Aktuálně

18. 10. 2005 / Filip Urban / aktuálně

Fascinuje mě často přístup některých firem. Tak třeba můj nejmenovaný poskytovatel internetu kabalem. Sepsal sem s nima smlouvu na linku 256 Kb/s s cenou 320kč. Každý měsíc k 27 posílám na jejich účet 320 Kč. Chtěl sem proto logicky nějaký doklad o tom, že platim internet, abych si mohl dát nějaký daňový doklad do účetnictví. Tak tam volám a slečna že pokud bych chtěl dostavat faktury, musel bych platit 450 Kč a nebo zaplatit na rok dopředu. Ani jedno mi nevyhovuje, protože linka se táhne sotva rychlosti 128kb/s a rok dopředu platiti nehodlám, bo nevím jak tu zkejsnu dlouho. Tak se ji ptám jak to jako dělají, když se dnes musí vystavit doklad i na částku vyšší jak 50,-. Na to mi jenom zopakovala dvě možnosti jak bych doklad mohl získat.

Nevím, školy nemám, ale jak pak teda řeší účetnictví? To jim jdou jako prachy od klientu co nepotřebují doklad na nějaký účet a ti co chtějí doklad platí víc a nebo hotově? Nezdá se mi to moc fér. Je tu nějaký odborník co by mi to vysvětlil? Díky



Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
21. 10. 2005 / 14.57 / PAJDAK

Btw. Není ten zákon "učtenka nad 50 Kč" už zrušený?

21. 10. 2005 / 14.47 / PAJDAK

Nevím jestli je to zrovna tenhle případ, ale mnozí poskytovatelé netu mají odlišné ceny pro domácnosti a pro firmy. Pro firmy jsou samozřejmě vyšší (Což ale asi víš). Toto mi příjde jako jediné možné legalní vysvětlení. Na účtování bez dokladu bych se vysral, páč bych rozhodně nepodporoval takové svině a nechápu jak můžou s takovým přístupem existovat

19. 10. 2005 / 19.46 / David

hele, tohle neni tak neobvykly, jen by ti to meli rict na rovinu, na zacatku, s dph, bez dph, doklad, ano/ne
je to jen na dohode obou stran

19. 10. 2005 / 18.32 / Martina

ahoj Efo, to co podnika tvuj provider je cekem svinarna. Taky nejsem pravnik, ale co se jich tyce, tak musi dodrzovat podminky smlouvy. Pokud ty s nimi mas sepsanou smlouvu s fixne stanovenym mesicnim poplatkem, jsou ze zakona povinni ti vystavit danovy doklad (tusim ze tohoto by se mel tykat zakon o ucetnictvi c. 563/1991 Sb. v jeho pozdejsim zneni, §8 a §9 a take zakon o DPH 235/2004 Sb. v jeho pozdejsim zneni a to konkretne §26 a §28), zneni zakonu najdes na {odkaz} Je samozrejme mozne, ze tu vychytavku, kterou ti rekli (tzn. vystavovat fakturu az od 450,- Kc) maji ve vseobecnych podminkach, nicmene stejne si myslim, ze by to bylo soudne napadnutelny. Takze asi tak, drzim palce.

19. 10. 2005 / 15.13 / brat

ale no tak..jedina obrana je se stat taky kurvou a obrat kde koho...smele do toho:!

19. 10. 2005 / 10.53 / Bishop

fakturacní udaje jako FO neplátce DPH

19. 10. 2005 / 09.46 / ROZSKY

Tak sem se ptal učitelky účta, a výpis z bankovního účtu stačí. Jediny co potřebuješ je smlouva o poskytování služeb, kterou musíš mít uzavřenou na IČO a ne na rodny číslo..........

18. 10. 2005 / 18.45 / peca

no, myslim, ze vypis z bankovniho uctu nestaci, rekl bych, ze potrebujes danovy doklad, protoze na nem najdes ICO poskytovatele, jestli je platce DPH a blablabla.... takovy veci. Pokud ti navic nevystavili fakturu, jde to jasne do jejich kapes, protoze to, ze nekdo jen tak mesicne posila 320 kc neni pro ne duvod, aby to danili, kdyz tam neni doklad. Existuji elektronicke faktury, dojde ti normalne dokument v pdfku, kterej muzes zakladat do ucetnictvi.

18. 10. 2005 / 17.03 / rozsky

No Efo, stačí ti normálně i složenka nebo výpis z bankovního účtu. Normálně to zaúčtuj na 518, a je to..... Zítra školím Bishopa, tak to můžete někdy probrat:) Ale kdyby se ptali lidi z Finančního úřadu, tak sem tu nikdy nebyl jo...:)

18. 10. 2005 / 16.25 / Majkl

Efo , jedna se o jasnej zdroj cernych nezdanenych penez pro providera. Teoreticky se spolupodilis na jejich trestnym cinu (ne nechci delat bububu, ale tim ze jsi pozadal o doklad a nedostal ho, zaplatis dalsi fakturu (zaplatpambu pres banku-mas vypis jako doklad) beres na vedomi ze ti poskytuju sluzbu bez nalezitejch dokladu. A tise s tim souhlasis. Myslim ze na 90% prijdes o providera, ale nez podporovat takovyhle mrzaky tak bych fakt dal podnet k prosetreni na FU. Napis jim jeste par mailu at mas papirovej doklad o tom ze jsi opravdu fakturu zadal a nedostal, rozdil mezi cenou bez dokladu a s dokladem je trestny cin kraceni dane!!nejsem pravnik -jen obchodnik- tak pokud to nekdo dokaze formulovat lip tak predem dik.drzim palce

18. 10. 2005 / 15.59 / dan

doklad by asi měli vydat, nicméně často stačí tvůj výpis a smlouva. Více tvůj účetní.

18. 10. 2005 / 15.01 / exoffo

Mají to jako povinnost. Doklad ti dát musí a samo zdrama aby sis to mohl zaúčtovat. Pokud ti ho nechtějí dát, nebo za něj chtějí příplatek tak se určitě nenech odbýt a nic jim navrch nedávaj a stůj si za svým. Takhle to dělat nemůžou. To je jako kdyby sis v obchodě připlácel za účtenku. Nejsem odborník, ale studuju ekonomku tak jistý malý přehled už mám:) rozhodně z nich tu fakturu vymlať

18. 10. 2005 / 13.12 / Plasta

EFA : : ze zakona je dano ze obchodnik je povinen za zbozi nad 50 kč vystavit učtenku popř fakturu pokud se nemylim ... takze kdyz si koupis cigara za 53,- mel bys dostat uctenku ...tady jde sice o služby ale princip je stejny... stejne tak si muzes ty delat narok na vysteveni dokladu o zaplaceni po tomto zvlastnim poskytovateli ... a pokud odmitaji ... nebal bych se vyuzit dalsi sve pravo a nechal bych na to vlitnout prave ten nize zminovany FU... nenech se sebou přece vyjebavat jak v první třídě při céčkách...

18. 10. 2005 / 13.05 / Frogy

Helm:jasne... btw. nemeli by tomu efovi teda poslat minimalne el.podobu faktury? neznam teda legislativni stranku problematiky, ale asi bych na ne tlacil.. protoze musi dostat fakturu na stejnou castku jako ma ve smlouve

18. 10. 2005 / 13.01 / Marty

ja bych je zazaloval :DDDD

18. 10. 2005 / 12.32 / helm

Frogy:jj usetrit cheli, ale kazdopadne si tu fakturu muzes vyzvednout na webu+jako bonus k tomu dali zdarma komplet vypis volani a zprav (na ktera cisla si volal a posilal..)

18. 10. 2005 / 12.15 / keee

teoreticky by k účetnitcví měly stačit výpisy z bankovního účtu, ale faktura je faktura... fakt je, že 130,- měsíčně je fakt pálka a měl by jsi je prásknout třeba finančáku ;o)

18. 10. 2005 / 12.05 / Frogy

nemam oskara, ale nenabizel nahodou v kampani "odstrihnete pupecni snuru" nebo jak se to jmenovalo, taky cenove zvyhodneni pro ty, kteri nevyzaduji zasilani faktur..? mozna to bylo ucetne neco jineho, ale zamer operatora stejny -
usetrit naklady za fakturaci... ale podle mne by ti poskytovatel tu fakturu mel zasilat (rozdil 130,- Kč mesicne je dost zasadni), leda ze by to mel treba zakotvene v uzavrene smlouve...

18. 10. 2005 / 11.42 / Gyd

napis, co je to za providera - nac tajit jmeno? Jinak souhlasim se vsim, co uz tu padlo, bez dokladu a levneji je bezna praxe, obe strany "jako usetri". Ale treba pri registraci domeny jsem se setkal s podobnym postupem.
Nelze pro potreby ucetnictvi pouzit vypisy o prevodu z bankovniho uctu? asi ne co...

18. 10. 2005 / 10.58 / chechet

hehe, cierna ekonomika slape jaxa patri. uplne bezna prax napr. v servisoch: mate to za 350,- ... bez dokladu za 300,-. cista ruka.

18. 10. 2005 / 10.33 / helm

ale teda pokud s nima mas pisemnou smlouvu, tak se nemaji co cukat... muzes "upozornit" financni urad, oni jim to zkontroluji

18. 10. 2005 / 10.30 / helm

efa:heh bezna praxe, desetice jsou jeste nic .) A  jak nemas skoly?Obchodni akademie :D

18. 10. 2005 / 10.22 / sus

Efa-No podle me proste keca.Musis si to vyrvat.Ja v posl.dobe zacinam rezignovat na takovy veci a to je spatne!!!
Nuda-bezna praxe v dnesni dobe.Ted jak rekonstuuju bejvak tak prvni co se me remeslnici zeptaji je s dokladem nebo bez?

18. 10. 2005 / 10.22 / efa

No jo ale tahle firma musí mít desetitisíce nezdaněných kurwa. to bych si teda nelajznul.

18. 10. 2005 / 10.17 / Nuda

Efa : Vysvětlení : Je to normální hajzlárna kterou na mě v poslední době vybalilo víc obchodníků. Naposled když sem si nechal zasklívat okno na baráku, tak borka řekla ve sklenářství cenu 580 kč a když sem chtěl doklad tak řekla 640 kč, mrcha jedna. Falšuje se všude. Každá nezdaněná koruna dobrá, se ví. Šmejdi !!!


Newsletter

Dostávej informace o novinkách a slevách přímo do mailové schránky.

Ano, chci!

Zůstaňme v kontaktu


© Copyright 2012–2018 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské