Aktuálně

29. 06. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Tak sem zrovna dokoukal další film, co mi ležel na disku. Film Danise Tanoviče - Země nikoho. Moc jasno sem v téhle válce neměl a říkal sem si že Země nikoho by mi mohla pomoct udělat si obrázek o tom, jak to tam celé probíhalo.

Absurdní! To je to nejvhodnější slovo, které charakterizuje jak tenhle film, tak celou šáhlou válku. Absurdní od začátku až do konce. Myslím, že dost věrně popisuje tehdejší situaci a já mu to věřím. Věřím mu to od začátku až do konce. Zbytečnost a hloupost celého konfliktu, neschopnost UN něco vyřešit a boj televizních štábů o větší mediální koláč sledovanosti. Tam někde v pozadí jsou osudy lidí, kteří byli do celé téhle taškařice vtaženi tak nějak omylem. Msta plodí mstu, násilí zase jen násilí. K tomu přidejme horkou krev obou národů no a nezapomeňme na trochu té náboženské nesnášenlivosti.

O neuvěřitelných situacích, které se děly v zákopech Bosenskosrbské války skvěle vypráví Země nikoho. Vřele doporučuju. Film vysvětlující víc, než několik analytických dokumentů o době, která je už snad navždy minulostí.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské