Aktuálně

25. 03. 2005 / Filip Urban / aktuálně

Je to chvilka, co sem se vrátil z dvoudenního ježdění v Alpách. Mé první Alpy. Další položku v seznamu must see - odkšrtávám a fošna jde na skříň!

Do Rakuska vyrazila dvě auta. V jednom sem byl já s otcem a bratrem, ve druhém Stréc Konópek a Stréc Lipl. Už v dětství sme v podobné sestavě vyráželi do Krkonoš. Pouze Otcové a syni. S tebou mě baví svět našim historkám nesahal ani po kotníky :) Teď po 15ti letech sme vyrazili na hory opět. A opět to bylo k popukání. Ti dva strécové mají děsné štýlo.

Těžko se cokoliv popisuje, to se musí zažít prostě. Když se například snaží zjistit (jejich slovní zásoba německých slovíček je cca 20) od naší bytné v penzionu, jak se německy řekne kropenatá slepice, protože jen od kropenatých slepic jsou ty nejlepší vajíčka na topinky. Scénka vrcholí, když stréc Konópek vstane a začne bodat prsty do nic nechápající hostitelky, aby ji popsal ručněstručně co myslí tím kropenatá :) No diktát strašný!

Co se týče Alp - První den luxus, slunce, jezdění v tričku, huba spálená, leč sníh rozbředlý a těžký. Druhý den už to bylo lepší, protože sem byl na svahu už v devět a 3 hodinky intezivního ježdění mě naplnilo pocitem dobře odježděné sezóny. Samozřejme se to neobešlo bez několika menších prekérek jako třeba zapomenuté rukavice v kabince a pak závod s vlekem, abych stihl dojíždějící kabinku, vlítl do ní a vzal si rukavky zpět.

Větší průser bylo moje vázání FLOW! Ano už můžu prohlásit že je k hovnu. Po 5ti jízdách mi z vázání vypadla tyčinka držící hlavní a jedinou přesku. Hledat tyčinku na 20ti metrech pádu v rozbředlém sněhu je ještě horší než jehla v kupce sena. Vypravil sem se tedy do skiservisu. Tam na mě hleděli jak na blbce a odkázali mě do specializovaného servisu. Nakonec to pořešil stovka hřebík, uřezaný na obou stranách. Další poznatek z výletu - anglicky sem se tam z nikým nedomluvil. Nechápu, nerozumím.

Foťák sem sice měl, ale moc toho nenafotil. Jízda s ním mě stresuje a když už sem se vyhecoval, padla mlha. Takže jen pro představu - Stréc Konópek & Stréc Lipl (v autě sedí můj otec).Hory s kumpány jsou nejlepší ale tohle má taky něco do sebe :)Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské