Akce

28. 06. 2009 / Filip Urban / akce

Nedá mi to, abych tu nesepsal report z včerejší akce, která se odehrála v Kroměříži na Pionýrské louce. Skupina lidí z Kroměříže si řekla : Poďme udělat párty v Kroměříži, která tu ještě nebyla, pozveme známé kapely, vybudujem stage, kterou Km ještě neviděla, uděláme příjemnou sobotu mladým rodinkám z Kroměříže, zaštítíme to charitou a podporou Kroměřížského klokánku no a ikdyž doba organizováním takových akcí nepřeje, zainvestujem do toho a budem doufat, že přijdou lidi.... a oni nepřišli.

Možná se tu někteří divili tomu, proč tu propaguju takovou "komerční" akci. Důvod byl více než prostý. Udělal sem klukům promo tady na webu, za to mi odpustili pronájem stánku YP fashion. Sem tam se ze mě stává stánkový prodejce a oblečení zkouším ukázat lidem tak nějak napřímo než ze stránek eshopu. Tušil sem, že prodávat trígo v Kroměříži za 490,- asi nebude uplně správný marketingový tah, ale zase su z Kroměříža? SU! Tak sem chtěl lidem ukázat co děláme a jak to děláme....Jedna taková parafráze na Koudelku :)


No zkrátka ráno v 8 hodin sem dorazil s narvaným Focusem na louku. Ocelový mračna od nevidím do nevidím nedávaly moc optimizmu. Organizační tým a hromada dobrovolníků pobíhala po louce a vysílačky jely naplno. Pomalu sme s Nitkou vybalili stánek a pozorovali dění okolo. A já si vzpomněl na těch X Tyngltanglů jak člověk běhá jak blbec, volá, řve, řeší, prosí, smlouvá, přesunuje. Zkrátka řeší. A já byl tak rád, že sem řešit nic nemusel.

Na celé louce se dopoledne pohybovalo takových 100 lidí. Z velké části zainteresovaní lidé. Do druhé hodiny sem si z toho dělal srandu. Když ani po druhé hodině nebylo vidět fronty, štosující se u vchodu, přestávala být sranda.

Žádné maminky s kočárkama, žádní tatínci postávající ve frontě na pivo. Zlověstné ticho mezi jednolivými interprety a zatažená obloha nevěstila už nic dobrého. Když ani v 5 hodin odpoledne v areálu nebylo víc jak 500 lidí, bál sem se podívat organizátorům do očí. Tohle bude průser. A taky jo.

Všechno bylo perfektně zorganizované, nic nechybělo. Až na jednu věc. Na návštěvníky. Můžeme se tu bavit kde byla chyba. Jestli u přemrštěného vstupného, nebo nepovedeného počasí, nebo je to zkrátka lokální Hanáckou mentalitou, která ruší veškreé fungující vzorce. Projekt by mohl fungovat kdekoliv jinde. Ne tak v Kroměříži. Jednak tu lidi nejsou zvyklí chodit za kulturou, a když už se teda vykopou z baráku od televize, musí to být zdarma a nejlépe ohňostroj. To se i Velké náměstí zaplní lidma. Pokud se tu někdo pokusí zorganizovat něco, za co by člověk měl zaplatit - je zle.

Na jednu stranu to chápu. Mladý rodinky nemaj prachy, aby uvalili litr za sobotní odpoledne. Ale zase sakra kolik takových akcí se tu tak zorganizuje? Tohle byla jediná a na dlouhou dobu poslední šance, jak si poslechnout kvalitní kapely aniž bych musel opustit hranice tohohle města.

Co se týká yp fashion :) Dělal sem si čárku za každé prodané tričko. V sedm večer sem je posčítal a výsledek je: 1ks :) Ano. Jedno jediné tričko nějakého nadšence, který příběhl, až viděl, že to balíme. Nešlo mi ani tak o to, prodat tam kvanta oblečení. Chtěl sem hlavně lidem ukázat svou práci, jenže ty mladý holky se sakra nepřišly ani podívat. Chodily kolem stánku s nedůvěrou a bály se vzít i nálepky.

Jedinou radost sme tak udělali dětem z Klokánku, kteří si nabrali placky a nálepky a darovali sme jim všechny flexfitky, které nám ještě zbyly.

Po sedmé jsme řekli dost. Tohle nemá cenu. Balíme. Naházeli sme věci do auta a šli na ruma. Poslechli si Buty a výborně se pobavili nad skvělou show Monkey Business. Kapela dojela a k chvále organizátorů i vystoupila. Byť chlapíci věděli, že už provařili i boty, byla to skvělá show a celá ta hrstka lidí se bavila na jedničku. Závěrečný ohňostroj už byl jen smutným výjevem celého snažení bez odezvy.

Chtěl bych poděkovat lidem, co stáli za Picnickem o jejich snahu a odhodlání něco tu změnit. Bohužel se nic nezměnilo a byla to asi sakra drahá zkušenost :(

Moje poučení je stále to samé. Odjebat se z tohohle místa kamkoliv jinam, kde se něco děje, kde lidi nezávidí druhému nos mezi očima, kde jsou zvyklí platit za zábavu a kde prorazit není vždycky hlavou proti zdi. Kroměříž sux. Bohužel...Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
01. 07. 2009 / 08.10 / zoom

*2*

30. 06. 2009 / 17.53 / Kazma

2 EFA : jdu do toho ! :)

30. 06. 2009 / 10.40 / Killer

BTW: Mluvil jsem vcera s klukem, ktery hral v kapele, ktera tym vystupovala. Stezoval si na organizaci, nikdo nic nevedel, nikdo jim nedal zadne instrukce. Pry z pohledu ucinkujicich velmi nezvladnuto....

30. 06. 2009 / 00.23 / Nuda

Letos po roční pauze 6tej ročník ... no uvidíme.

30. 06. 2009 / 00.20 / Nuda

Ale taky už bylo 650 lidí. A to na čtvrtým TT.

29. 06. 2009 / 15.39 / Gyd

cena na TT jak vzdycky :)

29. 06. 2009 / 15.33 / jiri

PICNICK - úžasný nápad, jen ta profesionalita ne dycinky - odebrání domluveného fotopasu s odůvodněním, že ho potřebují pro někoho jiného mi něco připomíná.......

29. 06. 2009 / 15.27 / ..iraf...

no myslím, že byste "za včas" měli zveřejnit cenu vstupného na TT.........ať to ty rodiny propočítají :))))

29. 06. 2009 / 14.30 / efa

KAZMA: Bys měl :) potřebujem uvaděče heheh

29. 06. 2009 / 14.14 / Kazma

Sounds good ...čéče asi se tento ročník hecnu a půjdu se na vás mrknout ...

29. 06. 2009 / 14.09 / efa

Na TT se za víkend protočí 400 - 500 lidí? no jak který ročník.

29. 06. 2009 / 13.10 / Kazma

hele a kolik tak bejvá lidí na TYNGL TANGLu ? cca ...jen tak pro představu ?

29. 06. 2009 / 10.46 / helm

Krom počasí byla i rodiná situace špatná = důvod mé neúčasti (i když sem měl lupen zdarma).
Jen chci říct že mě osobně se propagace špatná nezdála a díky plakátu jsem se o akci dozvěděl. A viděl jsem je úplně všude v Km i okolí(aj na tom nabóraným fáru u Šelešovic byl). Navíc se mi zdá i dost barevný na to aby si ho každý všimnul..Navíc zaplavit média reklamou něco stojí a logicky by to ještě zvedlo cenu lístku

29. 06. 2009 / 10.46 / KRSone

ENTER: Beru zpět obhajiba čehokoli je zbytečná.Tisícovka to být nemusí a ani ne návštěva rocku s celou rodinkou či svými dvěma dětmi.Stejně tak jak píše nuda lidičky utratí litr na sladech a rano akorat nadavaj. Sorry ale místo kultury davu nachcanejch jidí bych dal přednost nějakému koncertu. Byť už tovypadá že je poslední. Je mi to fuck v KM už nebydlím a vypadá to že ani bydlet nebudu. Přijet jednou za rok pokecat s kamošema a poblíž Km si zajet na Tyngl je věc druhá. Takže se omlouvám entrovi každej neplatí 30tyček za plyn a neživý ženu v domácnosti.Nebylo to cílené jen na tebe..sorry

29. 06. 2009 / 09.32 / koločava

Mě se akce moc líbila! Pivo sice hrozný, ale svůj drink jsem si našla. Kapely bezva. Každý si mohl najít, či vybrat ten svůj žánr! Mrzí mne fakt jen, že KM si akce tohoto typu asi nezaslouží. Důchodci řvou, mladí mají jen Slady, a když už se tu něco objeví, tak to hned skončí u prvního ročníku. Jezdíme na festivaly po celé ČR pravidelně, a měli jsme radost, že něco vzniká i zde! ALE..... po takovém nezájmu... je mi FAKT líto pořadatelů. Kde tedy hledat chybu? Myslím, že v propagaci akce... zaplavit média. Toto bylo podceněno.......

29. 06. 2009 / 09.23 / Adik

Kua Efo...podle tve ankety to btw zatim nevypada na buhvijakou ucast ani na TT!!!! *8*

29. 06. 2009 / 08.57 / Fantomas

V KM se sejde nejvic lidi v patek a v sobotu v Kauflandu, jak uz tady kdysi nekdo psal...:))

S tim hanackym dedictvim - zavist a lenost nic neudelas. Je to zakodovano v lidech jako DNA. Vypravel mi jednou starej deda, ze si sedlaci kolem KM navzajem skodili - jeden mel vetsi kapry v rybniku, tak mu je otravily, mel lepsi urodu psenice, tak mu podpalil stodolu... Takze zmenit mysleni lidi, jen tak lehce nejde.

Co by mozna pomohlo je, aby bylo vice prace v KM (dnes na Úřadu práce cca 5500 lidí) a mistni podnikatele davaly vetsi mzdy zamestnancum, jinak z lidi ty prachy nevytahnes. Zajimavy ale je, ze kousek od KM je Holesov+okolí a tam to na me pusobi trochu jinak - hodne lidi tam chodi na ruzny kulturni akce, opravenej zamek+zahrada, rusavska 50 (min.rok na koupalisti cca 2000 lidi), mistni tydenik Holesovsko ma jinou uroven nez tydenik Kromerizska, tam se na prvni strane dozvim, ze se poprali dva chlapi v Brestu a Mestka policie hlida u Sladu...

Takze doufejme, ze prumyslova zona v Holesove doda dostatek pracovnich mist i pro hanaky a kromerizska Dr.Sehnalova v europarlamentu bude myslet na svoje mesto. Nicmene, jestli se doziju duchodu, tak se tam opet vratim...:)) Libi se mi tam ta klidna atmosfera a pekna priroda kolem.
*12*

29. 06. 2009 / 08.54 / aYaaP

Odjebat kam??? Porad pls! Ted resim kam dal :)

29. 06. 2009 / 08.25 / efa

Shylock: Na konci červenca děláme akcu v Počenicách. Dondi *14* Máš dva lupeny grátis i pro manželku

29. 06. 2009 / 08.10 / Killer

Za neuspech muze vice nez jen to, ze to bylo v Kromerizi.
1. bylo spatne pocasi
2. Spatne zvolena dramaturgie (A-ckove MB a az D-ckovy Zonyga s Krausem) nikdo je neposloucha
3. Propagace. Myslim, ze ta propagace nebyla az tak masivni jak Efa rika (minuly tyden jsem se pohyboval po KM a nevidel jsme jediny plakat nebo billboard).

V sobotu jsem byl v Šatově pod Znojmem na zavodech horskych kol. Pršelo a bylo mokro. Přesto na doprovodne vystoupeni Homeboy Rasta z Olomouce prislo dost lidi a muselo se trikrat pridavat. Tancili i babicky a tatinkove a na No woman no cry se plouzili babicky i pubertaci dohromady. Dejte lidem neco co si muzozou s kapelou zahulakat a jsou spokojeni.

29. 06. 2009 / 07.26 / shylock

to efa: no právě že obhajuješ "kulturu" skoro se děsím aby jsi do dvou let nedělal promo na Evu a Vaška :)))
...skládka pivních kelímků, do komatu opilá mládež pitbuli volně bez náhubku pobíhající...na pionýrské louce pravidlo, které automaticky vylučuje účast "části" mé rodiny.
Minulý týden jsem byl u tvýho bratra v hospodě na cimbálovce... 14 dní před tím jsme byli v divadle před tím v kině a ještě před tím na absolventských koncertech konzervatoristů, podzámka, květná, muzeum kroměřížska - výtvarná dílna pro děti atp.... chci říct, že Km bylo je a bude městem duchů... ale pokud člověk chce své si najde... není nejmenší šance se vyrovnat reji brněnského velkoměsta, ale na to máme tebe, aby jsi nám jednou za čas řekl kam se hýbá svět a přenesl si na nás ten zlatý pel.... takže PIJAŇĚR VYDĚRŽAJ!!!! BEZ TEBE TU ZAJDEM ! jako nekulturní a nemyslící hovádka...:)

29. 06. 2009 / 06.21 / enter

Stručně: já jsem se už akcí v Kroměříži napořádal dost a vždy to bylo s provarem a vysvětlováním Městské Policii. Kroměříž není vhodné místo na pořádání čehokoliv kromě ohňostroje, lidových hudeb zdarma a závodů Kozích dechů. Plakát mě nijak nenalákal, respektive byl složitý a divný. Zonyga, Bende, Kerndlová a Kraus opravdu nejsou taháky. Představa, že bych někam na rockovou akci vzal svoje dvě děti je pro mne docela děsivá. A jak tady kdosi psal, že by z peněženky rodinky měla "povyskočit" aspoň tisícovka... Tady někdo neměl asi ještě manželku na mateřské, neplatil hypotéku a leasing na auto a taky mu asi ještě zničehonic nepřišel třináctitisícový nedoplatek na plynu... A konečně: řev Krause a Zonygy se fakt nechutně nesl nad městem, že se nedalo ani pořádně bavit. Já to snesl, říkal jsem si, že tu je aspoň kultura. Ale nepřejte si slyšet ty komentáře živě diskutujících důchodců, když jsem si šel do vinotéky pro víno na večer. Že v KM je kultura házení perel sviním Na to každej asi musí přijít sám. Akorát u nás nadšenců to je pořádný vítr v peněžence.

29. 06. 2009 / 00.19 / Nuda

Ne kazdy ma zajem o kulturu typu Petr Bende & band, Jiří Zonyga, Tereza Kerndlová, David Kraus, My Dog's Bone........ pravda, kazdej si radsi pujde vikend co vikend ozrat hubu na slady, necha tam za jeden vecer 1000,- korun a ráno pak bude drzkovat ze uz tam nejde. Pak prijde patek a .... zase dokolecka dokola. *2*

29. 06. 2009 / 00.09 / Liv

Ne kazdy ma zajem o kulturu typu Petr Bende & band, Jiří Zonyga, Tereza Kerndlová, David Kraus, My Dog's Bone.. A jit tam jenom kvuli toho, aby organizatori byli happy a Efa mel komu prodat tricka? Sorry..

28. 06. 2009 / 23.45 / efa

LIV: každý určitě ne, ale oslovit to mělo mainstream. Kua dyť co já to tady vlastně obhajuju. Moje akce to nebyla, nic sem neprodělal a stejně sem měl vlez zadarmo. Že vás tím vůbec obtězuju. Sorry *7*

28. 06. 2009 / 23.37 / Liv

Ne kazdy ma zajem o kulturu typu Petr Bende & band, Jiří Zonyga, Tereza Kerndlová, David Kraus, My Dog's Bone.. A jit tam jenom kvuli toho, aby organizatori byli happy a Efa mel komu prodat tricka? Sorry..

28. 06. 2009 / 23.32 / katt

EFO k tomu jaks jsi o dva příspěvky níž psal "Stejně mi to nedá a o víkendech se vracím. Ale důvodů mám čímdál míň. Už ani na to pivo není s kým zajít." ... ještě horší je, že já tohle prožívám už teď ve 20 letech a nechápu jak si to má generace nedokáže připustit... *5*

28. 06. 2009 / 22.40 / lay

a pak uz budou jenom dupacky, rukavicky, ponozticky a bryndacky s vencou :) ale tak to ma asi byt. panta rei... :(

28. 06. 2009 / 22.20 / zoom

ty voe.. rodinu? ty?

28. 06. 2009 / 21.18 / efa

Karle to žes musel s armádou uklízet bordel po povodních je chvályhodné. Skládka pivních kelímků je na každé akci. To není nic, čeho by se měl potencionální účastník akce obávat. Promo bylo obrovské. Tomu snad ani nešlo uniknout. Neříkám, že kdo nepřišel, seděl u televize. Jen prostě tady v těch lidech je zakořeněný nezájem o cokoliv. Moc dobře to víš sám. Kroměříž je město duchů už několik let. Proto sem se odsud zdekoval už před pár lety. Stejně mi to nedá a o víkendech se vracím. Ale důvodů mám čímdál míň. Už ani na to pivo není s kým zajít. Je to smutný. Asi si už fakt pořídím tu rodinu... bye bye :)

28. 06. 2009 / 20.45 / shylock

To že lidi nepřišli nemusí znamená, že lidi sedí u televize. Požasí na Moravě i v km je poslední týden hooodně nevyzpytatelné. (maminka s kočárkem v průtrži mračen). Podruhé ... pionýrská louka si v rámci těchdle akcí již vydobyla pověst skládky pivních kelímků a povalujícího se dorostu (takže kultura pro mladou rodinku taky nic moc)...
osobně mi uniklo i prezentace akce...ale to bude můj osobní problém (asi)..měl jsem na práci něco "konečně" přínosného jak místní paša prohlásil...Kroměšíž sux ? na to se dá říct jen jedno So Bye!

28. 06. 2009 / 19.50 / Komisař Živ

PECA: tak ono je to trosku tim, ze MB jsou v praze dost proflakly, posledni dobou jdou z playbacku a jejich vystoupeni nemuze vubec konkurovat akci jako United Islands..

jinak vidim problem v tom, ze se v cesku pres leto organizuje asi 156 655 festivalu a to je v dobe internetu strasne moc..anebo v Kromerizi chybi mlada stredni generace, cekat maminy s kocarkama a tatiky na akci tohodle typu to snad ani nejde. Minimalne tahle skupina nemuze tvorit jadro navstevniku..respektive pseudonavstevniku

28. 06. 2009 / 19.16 / Kazma

Amen ...

28. 06. 2009 / 15.22 / Martina

no ono je to letos vubec nejaky slabsi. Zacatkem cervna jsme se zucastnili Love Planetu v Tabore. Z hlediska organizatoru velmi tristni akce za ucasti v patek cca 2.000 lidi, v sobotu slaba tisicovka. Co si o nas musi myslet Orbital, Pendulum a dalsi radsi nespekulovat. To i u nas na chate na oslave 90ti let fotbalu bylo vic lidi :((

28. 06. 2009 / 15.10 / KRSone

Jak tak koukám na ty efovi hodinky tak už ve fototime muselo být klukům jasné že to nebude zas taková palba. Každopádně tleskám organizátorům za provedení takové akce..i když bez návštěvy. V kroměříži jsem strávil krásných a nezapomenutelných pět let (kde jsou ty časy) a za tu dobu si akorát pamatuju jako slávu na pionýrské louce pivní slavnosti. Přeci jenom pivo u našich spoluobčanů vede nad kulturou. Je fakt že mentalita místních lidiček co se týče kultury je vcelku na bodě 0 až 1. Nechápu!! Tak krásné a kulturně bohaté město..To by měla místním rodinkám a mladým párečkům při takové akci vyskočit aspoň ta tisícikoruna z peněženky jak píšeeš. Taktéž postlesk EFOvi za obšťastnění dětiček malým presentem od YP. Určitě to pro ně byl jeden z nejvýznamějších okamžiků na již tak přecpaném PICNIKU. *1*

28. 06. 2009 / 14.02 / peca

Kua, ja sem byl minulou sobotu ve Valdstejnske zahrade v SENATU a na Monkey Business ZADARMO v rámci plzenskych dnu tam prislo TRICET LIDI. Presto odehrali paradni koncert a uzivali si to. Profici, vo tom, vo tom nic. Toz je pravda, ze v tu dobu byly United Islands, a asi v o tom nikdo moc nevedel, ale taky lidi neprisli. Ale to je vedlejsi.

Toz ja nevim, ja uz znam Kromeriz akorat z pravidelnych tritydennich navstev Sladu a Postoupek, ale kua nezda se mne, ze by zrovna Monkey Business v KM tahli, jakoze vubec na Morave, Krause neposloucha snad nikdo, o Kerndlove kazdej vi, ze hrala s Black Milk, ale taky si nevzpomenu na jedinou pisnicku, a Zonyga ma marketingove neprodejnej oblicej (na rozdil ode me, treba).

Na Zlinsku by se imho darilo kapelam jako je Divokej Bill, Tri sestry, Horkyze slyze, a tady ten nenarockej rokec. Toz su chytre, su, a borcum respekt, ze se do toho pustili, i kdyz na tym pravdepodobne prodelali boty a je jasny, ze uz tam nic podobnyho organizovat nebudou. Smutne.

28. 06. 2009 / 14.00 / Peru.Jeany

Hele Efo bydlim v podobnym Pitomákově. Jediná možnost nahnat na jedno místo celý město jsou (včera proběhnuvší) Pivní slavnosti. Naše 12° chlouba za 15,- do kelímku a je o zábavu postaráno...hell !

28. 06. 2009 / 13.52 / Dr.Mudr

Hmm, nemohu soudit Kromeriz ikdyz sem tam parkrat byl ale co vyspekulujes po vikendu. Nicmene to co tu pises je vice nez smutne. *5*

28. 06. 2009 / 13.24 / PharmDr. Jan Jesenius

bohuzel se zda, ze ma autor pravdu

28. 06. 2009 / 13.11 / chechet

smutné. najvacsiu skodu utrpi prave chut a snaha ludi nieco podnikat, aby inym pripravili zabavu. a pocasie vcera nebolo zrovna najhorsie..


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské