Cestujeme

25. 06. 2010 / ? / cestujeme
Cestujeme

Čas od času je asi potřeba udělat nějakou vtipnou ptákovinu, jako třeba předjíždět na D1 ve dvoustovce zprava nebo jít tleskat Krampolovi do Nikdo není dokonalý anebo si třeba koupit letenku do země, o které nevíte skoro nic a kde to bude dobrodrůžo, hlavně pro člověka jako já, co se bojí potmě na hřbitově. Shoda milých náhod mně přihrála letenku s ČSA kamkoli za cenu víc než příznivou, takže fantazie se rozjela naplno a začal sem zjišťovat, kde všude vlastně Tvrdíkovic družina poletuje (New York zrušili před časem, ale tak to už by asi byl masochismus).

Půl dne jsem sám sebe přesvědčoval, že nejlepší země, kam se dá odletět na pár dní na začátku července, je Finsko, takže jsem začal plánovat pobyt v kempech, jejichž název se rozhodně nedá vyslovit napoprvé, vlastně ani napodruhé, hledat kolik stojí půjčení auta a čím se tam vlastně platí, jak daleko je první jezero, který vyfotím na iphone a hned uploaduju na facebook, abych tam měl pětadvacetkrát "like" a osm hustokomentářů. Tak mě to nějak dojmulo, že jsem Finsko odpískal, ani se v hlavě neohřálo.

Druhá horká favoritka byla Larnaka, protože je to na ostrově, zní to taky cool, nechá se tam taky půjčit auto nebo motorka za třetinu ceny než ve Finsku a určitě je tam horda osamělých Španělek, co čekají na někoho z východní Evropy, aby jim ukázal, jak žít. Takže jsem si to taky tak nějak nějak začal představovat, podíval se do peněženky a spíš si řekl, že v Kroměříži bude přes ty svátky taky hezky.

Takže nakonec Izrael, což je (pro ty, co to nevíte) země, u které když změníte první písmenko v názvu, dostanete toho kocoura od Gargamela, co má svůj hrad a zkouší v něm čarovat a má z toho akorát bouli, jak za dávných časů zpívala Helenka Hanička, a taky je tam kulturně bohato a dobrodružno, takže by se dalo říct, ideální studnice zážitků pro Objektiv nebo YP blog. Nic, první příspěvek očekávám někdy příští víkend po imigrační kontrole na letišti v Tel Avivu a zatím příjímám tipy třeba na nejlepší hamburger, do komentářů. Hezký víkend.Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
26. 06. 2010 / 10.24 / teta šůš

Hanička!!

25. 06. 2010 / 15.49 / KONY

Nezpívala to Zagorka? (ale už je to dávno, tak nevím...)

25. 06. 2010 / 12.59 / L.

To jsou překvápka, hezký ;-)

25. 06. 2010 / 10.59 / Plasta

no .. ja bych nevahal už to finsko .. trochu škoda no.. ale těším se peco i na toho azraela...


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské