Aktuálně

15. 12. 2009 / Filip Urban / aktuálně

Dneska tak nějak útržkovitě z věcí, které mě zaujaly. Tak první věc je schválení množství marihuany, které můžete mít u sebe aniž byste porušovali zákon. 15 gramů je slušných. Přemýšlím, jestli sem někdy takový množství měl vůbec u sebe. Dost pochybuju :)

V každém případě tohle vítám, protože je konečně jasně dané, co je pro vlastní spotřebu a co už je bussiness. Druhá příjemná zpráva je, že už vás nikdo nebude popotahovat po policajtech, když si na zahrádce zasadíte pět kytek. Ideální a rozumný množství. V tomhle přístup státu hodnotím kladně. Ne nadarmo se České republice říká malé Holandsko :)

Druhá věc, o které se chci zmínit je fenomén Landa. S tím souvisí dokument, který jsem minulý čtvrtek viděl na ČT2 a který mě celkem přikoval k telce. Mrknout na něj můžete tady (vpravo přehrát tento pořad). O Landovi fakt nevím, co si myslet. Je to rasista s dobře vymyšleným konceptem, jak vybouchat prachy? Nebo je to mesiáš, co se nás všechny snaží spasit? Nebo si jen ufrnknul na tom, že je důležitej a dokáže manipulovat lidovými vrstvami? Když sem viděl, jak zástupce primátora z kapce od saka vytáhne Landův kamínek, blikla mi v hlavě diodka že tady už není něco vpořádku.

To že tu není víc věcí vpořádku, o tom vypovídá vizuálně famózní dokument HOME. Už jsem tu myslím o něm psal. Dnes dal Kepaso do guestbooku tip na jeho online shlednutí v HD kvalitě (HD v uvozovkách) na Youtube. V souvislosti s probíhajícím kongresem v Kodani je to opět celkem aktuální téma.

Tož tak :) Můžeme diskutovat!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
22. 12. 2009 / 08.54 / misi

Gejša : Dík za odkazy *13*

21. 12. 2009 / 10.20 / [ K! ]

GEJŠA - jeden z Američanů, kteří jsou O.K.

21. 12. 2009 / 08.26 / misi

DO: urychlovač částit ? se stav někdy s lopatou a můžem kopnout základ.... nějaké potrubí v robotě najdu... *1*

20. 12. 2009 / 10.59 / efa

shylock: neviděl bych to tak dramaticky. navíc víc jak gram nebo dva u sebe nikdy nemám. Už tu není komunismus aby cajti takhle vysírali. snad teda...doufám heh. uvidíme

19. 12. 2009 / 17.47 / shylock

ad LEGALIZACE... BRAKE46 to řekl přesně, nic se nemění spíš naopak. Zatímco dříve museli policisté každý případ řešit jako trestný čin - připravit důkazy pro státní zastupitelství (tedy neůnosné babrání se v malichernostech, díky důkazní nouzi často odložené). Teď je systém mnohem efektivnější. Žádné dokazování, jak u vás něco najdou prdnou vám 15.000,- pokuty a jdou dál. Takhle se s váma museli mrcasit třeba dva roky v kuse. Teďka můžete dostat třeba dvě pokuty za noc.....Myslím, že běžnému policajtovi bude teďka mnohem příjemější prohrabat vám kapsy a něco najít. (prémie za udělené pokuty). Osobně si tedy myslím, že běžného uživatele nová úprava kriminalizuje ještě vce než ta stará. Postaru by mě chytání huličů jako policajta otravovalo, ale po novu bych se na to naopak těšíl. Toš za pár měsíců příštího roku uvidíme...má úcta!

18. 12. 2009 / 22.06 / gejša

MISI: u toho dokumentu jsem plakala. Mike Reynolds je genius
{odkaz}

{odkaz}

18. 12. 2009 / 14.14 / Do

misi, u tebe bych testnul ten urychlovač částic ! ;-D

18. 12. 2009 / 09.46 / misi

To mám radost, že si všichni uvědomujeme jak je důležité začít právě u sebe. Ty malé věci, jako voda při čištění zubů, tisk, mít auto s malou spotřebou, nebo na LPG atd atd. Taky se mi líbil dokument "Architekt odpadu" který běžel nedávno na ČT2, fakt paráda vidět, jak na poušti na skalách, nebo na rovníku jde vymyslet systém bydlení, který nepotřebuje být napojen na veškeré sítě (voda,plyn,odpad, elektřina). Taky zrovna testuju rychlost větru a připravuju se na větrnou elektrárnu, kdyby si o tom chtěl někdo popovídat, nebo přinést nějaké zajímavé nápady v oblasti větru a vodní elektrárny, budu jenom rád. stavte se,ozvěte se *1* {odkaz}

17. 12. 2009 / 22.23 / Johnny*

DO: já s tím taky nesouhlasím, já konstatuji. Taky věřím, že to lidem časem dojde, ale myslím, že i v západní Evropě stále nadprodkce, zejména ve spotřebním zboží, existuje, i když je zboží produkováno v offshoringových fabirkách na taiwanu a pak v kontejneru jede kolem půl světa. Obecně, v konkrétních případech to samo může být jinak.
Ad energie, já jsem taky pro jádro zejména, uložit to asi není jen tak ale vzhledem k objemovým proporcím se dá ten odpad považovat za stopový ve srovnání s jinými zdroji elektrické energie(tepelná elektrárna) ve světě.
Jaderný reaktor do každé vesnice.
No termojaderná fúze je zatím trochu hudba budoucnosti, ale i to asi jednou přijde. Zatím jsem pro konveční jaderné reaktory, které vzhledem k tomu, že na ně jezdí třeba ponorky mohou být přizpůsobeny pro výrobu a zásobování i  dejme tomu menších komunálních jednotek. To už dávno mělo být.
Ale co by mě zajímalo, věřím že existuje nějaká energetická bilance celé planety, už to tu někdo nakousl, že uvázat různé uvolněné prvky zpět do přírody, které to trvalo miliony (mld.?) let, bude asi taky dost dlouho trvat.
Tedy moje otázka je, zda existuje nějaký bod, kdy dojde k překročení nějakého horizontu událostí, kdy už nebude lidstvo schopno zvrátit svůj energetický deficit, protože už nebude se stavajícími porstředky energii z čeho čerpat a nebudou již další volné zdroje na vývoj, výrobu a implementaci alternativních zdrojů energie.

17. 12. 2009 / 11.03 / Do

johny: nesouhlasím s přirozeným důsledkem - nadprodukcí. Myslím, že nadprodukce je dočasný jev. modelově nebude nikdo vyrábět něco, co neprodá, to je blbost a věřím, že lidstvo (v horizontu 2-3 generací) se v té nadprodukci zorientuje a uvědomí si, co doopravdy potřebuje. problém je, že se musí nějak překonat cesta od nedostatku k nadbytku (náš případ, činy a další dravé ekonomiky a budoucí případ možná 3. světa) to tu možná chvíli ta nadprodukce bude, bo si budou lidi kupovat 20 dkg salátu místo 10. Nicméně jakmile spotřebitel změní chování (zjistí, kde je opravdu jeho užitek), přestane se nadprodukovat a dostane se to do rovnováhy. Uvažujeme samozřejmě modelově, ale věřím že část západní evropy docela ten model už potvrzuje.
Další věci jako energetika a technologie věřím, že ten vývoj taky má a mít bude směrem k zodpovědnému a (ekologicky) udržitelnému rozvoji. Slyšel jsem např. že to jaderné palivo se prostě uložit dá, že to problém snad není, ale prd tomu rozumím, věřím, že tak jako sluneční kolektory zlevnily, tak zlevní i zařízení na bezodpadní jadernou fúzi a budeme mít (naše děti) na střeše malý urychlovaček částic a budeme si fúzovat jádra doma. ono možná i ty kolektory se začnou vyrábět levně a účinně a půjdou recyklovat, takže budeme mít pod středozemkem tlustý drát a bude. anebo luftem to už možná taky půjde.
totok všechno by bez růstu nešlo a při té populační explozi bychom se tady asi čmoudili a uprděli na té zemi bez technologií.

17. 12. 2009 / 10.52 / Johnny*

co sy týče hulení a hub jsem pro, co se týče syntetických drog jsem také poměrně proti, naopak bych byl raději kdyby byly systetické drogy postihovány mnohem tvrdději než lehké dorgy.
Takhle je to hulení zase v jednom pytli s tvrdými dorgami, což je špatně a proto pro mnoho kostantých struktur bude mít argument, že hulení je sjezdovka do pekla.

17. 12. 2009 / 10.42 / Vašucek

Díky za vysvětlení Berte a Do.

17. 12. 2009 / 10.41 / Johnny*

stedy jsem chtěl říct, že právě chování lidí a potažmo společnostní podle ekonomických zásad má přímý vliv na destrukci životního prostředí a že honba za užitkem a ziskem mají v tomto případě synergický efekt. Poměrně nežádoucí.
DO: no pro mě je zázrak i třeba to že existují lidé, kteří jsou ochotní jít pracovat jako sestra do špitálu

17. 12. 2009 / 10.32 / Johnny*

právě, jak jsem zmínil ve svém příspěvku, snažím se sám do jisté míry chovat eko logicky i nomicky, každá analýza je vždy subjektivně iterpretována, čili jak semřek problém vidím spíš v ekonomice než v ekologii. Obrovská nadprodukce low-cost prduktů na sklad,(štíhlá výroba pouze u high value prduktů kvůli nákladům).
Převis nabídky nad poptávkou, zrůdné měřítko využití úspor z rozsahu.
Myslím, že je to právě současný ekonomický set up, makro i mikro, co nás žene do kopru.
Z pohledu nabídky(producentů) je chování ekonomických subjektů evidentní, z pohledu poptávky(spotřebitele) taky.
Jejich cíle ovšem (max. zisk x max. užitek nejsou, podle mého, konzistentní, tj. do jisté míry si mohou vzájemně odporovat, což vyúsťuje v nadprodukci. A nadprodukce je na co? No na nic.

17. 12. 2009 / 10.21 / Do

... ale pakliže se označuji za panteistu, pak růst a hlavně rozvoj a vývoj, je jedno co na svém náboženství obdivuji. ještě nikdo mi nevysvětlil, jak je možné, že to, že tady teď píšu je jen důsledkem pohybu iontů hořčíku a sodíku (tak se šíří nervový vzruch) tuším nebo tak něco. A to považuju za zázrak, tedy plnohodnotný atribut náboženství, resp. sekty ;)

17. 12. 2009 / 10.16 / Do

tuš berte ale myslíš si, že se tady (z globálního hlediska o růst snaží ?) představ si boha nebo vrchního ředitele planety, ti mají na háku nějaký růst - růst je důsledkem soutěže, vývoje, přirozené vlastnosti být lepší než závodník ve vedlejší dráze. firma, i když se jí daří, když přestane myslet na rozvoj, tak za 5 let jde do kytek, to samé sportovec, to samé student, vědátor, doktor, to samé státy, vlády apod. můžou se dohadovat, jak budou společně postupovat, korigovat (a to je dobře !), ale nikdo se dobrovolně nezbaví rozvoje, vývoje ... ta volná hospodářská evoluce je tak nějak přirozená a podle mně nejde vypnout. Růst je pak důsledkem těchto přirozených vlastností, samozřejmě že jsou lidi, co mají v náplni práce dělat tabulky, křivky, prognózy apod. je to jejich práce to zapisovat ... podle mně stejně jako korekce tak i růst je přirozený. za náboženství to považují ti, co se jim to nelíbí ;-)

17. 12. 2009 / 09.50 / bert

Vašucek: Modří z Medúzy vědí, vystříhávají si poklonu a drží palce, ať Ti to vydrží min. do důchodu! To povolené množství k. a h. je asi pro vlastní spotřebu – tzn. dávka na pár dní (určitě míň dní než 15g zeleně) a nemá smysl za to ty chudáky zavírat. Resp. je to hodně, ale čím víc jim povolí, tím míň oni budou muset za těmi hajzly-dealery.
DO: Jako jo, ale s tím růstem tak úplně nesouhlasím. Z makroekon. hlediska je růst přirozený jen do určité míry a taková ta snaha o neustálý růst růstu mi přijde spíš jako podivné náboženství. Sektu těch, co zapomněli na to, co je v životě podstatné, na to, že planetu máme jen jednu,… a zajímají je právě jen ty křivky HDP.

16. 12. 2009 / 19.49 / Do

jinaxem pro zvýšení množství koxu a héra *8*

16. 12. 2009 / 19.48 / Do

jediný kdo má šanci cokoliv ovlivnit, jsem právě já sám (to si řekněte každý, to neplatí jenom pro mě *1* ), diktovat, dirigovat mase, to šlo dycky těžko, i když pomalu ale jistě to taky nějak jde korigovat. takže pochopitelný souhlas.
jinak s těmi vlivy na oteplování to je sporné, to je jasné, na druhou stranu se dají řešit a vyvíjet nové technologie (třeba výroba elektřiny a tepla z bioodpadu *15* ) ovšem nikoliv za cenu brždění růstu (zeshora, pokud se proto rozhodneme sami (každý za sebe) pak jo). všechen radikáln zelenalismus stejně skončí u nějakých frustráků, kteří neví proč to dělají, ekologii mají na háku, jediné u čeho si honí péro, že dostali nafrak lidi, co mají o pár nul víc než oni, protože nevědí kudykam se sebou. Růst si nikdo nevymyslel, růst je přirozený, jako že v žíle záklopku mám, aby mi krev nestékala zase dolů mezi systolou a diastolou, pokud nám bylo dáno do vínku umět o věcech přemýšlet, věřím že to nějak dokopem (ne zítra ani pozítří) ke stabilizaci, nejvíce co pro to můžeme udělat je "vyčistit ekologicky sebe sama" (jako já) anebo vymýšlet nějaké zelenější technologie (jako já) *4*

16. 12. 2009 / 15.18 / romicka

teda uplně mimo téma, k dněšnímu přepadení banky
{odkaz} *3*

16. 12. 2009 / 15.07 / kepaso

BERT: a dokud kazdej nezacne premyslet nad sebou samym, ke zmene nedojde. prave mi prijde docela klise, kdyz nekdo rekne, ze s tim stejne nic neudela. bulshit. udela s tim moc (ono 1 je zanedbatelny mnozstvi, ale 1 x 1 000 000 000 je uz dost), pokud nebude se vsim mrhat. proc proste lidi nevypnout svoje computery, kdyz jdou na pul dne pryc? proc si musi clovek cistit zuby pri naplno tekouci vode? je to kazdyho vec, ale postrada to spetku racionalniho mysleni. a argument "mam na to love, tak co" je smesnej.

16. 12. 2009 / 14.02 / bert

Třídím veškerý odpad, do práce jezdím zásadně MHD, snažím se nekupovat nic zbytečného, podporuju jádro (co ale s odpadem?), domů jezdím vlakem, odpadky zahazuju jen a pouze do koše, autem jezdím jen v nevyhnutelných situacích, zásadně zhasínám a tisknu jen, co fakt musím. Vím, že bych toho mohl dělat i víc (sázet stromy, sbírat bordel po lese, jíst vegetariánsky, posílat prachy hnutí Duha, vtoupit do Greenpeace n. do Zelených, ..., ?), ale nedělám. Přestože toho asi moc neovlivním, vnitřně tuším, že to smysl má. (... aniž bych musel vidět HOME.)
Ničit si pod sebou vlastní planetu je hloupost.

16. 12. 2009 / 09.36 / [ K! ]

Landa Fuck Off Anyway,
co se tejče legalizace, jde jen o toto: „---------------------------------------------------------“ akorát že to patří přes slova jako marihuana hašiš konopí v seznamu omamných látek. Prostě to tam stačí škrtnout.

16. 12. 2009 / 02.56 / ivan

ty voe, landa je drak, lítá si nad brnem *1* jinak zlatý devadesátý oi oi oi

15. 12. 2009 / 18.05 / cosa

Jaké bude překvapení všech těch enviromentálních křiklounů až se místo oteplování začne ochlazovat. A to tak, že kurevsky. Ono to oteplování se totiž týká jenom pólů planety. To bude uberraschung. *6* Klaus bude spokojeně vrnět "dyk sem vám to říkal, lulani" a bude vládnout až do smrti.

15. 12. 2009 / 17.29 / Do

vašek: přesně, taky se mi to zdá nepoměr ... zatím co 15g hulení spotřebuje průměrný feťák sám tak za týden, 1géčko koxu a 1,5 hera, to je tak na jednu pořádnou pařbu kua *6* *8*
... tož asi de o tu dekriminalizaci závisláků, ať nesklouzávají na šikmou kriminální nakloněnou rovinu, která je v těch sračkách spíše ještě vymáchá a utvrdí, než třeba dá podmínky k řešení té závislosti, kdo chce apod.

15. 12. 2009 / 17.26 / Do

na Severce uděláme ekologický summit ....

15. 12. 2009 / 17.07 / Vašucek

Díky Kepasovi za tip. V brzké době se na Home určitě podívám.

Btw. můj postoj k drogám je z valné většiny negativní (modří z Medůzy nebo jak se to tam jmenovalo vědí) a o to víc mě zaráží hlavně to povolené množství 1,5 gramu heroinu a jednoho gramu kokainu! Může mi to prosím někdo nějak rozumně vysvětlit?!

15. 12. 2009 / 15.59 / Marty

toz ty kvitka, to je jenom takova <>nka...dyt uz davno tu je vcelku svoboda pjestovani. az tedka na to negdo ukazal tim ze to mnozstvi navysil.

Landa neni rasista(sam to rika) spis bych rekl ze umi prodavat svoje jmeno a svoje projekty

GW me nechava chladnym

*8*

15. 12. 2009 / 15.31 / Killer

K tematu zajimeve a aktualni cteni: {odkaz}

15. 12. 2009 / 15.14 / Killer

Pokracovani. Problem vedcu je ten, ze se musi nejakym zpusobem vymezit a prinest nejaky novy pohled na vec, jinak by se jejich praci vedecka i jina obec vubec nezajimala. A v tomto bode udelali a delaji chybu. Jak se dnes rado pouziva maji spatne PR oddeleni. Problematiku sleduju uz radu let a muzu zodpovedne rici, ze Zeme se opravdu otepluje, coz dokazuji pouhe namerene hodnoty teplot v case. A chladnouci golfsky proud je taky pravda, coz potvrzuji zase kontinualne merene tepoty.

15. 12. 2009 / 14.53 / Plasta

makior .. je to 15g pro tebe 15g pro babičku atd ... takže 5kytek *1*

15. 12. 2009 / 14.53 / kepaso

ad to huleni, je sice hezky, ze se tady meni legislativa, ale porad u nas nevyhrava rozum nad idiocii.
bulvarni novinky, ale co uz {odkaz}
co me vyprudilo o to vic, ze proti nemu jde nekdo z naseho ********** soudu, kterej proste necha pobihat po meste tu nejvetsi verbes, ktera by mela sedet az by zcernala. grrrrrrrr!

15. 12. 2009 / 14.52 / Killer

Vracim se k HOME a reaguji na JOHNYHO : Nejvetsi proplem toho vseho je ten, ze maji tak trochu vsichni pravdu. Tak nejak na to sam narazis ve svem prispevku. Jenze clovek chce jednoducha a jasna vysvetleni. Coz je v tomto pripade problem. Nepopiratelne clovek devastuje planetu a nepopiratelne ma lidska cinnost vliv na globalni klima. Ale problem je jakkoli kvantifikovat jak moc. Jak moc se otepluje, jak moc clovek ovlivnuje. Kvantiifikovat to proste nejde. Predstavte si, ze Zeme je jeden globalni organismus, ktery reaguje na ruzne deje. Proste vsechno se vsim souvisi (napr znamy motyli efekt). Pro simulaci a predpovedi pocasi se pouzivaji ty nejvykonnejsi pocitace prave proto, ze na pocasi ma vliv velke mnozstvi promennych. A uplne to stejne plati pro globalni predpovedi. Myslim, ze diskuze by se nemela vest o tom jestli clovek ma vliv, ale o tom jak tento vliv merit, usmernovat a popripade vyuzit k tomu byt v  symbioze s prirodou.
Budu konkretnejsi. V soucasnosti jsme v obdobi, kdyd je nase planeta chladnejsi vlivem pohybu vesmirnych teles, zaroven clovek za poslednich rekneme 200 let vypustil do vzduchu tolik CO2, ze priroda jej bude vazat zpet do bunecne struktury rostlin miliony let, tento dej otepluje atmosferu. Tyto dva deje pusobi proti sobe, co se tak asi muze stat? Prevladne ten silnejsi vliv? Nebo se budou vzajemne negovat? A co urci, ze vysledek bude zrovna takovy nebo makovy? Strucne: problem je, ze kazda studie at uz zastavajici oteplovani nebo neoteplovani potrebuje urcite zjednoduseni a zanedbani urcitych promennych a to je ten problem. Cele by se to melo posuzovat komplexneji a zkoumane modely nezjednodusovat.

15. 12. 2009 / 14.47 / kepaso

myslim, ze netreba porad spekulovat a dohadovat se o tom, zda GW je nebo neni. hrozeb, ktery jsou zpusobeny bezpochyby lidskou cinnosti, je daleko vic. a to neni hej.
a kdyz si treba pomyslim, ze nekomu neni dano a musi kopat kazdej mesic novou studnu, aby se mohl vubec napit, tak mi fakt rve srdce, kdyz treba vyleju nedopitou slenici vody do odpadu. jasne, mu asi tady timto soucitem nepomuzu, ale mozna pomuzu sobe (nam), ze se treba tak brzo nedostanem do stejne situace jako on. ale mozna jsem jen vysinutec.

15. 12. 2009 / 14.34 / maikor

mít doma pět kytek je sice super, ale z nich nakonec člověk může mít jenom 15 gramů? To zas někdo přemýšlel. Ale jako jo, je to jakýsi krok kupředu.

15. 12. 2009 / 13.59 / Brake46

Presne jak bylo receno. V podstat se toho moc nemeni, za mnozstvi mensi nez 15g nebo 5 kytek to je prstupek s horni hranici 15 litru a popotahovani po policajtech je taky samozdrejmosti. Navic, chtel bych videt 5 kytek, ze kterych clovek sklidi min jak 15g, tze v momente, kdy tech 5 kytek seknes a ususis to, stejne se dopoustis trestneho cinu. Myslenky na legalizaci, zdaneni a prodej v lekarnach jsou slabe receno utopie, podle propoctu Ministerstva financi by stat rocne na dani z prodeje marihuany vydelal pouze 200 milionu a po zapocteni substitucniho efektu u alkoholu (= cim vic by lidi palili, tim min by chlastali) by ve vysledku jeste prodelal, proto se tady nikdy nic takoveho nestane, s tim se smirte a nevznasejte se v oblacich. Posledni vec, kterou bych chtel zminit, neplette si pojem LEGALIZACE (ktera tady rozhodne neni a nikdy nebude) a DEKRIMINALIZACE (soucasna uprava Trestniho zakona platna od 1.1.2010 se mirne snazi o onu dekriminalizaci, ale porad to neni dekr. v pravem slova smyslu).

15. 12. 2009 / 13.24 / efa

Heheh plodné příspěvky díky za ně!

15. 12. 2009 / 12.56 / Dr.Mudr

Legalizaci chvalim. Jeden z mala rozumnych kroku nasi vlady. A to ze hodili 15 gecek jako max je taky fklidu. Nikdy jsem to nekupoval na kila. Ale kdyby se to prodavalo v lekarnach, pestovalo ve statnim podniku tak by si na to CR mohla fouknout nejakou dan a trosku bychom pomohli nasi ekonomice *13* *14*

Planeta zeme, a jeji kolobeh... Pred zahajeni sjezdu ECO-vistu v Kodani, (jak uz napsal Johnny) rusti hackri ziskali emaily od prednich svetovych vedcu zkoumajicich vliv skodlivin na nasi planetu. Vyslo najevo ze tezce manipulovali s vysledky dat. Tvrde potirali konkurenci co hlasala neco jineho atd.
Ackoliv se vsude hlasa ze se otepluje tak to je jenom dobre. Rostliny a zivocichove snaseji zvyseni teploty o 1`C daleko lepe nez ochlazeni o 1`C. Z toho vyplyva ze oteplovani je pro nas vlastne dobre. Ono to vsechno je zas a jenom o penezich. Prdis? Tak zaplat dan 50,-kc za prd. Jezdis karou? Calni 2,-kc/km.
Dane a dane jsou jedinna zaminka proc nas porad strasi o globalnim oteplovani a jak bychom meli byt super dobri. Realita je vsak na opacne strane. Jizni pol zamrza-dokonce hodnoty ukazujou ty same cisla jako skoro pred 5 lety ... Slunecni 11lety cyklus ma uz 3 roky spozdeni a tudis nema co ohrivat planetu, golfsky proud slabne a tudiz 'evropske' topeni chladne...

Takze vyzyvam Efu aby zacal navrhovat nejae zimni bundy, kalhoty, cepice, rukavice atd protoze bude ku*va zima. *6*

15. 12. 2009 / 10.47 / PITRIS

Já jsem se stal obětí systému, co se týče drog, už dávno. Likvidovali jsme na spalovně pro policii zabavené drogy. Podle právních předpisů týkajících spalování, musím na spalovně uchovávat po dobu 1 měsíce po přijetí odpadu reprezentativní vzorek. No zkuste ale říci pánům se samopalem a v kuklách: "Takže bych prosil sem do kelímku trochu té marihuany, do druhého kus hašiše, nějaký ten pervitin a nakonec mi odsypte ten heroin, stačí fakt jen trochu."

15. 12. 2009 / 10.45 / Johnny*

Orlík?Němka?Hm? Řekl bych, že a) je správně, s vymyšleným konceptem. Podle mě se jenom směje do bombra, jak mu to lidi papají. Legitimní extremista. Právě on by si měl zasadit, a nejlíp nějkaý sedativní model.

No a k těm brkám - halelůja. Víc lidé vypěstují, snad tím pádem budou méně kupovat a živit ty šedé ekonomické živle. Snad se budou brka pouze směňovat, popř. rozdávat, což je v podstatě z ekonomického hlediska jistě krok zpět, ale z lidského, etického, huličského (?!) krok ku předu.
Ku předu, zpátky ni krok.
No ale zase jasně, taky to může ten obchod podpořit, ukáže čas.

Tak a jdu do finále HOME, klima, čenžing vej of living - hm ne přímo wtf, ale spíš wtfca who da fuck cares about?

Na jedné straně názory krajních ekologů, kteří tvrdí jak moc lidé zněčišťují, čerpají resources and stuff. Jak se země otepluje a vůbec hrůza.
Hm.
Na druhé straně názory vědců, kteří tvrdí, že v poslední době je planeta nejchladnější za již dlouhé období a že to oteplování není až tak o lidech.
{odkaz}
{odkaz}

Pak další fakta (citace se mi nechce hledat):
15 největších nákladních lodí vyprodukuju stejně spalin (ze spalovacích motorů) jako veškerá automobilová doprava na planetě. Celkem je námořních lodí tisíce, přičemž agregáty těchto lodí pracují v průměru více než 300 dní v roce ( obdivuji konstruktéry, kteří jsou schopni takový agregát udělat-ano jde to..) Zpravidla jsou tyto agregáty schopny spalovat i velmi nekvalitní palivo (naftu, která je různě po světě kdoví jaká) a nepodléhají žádným emisním normám (ani provozním).Takže z lodí lítá pěkný hegeš a jsou toho tuny a tuny(plynu!).
Dále CO2, živočišná produkce skotu celosvětově údajně gegenruje více CO2 než doprava i průmysl. Otázka čísla a úhle pohledu.
Tady si pár EKO friendly osvícenců v zápandím světě s těmi věcmi dělá hlavu, ale co na to ty 2/3 světové populace v jihovýchodní asii? no Ty na to serou a cca. v 95% si lámou hlavu co do huby a které děcko si nechají.
Spíš vidím problém jaksi v ekonomice. Potřebujeme levné zdroje eletkřiny. Jádro je cesta v tuto chvíli nejpřijatelnější.
No a pak jsem ještě četl zajímavou věc, že prý doposud nastalo 5 velkých katastrof na planetě Zemi. POslední pátá, 65 mil. let nazpět měla na svědomí vyhynutí 19% živočišné říše na planetě a vzala s sebou do kopru i dinosaury.
6 katastrofa již prý nastala, je taky celoplanetární a je jí existence homo sapiens sapiens, nás lidí, domyslete si sami.

Takže si myslím, že my už to tady nějak dobruslíme, spíš otázka co na to děti a děti jejich dětí, budou si mít kde hrát?
Jako žijme nadále ten náš PŘEkomfortní středoevropský život v pohodě užívejme a nemysleme na pičovinky, kdo ví jak dlouho to vydrží.
Zítra ráno vstanu,obleču se do ropy, trochu ropy na sebe stříknu, pojedu 350 km vlakem(elektřina-koks), sednu do auta, koupím do něj trochu ropy, pojedu na bazén, ten se vytápí koksem pozor, pak se projdu se psem, ten žere žrádlo za 100 korun kilo (?), dám si sprchu s ropnými produkty a půjdu spát. Do Prahy na kole jezdit odmítám.Mejt a oblíkat se musím (i když..) a auto je moje záliba. Prostě kdo z lidí se těch svých požitků vzdá?
Jediné co naše domácnost pro ekologii dělá, je třídění odpadu a používání tepelného čerpadla, které topí z venkovního vzduchu a umí krásné kouzla s účty za el. energii.

15. 12. 2009 / 10.34 / romicka

ono to zas tak jednoducjý není, ještě teda nejsou plná znění usnesení vlády, ale zatím je jasný, že u marihuany de "jenom" o to, že pod 15g to není trestný čin, ale pořád je to přestupek (samotné držení - pokuta až 15t). U pěstování se uvídí jak to Kovářová napíše, ale snad že je povoleno pěstovat, ne jen že do 5 rostlin to není trestný čin (jinak pokuta jako u marihuany, a ještě ti to sklidí). A pak samozřejmě co na to policajti, jak moc ty přestupky budou hrotit.


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské