Aktuálně

08. 07. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Tak letošní Vary mám za sebou. Jak bylo? No jak jinak než super! Vary maj prostě svoje osobité kouzlo a jsem moc rád, že sem se rozhodl zase ject. Co napsat abych nezabřednul ale abyste měli představu o co jste přišli, pakliže ste nejeli... Asi začnu tím, že sem viděl celou řadu fakt kvalitních filmů. Ikdyž člověk už pak začne být rozežraný, ale celkově můžu říct že se pořád točí filmy, který mě oslovují. A hlavně se mi dlouho nestalo, že bych o tom filmu, po skončení projekce ještě přemýšlel. Ve Varech sme debatovali skoro po každém snímku a teoretizovali jak největší filmový kritici :)

Vybrali sme si na Vary blbej termín, bo byl prodloužený víkend a tak byly všechny kina narvána k prasknutí. Lístky vykoupeny po hodině prodávání a vstávat v 6 ráno a jít si stoupnout do fronty, to by mě ohrálo. Naše jediná taktika byla protlačit se davem těsně před začátkem filmu. Docela adrenalínová zábava. Napřed sem z davou vycouvával, ale pak sem si našel strategii a proniknul tak na všechny snímky, které sem si vybral. Ale i tak to chtělo stoupnout si půl, nebo hodinu před začátkem do fronty.

Bydleli sme opět ve stanovém městečku. Strávil sem 3 noci s Helmem ve stanu. Ale přežili sme to ve zdraví oba :) (chtělo to jen pravidelnou hygienu chodidel).

Prachy sem roztáčel ve velkém. Oblíbili sme si Zanzibar s mýchanými drinky a teatrálními barmany, kteří dělali neuvěřitelné kreace. Nezapoměli sme navštívit naši oblíbenou mexickou restauraci a poznal sem opět několik obličejů, které tam potkávám každoročně. Třeba pokladač mikrofonu v hlavním sále už je taková festivalová legenda. Jediná jeho role je po proslovu přijít a položit mikrofon na zem, aby diváky nerušil při sledování filmu. Za to vždy sklidí velký potlesk a už si vypracoval i pár krátkých humorných scének.

Letošní znělka se mi líbí. Je akční, vtipná, ikdyž pravda vidět ji denně 10x je už taky na zmagoření.Chtěl sem pořídit nějaké snímky, leč po 3 fotkách mi došly baterky :( Ale mám tu dva raritní kousky a to když Vary navštivil Polish - jedna z hlavních celebrit festivalu, hned po Frodu Pytlíkovi. Ale je to bastard. Chrápal si v Puppu a své kámoše nechal ve stanovém městečku! Jasná ukázka, jak může sláva stoupnout do hlavy...

Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské