Aktuálně

10. 10. 2004 / Filip Urban / aktuálně

Uff mám toho plné kecky, ale hned na úvod - skvěle strávený víkend od první do poslední chvíle. Tak pěkně postupně. Teda jestli vás to zajímá.

V pátek sme s helmem a šárkou vyrazili do Brna a vlítli na Bienále grafického designu, které co nevidět bude končit. Bylo to fajn. Nejvíc mě dostali mý oblíbenci Buro Destruct ze Švýcarska. Vtipné, originální a hravé věci. Japonce sem opět nepochopil a u zbytku věcí sem uznale pokyvoval hlavou.

Odpoledne přesun do Prahy. Sraz se Smileym a hurá na datatransfer. Stihli sme projekci českých věcí. Musím uznat - fakt na úrovni. Japonci opět úlet podle očekávání a co mě asi rozsekalo nejvíc, byla retrospektiva skupiny Shynola.

Jedním slovem náááááádhera! Skláním se na všechny čtyři a říkam respect! Co klip to perla. Co klip to jiná použitá technika. Co klip to promyšlená a do detailu zmáklá krása. Fakt sem z nich byl uplně uvařený! Spojení skvělých kapel se skvělýma animátorama to je pastva jak pro uši tak pro oči.

Tímhle chci i poděkovat organizátorům Datatransferu. Je super, že se najde někdo, kdo si dá tu práci a něco podobného tu pro nás zorganizuje. Jenom asi jediná výtka - cena vstupného na jednotlivé projekce. Vím, určitě to něco stojí a jako všechno i tohle je business, ale kurwa 110 koulí za 10 videoklipů mi příjde moc.

V sobotu odpoledne sme ještě stihli část designbloku. Zamířili sme na "Libeňský ostrov". Šílená vybydlená industriální zóna s houseboatem, kde v jednoltivých kajutách vystavovali naši designéři. Prostředí fakt kuriózní. Krásný kontrast v tom, že polovina lídí učůrávala nad designérskýma lahůdkama, druhá půlka šla omrknout použitý nábytek do blízkého secondhandu. Víc sme toho nestihli, protože bychom museli být v Praze aspoň týden. Ale i tak to byl příjemný vizuální zážitek.

No na závěr si tu střihnu ještě masterthanx Smileymu, za to jak se o nás krásně postaral a ubytoval a vůbec. Chudák už v sobotu sotva šoupal nohama :)

No a jestli vás zajímaj nějaký obrázky, vybral sem pár fotek z digitálu a nahazuju tady v galerii. So check it out if you want...


Praha - Designblok 2004Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské