Aktuálně

03. 05. 2005 / Filip Urban / aktuálně

Uff tak sem zpět! 5denní nečekaný trip do Nizozemí dopadl skvěle. Cestu sem absolvoval s profesionálním řidičem v novodobém hipisáckém a hlavně pohodlném volkswagenu. První noc sem přespal v Utrechtu u Holandskočeského páru (celkem rozšířený jev). Byli naprosto vpohodě. Dostal sem najíst, napít, ubalilo se brčko a šlo se do centra na procházku. Ráno pak hurá do Amsterdamu. Setkání s Tinou a hned do centra. Tam už propukalo veselí. Po celodenním chození sme pak zakempili na jednom molu a vše pozorovali z bezpečné vzdálenosti.

Přátelé Queensday je neskutečná párty v městě. Pro představu si vemte Ostravskou Stodolní, Vynásobte 5x větším počtem lidí na ulicích a zesilte si volume o 100%. Rachot! Hudební stages na každém rohu. Hudba rozmanitá od Holandských odrhovaček až po progresivní housemusic s živými perkusemi, kytarou, saxofonem a klávesami - mazec! Do toho mrtě oranžové na každičkém účastnikovi.

Amstr mě v tomhle nepřestane udivovat. Potkáte tu skupinku skinheadů v bomberech, maskáčích a kanadách a kolem nich bez povšimnutí prochází skupinka těch nejortodoxnějších niggas v zimních bundách a čepicích a nepozabíjí se. Jedinný accident byla srážka dvou cyklistů a pád jedné turistky. Nevím, možná sem měl štěstí ale nevím proč, v Amstru se prostě cítím bezpečně.

Díky několika přechlazeným Heinekenům sem chytl brutální rýmu a tak si večerní pařbu moc neužil. Následující den sme opět vyrazili do centra na trhy. Nezasvěcenému popíšu. Každý Holanďan má možnost na svátek královny vytáhnout své staré harampádí a před barákem nabízet ostatním. Najdete tak neskutečné kousky i tuny nepotřebného braku. Grachty se zaplní lodičkama všech velikostí. Od kánojí s mužem a psem až po obrovské lodě s agregátem, gramofony, djem a desítkami skákajících vykalenců. Lodě do sebe nenaráží, do vody nikdo nepadá (krom kol a jednoho snowboardu co sem tak viděl). Celý den se kalí fest! Až do nočních hodin, kdy pak jako když utne, hudba skončí, zkalenci se povalují všude kolem a čistící vozy začínají řešit neskutečný bordel všude kolem. Fakt sem nepochopil, jaký humbuk dokáží vyprodukovat lidi za 2 dny kalby. Neskutečné! A to už sem absolvoval hodně festivalů.

Neděle opět zevling v centru a v pondělí ráno odjezd z Utrechtu domů. Fajné to bylo moc! Jestli uvažujete o návštěvě Amsterdamu a máte ještě elán do kalení, nenechte si QUEENSDAY za rok ujít! Je to jízda přátelé! (a já utíkám s filmama do labu)Chillout se ženou na molu při balení špequ a popíjení HeinekenuKomentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské