Muzika

26. 06. 2009 / Filip Urban / muzika

Tak a je to za mnou. Depešáci kua! Sem nadšený, byť to tak zprvu nevypadalo :) Vyrazili sme z Brna někdy po čtvrté hodině odpoledne Nuggeťáckou károu ve složení Kubík, Odón, Košák, já a Nitka. Brutální kolony a chcanec celou cestu nevěstil nic dobrého. Ke Slávii přijíždíme krátce po osmé a už slyšíme první skladbu od Depešáků. Rychle na stadion a tlačenka k pódiu.

Chlapíci začali možná zbytečně brzo. Ještě bylo světlo a projekce a celá vizuální show tak nevynikla, jak by mohla. Tma prostě přidává takovému koncertu na atmosféře. Prvních pár skladeb bylo z nového alba a pak začali vytahovat hity jeden za druhým. Byl sem zvědavý na proklamovanou 3D projekci. Ta spočívala v polokouli, vyčnívající z LCD stěny. Trošku sem nad tím ohrnul nos, ale když sem pak viděl, jak šikovně s koulí projekce pracuje, musel sem ocenit.Zvuk za mě dobrý, Při každém úderu bubnu mi projel bass celým tělem a když se do toho Martin opřel s kytarovým reefem, byl sem uchvácen a to nejsem žádnej kytarovej milovník. Aranžmá většiny skladeb bylo příjemně koncertně "posunuto". Bavil mě taneční rytmus řady z nich. Prostě DM je skvělý kompromis na hranici elektra a rocku, když to řeknu hodně zjednodušeně.

Zprvu sem se trošku bál nechutné tlačenice, ale ta se nekonala. Organizovaný dav vě věku od třiceti nahoru byl vklidu, Velká projekce a výborná práce kamery vám vynahradila reálný pohled na 2cm velké postavičky pobíhající na pódiu. No pobíhající. To sem možná trošku přehnal :) David Gahan po všech těch zdravotních komplikacích toho moc nenaběhal. Párkrát hodil piruetku, div že sebou neškrábl. Inu jsou to fotříci a jejich publikum stárne s nima.

Závěrem ještě jednou musím zopakovat, že to byl pro mě skvělý zážitek, za který se stálo harcovat z Brna do Prahy a zpět. Cestou v autě sme se bavili, že by byl úlet, vidět, jak to Gahana na pódiu klepne. Zrovna v té chvíli to odnesla jiná hvězda. Majkí, kluk z našeho předměstí to neustál. Budiž mu země lehká.... Já toho kluka měl rád. Stejně úlet, jak to začíná být kolem všechno retro :)Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
27. 06. 2009 / 11.52 / Dr.Mudr

*4* *8* At si na novinkach rikaji co chcou-Youngprimitive to vidi z naseho uhlu pohledu *13*

26. 06. 2009 / 19.30 / Frogy

*8* *8* *8*

26. 06. 2009 / 18.41 / efa

Aha. rífy :) já su tróbela *8*

26. 06. 2009 / 14.42 / [ K! ]

úlet že začli přesně... to jsem ještě neslyšel!

Zakletý Eden
K rozpačitému vyznění přinejmenším první půle koncertu přispělo místo konání. Stadión v Edenu má ve 22:00 večerku, proto začali DM hrát už krátce před osmou. A hraní za denního světla temné elektronice prostě nesluší, a to ani v té nejpopovější podobě, jakou mohou DM nabídnout. Pořádně se setmělo až na druhý přídavek. ... {odkaz}

26. 06. 2009 / 14.16 / HrQ

jojo ustat napor kytroveho utesu... *1* ale co, riff sem, reef tam *4*

26. 06. 2009 / 14.09 / Gyd

za kytarovy "reefy" dik!

26. 06. 2009 / 13.10 / suzan

mas recht s tim "retrem" ..


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské