedly a podruhé na atrakci tubes. Sedíte v takovém kruhu uvázani za motorový člun, který s váma valí po moři solidní rychlostí a vy lítáte jak hadr na koštěti. Dokonce se mi povedlo dvakrát neplánovaně opustit kruh. Nitka sice vydržela bez pádu, ale z kruhu sme ji dostali až po vpichu uklidnující injekce proti křeči, jak byla zahryzlá v madlech od kruhu.

A jedna zásadní rada na závěr, jestli plánujete podobný trip, vyražte až po sezóně, jinak se z těch všudypřítomných turistů zaručeně zcvoknete (byť sem byl jeden z nich).

Projdu fotky a možná nějaké vyberu. Nějak sem to tam nedokázal podchytnout. Na krajinky nejsem, komické turisty se z blízka fotit bojím a vůbec. Co chcete taky fotit na dovolené v Chorvatsku (ikdyž Šibík by to asi nějak podchytnul...)

UPDATE: tak nakonec sem něco málo posbíral. Čistě pro představu, můžete mrknout SEMHLENC


Akce

02. 08. 2007 / Filip Urban / akce

A úplně poslední update věnovaný Tyngltanglu. Nějak jsem si to neuvědomil, nicméně kluci z organizačního týmu mě na to upozornili a maj pravdu. Ono to totiž vypadá, že celý tyngl sem dělal jen já. Přátelé není to tak. Vaše díky samoztřejmě patří i dalším neméně důležitým organizátorům. Jmenovitě pak Zdeňku Dvořákovi alias Gydovi, Onřeji Němcovi aka Nudovi a v neposlední řadě Ondřeji Pospíšilovi, kterému říkáme Helm (bohužel nemá blog). Poděkujte v komentářích prosím i jim. Stálo je to (stejně jako mě) nemalé úsilí a bylo by nespravedlivé abych z akce "profitoval" jen já. Díky. A ještě jednou kluci sorry. Tohle sem si nikdy neuvědomil, upřimně ani by mě to nenapadlo...


Aktuálně

02. 08. 2007 / Filip Urban / aktuálně

Hi folks! Tak už sem dospal deficit z TT a řekl sem si: "Co takhle nějaká dovolená?" A taky že jo. Dnes to balím v Brně, jedu domů, nakoupím nějaký jídlo, vypůjčím si od rodičů kombíka, sklopíme zadní sedačky, zřídíme si dvě lůžka a v sobotu vyrážím s Nitkou směr Mostar, Dubrovník, prostě omrknout bývalou Jugošku no a pak popojíždět od láža k pláži zase směrem nahorů, až dojedem zpět domů. Vidím to tak na týden, 10 dní máslení, cestování, focení, koupání. Srpen nevypadá, že by měl být nejteplejší, nikam dál se nechystám, tak aspoň taková ta klasická česká dovča :)

No a v rámci okénka - co mě zaujalo na inetu - přikládám jeden moc povedený videoklip, hlavně co se vizuální stránky týče :) Krásná ukázka toho, jak stačí dobrej nápad a člověk ani nepotřebuje moc peněz. Btw: jak on věděl jak rychle má ten loading natírat aby mu to vyšlo do konce klipu? :)


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské