Muzika

04. 11. 2009 / Filip Urban / muzika

Uff. Bláznivý včerejšek. Ve 4 hodiny károu do Práglu v nechutném počasí po dálnici. Oči vytahaný z červených mlhovek, hodinová kolona před Prahou, parking za 300,- a vzhůru do narvané Lucerny. Protlačit se do kotle a pak stát 3 hodiny v davu, cítit čůrky potu stíkajícího po zádech. Proč to všechno? Kvůli jediné kapele - Massive attack. Jestli mě někdo v muzice nasměroval tak to byla právě deska Protection od MA no a pak už sem se vezl. Proto bylo mou povinností, zajít potřetí na tyhle oldscholové depkaře a bojovníky za lidskou svobodu v jakékoliv formě.
Massive Attack, Royal Festival Hall from jbarahona on Vimeo.


Od koncertu sem si moc nesliboval, protože sem věděl, že nemůže být špatný. A on samozřejmě špatný nebyl. Byl výborný, byl přesně takový, jaký sem myslel, že bude. MA rozjedou hotové metalové peklo. Kapela řeže do kytar co jen to jde. Ve spojení se skvělým zvukem a ohromující, byť jednoduchou projekcí je to prostě audiiovizuální zážitek, který se neservíruje každý den.

Tahle bandička dala světu triphop. Alespoň tak se to zapíše do učebnice hudby a já sem fakt rád, že sem mohl být u toho alespoň v pozici fanouška, protože jestli někdo posunuje hranice muziky dál do nových neprobádaných končin, pak je to určitě i MA.

Stejně jako u koncertu DM publikum už bylo "odrostlé" a vyklidněné. Ani koncert vás nijak nepřinutil hopsat. Spíš se člověk nechával unést projekcí a tóny, které notoricky zná. MA co nevidět přijdou s novou pátou deskou a už teď se můžeme těšit. Z toho, co sem slyšel to bude pecka.

Pro toho, komu koncert uniknul tu mám kvalitní záznam Innertia Creeps. Enjoy!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
04. 11. 2009 / 20.55 / bert

Tož mě teda taky hopsat přinutil. Dík MA, dík o.!
Jináč jsi zapomněl zmínit exkluzivní předskokanku - Martinu Topley Bird, na kterou já bych šel, i kdyby Hromadného Útoku nebylo.. U šatny jsem od ní dostal i podpis. *12*

04. 11. 2009 / 18.37 / teta sůs

ja tedy jako geront parila jak o zivot, bylo to nejlepci!!!! *12* *12* *12* *12*

04. 11. 2009 / 16.16 / Dr.Mudr

Jinymi slovy se na konciku sesli zacinajici duchodci kterym i pohopsavani dela problem *1*
Neboj Efo, ty ses nechal jenom strhnout davem, ty taky nesi... *4*


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské