Aktuálně

24. 10. 2008 / Filip Urban / aktuálně

Popojedem od od financí, protože je co? Je pátek! THX GOD! a já se ptám co s načatým víkendem? A asi mám i odpověď. Dnes vyrazíme do Olomouce na BREAK UPRISING. Dlouho sem tam nebyl a taky v Metru jsem dlouho nebyl. Navíc tam hraje Gyďák a Killer své brejky a tak zabereme stůl, zaspemujeme to tam yp stickerkama, pošpekulujem, popijem a zkrátka poveselíme se. Tož se někdo ukažte jestli půjdete kolem. Sobota a neděle bez plánu zatím. Užijte si 2 dny volna!


Aktuálně

22. 10. 2008 / Filip Urban / aktuálně

Nevím, jestli to pozorujete i vy, ale v mém okolí se to začalo hemžit finančními poradci. A to často lidé, kteří pojem ekonomika zažili možná někde na střední v prvním ročníku. Začne to nevinným telefonátem: "Čáu Efo! Co děláš.....hele mám pro tebe super nabídku!" Pár sem s poděkováním odmýtl, ale pak sem si řekl. Kua třicítka na krku, nějaký peníze vydělávám, nic moc neušetřím. Než se naděju, půjdu do důchodu a co pak? Z čeho budu žít? Jako OSVČ nemůžu počítat s nějakým důchodem. Měsíčně solím desítku za nájem za hezkou ale kukaň 1+kk a měl bych začít nějak řešit bydlení, když všichni kolem mě se vrhají do staveb domů :) Ladit křivky v ilustrátoru to by mi šlo, ale řešit své osobní finance - to nedávám. A tak sem na jeden takovej telefonát kývnul a spustil sem bleskovou reakcí schůzek, domlouvání, spekulování a mám tak nafouklou hlavu ekonomickými pojmy, jak nikdy.Ulovila mě společnost AWD - můj nezávislý finanční poradce. Po první informační schůzce si mě odvezli do centrály a v malém kanclíku ve dvou mi předložili moji osobní složku. První věc, která mě dost zarazila byl dotaz, kde mám seznam svých známých se všemi kontakty na ně. Ještě mi nic nepředstavili a už by rádi měli další zaháčkované lidi. Tenhle způsob podnikání se mi fakt příčí a rozhodně nehodlám "udávat" své známé jen proto, že mi někdo zdarma vypracuje nějakou analýzu o které si ani nemyslím že je nějak objektivní, protože vím, že takový kravaťáci musí z něčeho žít a byť se tváří jako nezávislá skupina, určitě ví, co doporučit, aby jejich provize byly co nejvyšší.

Slušně vyškolený profík mi hodinu představoval moji složku, kdy sem se hned na úvod dozvěděl, že pokud do toho půjdu, ušetří mi za 30 let nějaké 3 miliony korun. Nevím jestli taková informace všem ostatním podlomí kolena, ale na mě to zapůsobilo spíš kontraproduktivně. Abych to neprotahoval. Pokud smlouvu podepíšu, začnu pravidelně platit za pojištění majetu a odpovědnosti, za flexibilní životní pojištění, za investiční životní pojištění a za investiční spoření. Na závěr padla nabídka na hypotéku, protože to mě asi zajímalo nejvíce. Nabídli mi revoluční metodu: Investiční hypotéku, která ve srovnání s běžnou hypotékou je až podezřele výhodná. Bez hypotéky to dělá nějakých 5000,- měsíčně.

Na obhajobu musím říct, že mi bylo vše vysvětleno, ukázáno, demonstrováno. Grafy se kreslili jeden za druhým a celý ten systém sem jaksi pochopil. Raději sem ale nic nepodepisoval a nechal si čas na rozhodnutí. Byť mám sice maturitu z ekonomiky, nic mi tyhle čísla neříkají. Proto se chci zeptát vás, kteří se v tom třeba pohybujete, abyste mi poradili nebo řekli třeba - jo tohle a tohle je důležitý, tohle je nesmysl, investiční hypotéka je krok do neznáma, investice celkově jsou teď nezajímavé atp.

Budu rád za každé info nebo zkušenost.


Aktuálně

22. 10. 2008 / Filip Urban / aktuálně
Hláška dnešního odpoledne:
"Vidíš to...stačí mít kolotoč a uspořádají ti státní pohřeb..." :))))


Aktuálně

22. 10. 2008 / Filip Urban / aktuálně

Máme tu jednoho nového Filipa a Filipa aneb hlášky ze života kaleb :) Enjoy!


Muzika

21. 10. 2008 / Filip Urban / muzika

Jestli bych měl dělat svůj top 5 hudebních artistů, pak by se v ní stopro umístnila Jazzanova. V jejich nujazz-broken beats-soul štýlu sem se prostě našel a hltám každý jejich nový počin. Tahle bandička šesti djů z Berlína přichází právě dnes s novým albem "Of all the things" na kterém pracovala celá řada vokalistů a hudebníků i fanoušků z celého světa. Vše nahráli a namixovali ve svém studiu v Berlíně a právě dnes vypustili do světa a já už to tu točím a blaženě se usmívám. Je to Jazzanova tak jak jí známe. Skladby rytmické, plné skvělých vokálů a chytlavých rytmů. Prostě nejvíc :) Pokud si chcete zpříjemnit úterní dopoledne v práci nebo doma, máte možnost!Jazzanova - Of All The Things
Unmixed Audio CD, 224 kbps / 44,1kHz
Sonar Kollektiv / Universal
Nu Jazz & Soul, Broken Beat, Lo-Fi

http://www.mediafire.com/?1xvmhwm0nqy


Ze života studenta

20. 10. 2008 / Filip Urban / ze života studenta

Pindělí! Uff! S chutí do toho, půl je hotovo. Krátce k víkendu. Vcelku prozevlený. Za úkol jsem si dal omrknout ty nové knajpy v tom našem KM city :) V pátek to byl tedy CITY Bar. Malá hospůdka prakticky v centru města. Interiér na můj vkus trochu sterilní, obsluha příjemná, ochotná, pivo Bernard nebo Plzeň. Fajn muzika na pozadí a co asi především - kupa známých tváří. To byla asi největší devíza toho místa a to by měl být i smysl hospody. Místo, kde potkáte známé tváře. Tam se zastavíte, s tím prohodíte pár vět atp. Malé mouchy jakože nebyly limetky atp., ale tak začátky jsou vždycky těžké.

V sobotu jsme vyrazili do druhé hospody Tequila Cortez tuším. Sklepní prostory opět v centru města. Hospoda už nějakou dobu fungovala, teď dostala nové majitele a novej interiér + přibyla místnost pro tanec. Podařilo se nám najít volný flek a jali se vyzkoušet nějaké drinky. Ale ouha! Nebyl led, nebyly limetky, nebylo toto, tamto. Ok. Chápu. Prvotní errory. Snad se vychytaj. INteriér v duchu starých aztéků, péra, šáší, svícny atd. Jakási stylizace jo, muselo to stát hromadu peněz, otázka jestli ten požadovaný efekt to splnilo. Příjemným faktem je, že se dá od tohoto místa čekat příjemná muzika. Rezidentní djs tam jsou Prior s Kraťou a konkrétně v sobotu dojel holešovský housový cirkus. Djs do půl těla a poďme :) I bych si snad trsnul (ikdyž to po té třicítce už nedělám) leč co mě odradilo byl vskutku příšerný zvuk v té kobce. Celé se to tam nějak tříštilo, chrchlalo a mě osobně dost vadilo, ale věřím že po pár panácích už to může být člověku jedno. Ještě jedna poznámečka. Obsluha zde byla přijemná, ochotná. Mladý holky. Při placení jsem se ale trošku zasekl na hloubce výstřuhu slečny v předklonu a hned sem byl o kilo lehčí. Tak nevím jestli je na tom s počty slečna hůř než já nebo naopak umí využít svých zbraní, ale když sem si to celé po chvilce sečetl a jal se reklamovat, kilo rychle vrátila....

Final result? To je otázka. Něco tu vzniklo. Někdo se snažil. Fungování podniků ukáže asi čas. Jen se obávám, že atmosféru před lety zavřeného pijána se asi hned tak obnovit nepodaří. Což je škoda. Ale nechci předbíhat. Rozhodně už máme dvě alternativy, které vyslovit, když se v osm večer potkáme na miličáku a začne se řešit: "Tak kam?" (Než se někdo vyhecuje a řekne: "Slady?" :)))


© Copyright 2012–2020 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské