Aktuálně

22. 04. 2010 / ? / aktuálně
Aktuálně

Asi by se to mohlo jmenovat něco jako "Pojednání o prachu" nebo "Jak jsem zůstal trčet na mezipřistání v Soulu" (nebo v Brně) nebo tak podobně vtipně, aby vás to takhle polednově naladilo. Jak už to tak ale vypadá z okna, nejsem v New Yorku, ale v Praze a pár dní to tak ještě zůstane. Island není jen země, která nám dala Pána prstenů nebo den svatého Patrika, ale taky se odsud poslední dny prášilo, i když teď už prej snad tak nějak míň. Protože to obsahuje fluor, tak to tam teď určitě musí svítit jako v Avataru a ne že bych to islanďanům kór nepřál, ale mohlo se to načasovat líp. Ambiciózní projekt dovolené ve Philadelphii, New Yorku a Washingtonu mi tak nějak klimaticky nevyšel, vedle mě leží dvě vstupenky na večerní NHL play-off v New Jersey a přebukovaná letenka na neděli.

Už ten minulej týden nepatřil zrovna do mých top ten. V pondělí jsem se dozvěděl, že jako v sobotu ještě před odletem zaskočím v jednom divadelním kusu, a po své první mikulášské roli se představím dospělejšímu publiku v neodmítnutelné roli kostelníka, kterej měl být trošku jakoby do mentálna a třeba by do toho zakoktal. Všehovšudy tři věty, z nichž první byla "hmoždíř" (ale to spíš tak, jak to umí třeba Vašek Vydra), druhá "Pozdravpánbu" (nebo teda tahle měla být asi první, před tím hmoždířem, no vidíte to) a tu třetí si tolik nevybavuju, spíš to byla kombinace prvních těch dvou. Po první zkoušce se tak nějak víc vyjasnilo, do mentálna mně to překvapivě nešlo a když večer pípla sms od režisérky "Petre radsi se zabal do ty Ameriky, kostelnika zahraje Vladimir", tak jsem ani neprotestoval, páč i když cynismus jakože za mě ano, nechtělo se mi v sobotu v den státního smutku poskakovat po jevišti. Takže dvacetisekundová role se nekonala a já jsem morálně vcajku.

Ve čtvrtek jsem se šel loučit s těhotnou kolegyní, popíjelo se a já jsem v mezičase pod stolem na mobilu zkoumal, co mrak. V pátek ráno sem si zabalil jedno tričko, dvoje ponožky, okomentoval jsem vtipně Stenovi na Facebooku fotku, podle které mu zrušili let do Varšavy, no a večer už jsem ty dvoje ponožky zase vybalil. V sobotu jsem asi třicetkrát v různých variantách viděl, co udělá sopečný prach s jumbem a v neděli jel prosit na Ruzyň. Pondělí zrušeno. Před stánkem Lufthansy asi patnáct lidí, národnostně bychom tak nějak kompletně pokryli glóbus. Přede mnou nejvtipnější z čekajících, který se dožadoval okamžitě Chicaga přes Frankfurt, načež mu stejně vtipně paní od letadel oznámila, že celej příští týden ne a že bude muset zůstat v Praze. Myslím, že jsem v jeho oku zahlídnul slzu, což ale paní za přepážkou nereflektovala a šla se vyčůrat. Za tři minuty se se stejným úsměvem vrátila, přebukovala to na neděli a na cestu mi přibalila povzbudivé "no snad vám to už poletí". No tak snad už mně to v neděli poletí.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
23. 04. 2010 / 22.02 / Toyak

Těch pár chybek sereHarapes. Hlavní je, že Peca is back!

23. 04. 2010 / 10.00 / Juve

na islandu byt ted mohli v klidu natocit v realu zemi mordor

22. 04. 2010 / 15.30 / gejša

a pak si kluci eště můžete zatančit jak zamlada. Co za mentály se v mládí naučíš, ve stáří jak když najdeš.)
{odkaz}

22. 04. 2010 / 15.29 / kokva

no jo LOTR se fakt tocil na NZ a ja si myslel ze na Islandu :D potrebovali bysme za usi oba :)

22. 04. 2010 / 13.53 / Peca

Kua, to stym patrikem a panem prstenu (ten se tocil na Zelande), to byl VTIP kua. Filipe tleske na mentala prosimtebe :)

22. 04. 2010 / 13.51 / Dr.Mudr

Skoda toho mentalnika teda kostelnika...
Jinac ten prach (ktery vsak nesviti) ukazal ze ackoliv umime letat do vesmiru a rikame si jak sme dobri tak matka zeme si odfrkne a ejhle pulka sveta se zastavi... Hodne lidi v mem okoli zrusilo dovolenou a nebo zustali nekde v zahranici a slysel ruzne pribehy jak lidi cestovali nekolik dni a zaplatili tisice eur aby se dostali domu atd. Nikomu to nepreju ale obcas je dobre ukazat lidem jak malikati jsme.

22. 04. 2010 / 13.37 / efa

Omluvte Petra. Nezkušenej kluk z Postoupek :)

22. 04. 2010 / 13.04 / kokva

:) v pohode .... Island jako Irsko, flour jako fosfor

22. 04. 2010 / 12.50 / peca

No je tam pár VYCHYTÁVEK!

Specielně to Irsko a vlastně ten fluor taky ;)

22. 04. 2010 / 12.34 / kokva

Island nam urcite dal Pana prstenu, ale s tim Dnem svateho Patrika si najek nejsem jisty....neni to nahodou Irsky svatek?

22. 04. 2010 / 12.01 / kepaso

* svítí jen bílej fosfor

22. 04. 2010 / 12.00 / kepaso

maikor: no máš pravdu, svítí forsfor, ale i fluor. takže je možný vidět fosforescenci a fluorescenci :).

btw. „šla se vyčůrat“. jéje, ty detaily jsou vždycky pecka!

22. 04. 2010 / 11.30 / efa

V tomhle bych asi věři tobě Maruško :)

22. 04. 2010 / 11.28 / maikor

a já myslela, že svítí fosfor. Zase jsem o něco chytřejší .)

22. 04. 2010 / 11.26 / efa

Slušný Peco. To je tak, když naplanuješ výlet bezemě. Teď by ještě mohl Gyd přijt se svou historkou: Jak sme neodletěli do Thaiska :)


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské