Gamesky

24. 08. 2010 / Filip Urban / gamesky

Herní scéna sužovaná letními prázdninami prakticky zemřela. Už tak je herní průmysl ve slušné krizi a tak vydávat v létě nějaké schopné hry se prostě nikomu nevyplatí a všechna velká studia čekají na září jako na boží smilování.

Jak k tomu ale příjde řadový hráč? V tomhle herním suchu přišlo lehké osvěžení ve formě SINGULARITY. Je to klasická sci-fi FPS od Ravenu. V roli amerického vojáka se dostáváte na místa, kde v padesátých letech rusové vymysleli pekelnou látku se kterou chtějí zotročit svět :) Příběh nijak originální, ale doba je taková :) Proč stojí za to, usednout ke kompu a hrou se prostřílet? Tak jednak mi to celé hodně připomíná oblíbený Half-life (včetně sympatické brunetky s copem, která jako by z oka vypadla kočce s HL) a taky se mi stalo, že mi na některých místech naskakovala husí kůže, což už se mi u moc her nestává.

Inovace vás tu také čeká. Máte takovou magickou rukavici, kterou můžete v čase měnit stav předmětů. Například spadený most prostě posunete v čase a uala! Dá se přes něj přejít. Dokonce pár logických záseků sem zaznamenal. Večer se s tím člověk trápí a nic ho nenapadá. Ráno se pak probudíte a ejhle! Stačí pod rychle se zavírající dveře šupnout časovou kapsuli, která zavírání zastaví. No zkrátka není to jen hloupá střílečka ale má to vše, co od hraní počítačové hry požaduji. Akci, atmosféru, logické řešení, příběh, krásnou grafiku a ve finále si můžete vybrat i ze dvou konců.

Singularity není nic objevného, ale když překonáte první dva levely, hra vás začne bavit. Chlapci dávají 7 hvězdiček z 10ti. Hvězdička dolů za často špatně načetlé a rozplizlé textury.

Druhou hrou o které chci napsat pár řádků je KANE & LYNCH 2 - Dog day. Tihle dva mass killeři tentokráte bojují v Číně. Úvodní atmosféra Šanghaje je fantastická. Bohužel po pár minutách strávených u střílení nebohých Číňanů si uvědomíte, že je to vlastně obrovská nuda. Nesmrtelnej parťák, hromady nepřátel, debilní způsob krytí. Je škoda, že to celé borci víc nedotáhli, protože forma je skvělá. Obsah mizerný. Na ukázku povedený trailer. Jak už to bývá, lepší než hra samotná :) Druhý vkládám rovnou sem. Chlapci dávají 5 hvězdiček z 10ti.

Ps: V pátek se začíná prodávat MAFIA 2! Herní podzim vypadá nadějně!Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
29. 08. 2010 / 15.08 / heb

na foajé uala nemá, ale je to blízko...

26. 08. 2010 / 08.23 / kloster

singularity ma 3 konce dude

25. 08. 2010 / 20.19 / Zdenal_CZ

Mafia 2 se sice zacina prodavat az v patek, ale uz je od vcerejska "dostupna"...


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské