Aktuálně

21. 06. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Po sobotním sportovním zážitku tu mám neméně dobrý nedělní. Zašli sme si na zahájení týdenního hudebního festivalu AMSTERDAM ROOTS FESTIVAL. Ten probíhal v Oosterparku v centru města. Na 5ti pódiích vystoupila řada kapel a předvedla opravdu kořeny hudby! Skvělé seskupení muzikantů s hudbou, která mi byla velmi blízká. Nejvíc mě asi zaujal Frédéric Galliano & The African Divas. Francous vydávající svě věci pod FCOMMUNICATIONS (např. Saint Germain) se třema ženskýma ze Senegalu.

To byla jízda! Celé šapitó hopsalo do rytmu a šílelo. V první řadě ne jako u nás vykalení punkeři ale starej dědula s deštníkem v ruce a skákal jak praštěnej. Otcové s dětma přikurtovanýma na hrudi, dvě babičky v baloňáku stojící opodál, popíjející Heineken a pohupující se do rytmu house. No prostě skvělá atmoška s vůní skanku všude kolem. Na konci sem neodolal a koupil si CDčko.

A to už se nebudu radši ani zmiňovat o těhle třech černošských královnách z Johannesburgu, bo vidět taneční kreace obtloustlých babiček v národních krojích byla prostě lahoda! :)Ležíte na trávníku, sledujete lidi a říkáte si že jsou vážně někde jinde. Tolerance, spontánost a pohoda z nich jen čiší a já doufám že i náš národ se vypracuje tímhle směrem. Další zážitky budou následovat so stay tuned! :)Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské