Cestujeme

29. 08. 2011 / Filip Urban / cestujeme
Cestujeme

Omlouvám se za lehký updatový výpadek, ale byli sme na dovči. Nebo spíš takovém prodlouženém eurovíkendu v další metropoli, kterou sme si chtěli odfajfknout. Řím. Kde začít :) Z Brna do Říma létá Wizz air dvakrát týdně fakt za pár kaček. Ubytko sem sehnal tady! Vpodstatě můžu doporučit. Poměr cena / výkon / lokace byly ideal. S bedekrem v ruce sme vyrazili v srpnových tropech do ulic Říma. První tip. Vyberte si vhodnější termín. Jednak vás těch 50 stupňů na slunci prostě spraží, druhak vás davy turistů prostě budou prudit.

Vypsal sem si tu do mobilu pár postřehů. Podnikaví Indi tu mám. Ano. Ti byli fantastičtí prostě. Přes den nabízeli růže, deštníky, sliz, kterým švihali o zem a dělali pusou takové vhíííííz. Večer přepli do módu prodeje svítících vrtulníčků, focení polaroidem, a tisíc dalších aktivit. Byli všude a byli nepřehlédnutelní.

Pak tu mám pitítka. Jo tohle je fakt vychytávka. Na každém rohu jsou fontánky, ze kterých teče příjemně studená a hlavně pitná voda. Nemusíte tak utrácet za nesmyslně předražené malé petky s vodou, stačí si načepovat z fontánky. Pil sem 4 dny a žádný problém :)

Další bod je wifi. Tak to je velký palec dolů. Za celej ten pobyt sem nenašel jedinou veřejnou wifi. Když už se to tvářilo jako public free wifi, chtělo to registraci a odeslání potvrzení na mail. Tak nevím, jestli jsou uplně blbí, ale jak se mám dostat na email, když nemám internet? Zkoušel sem i data roaming, ale pomalost dat byla někde mezi modemem a poštovním holubem - nepoužitelné.

Doprava po Římě je levná. Za Euro jezdíte 75 minut kamkoliv. Metro funguje spolehlivě, autobusy už jsou větší punk. Šaliny sme nezkoušeli. Jinak na zóny si tam nehrají, takže k moři ste za půl hodinky a za cenu 24kč. Fér! Moře doporučuju, protože po třech dnech máte těch památek plné zuby. Radím najít soukromou pláž zaplatit 10E za vstup a máte klid, lehátko, deštník, sprchu a pocit, že když ste ve vodě, nikdo vám nevybere věci.

Co se jídla týče, bohužel se nám nepodařilo narazit na dobrou pizzerii nebo kvalitní restauraci. V Lonely planet je sice pár typů, které garantují kvalitu, ale nedám za véču 2000,- Proto sme to řešili Kebabem, Indama, a snack bary se sendviči.

Palec nahoru ovšem za kafíčko. To je prostě numero uno! O zmrzlině ani nemluvě. Prostě pohádka! Takovou pistáciovou, jakou sem si dal v Římě, jsem ještě nikdy neměl. Jeden tip z bedekeru. Čím tmavší odstín pistáciové, tím lepší :)

No a to hlavní - památky. Těm se v Římě nevyhnete. Jsou všude a jejich opravdu moc. Jeli sme zodpovědně podle průvodce ty v kolonce MUST SEE! Čím známější místo, tím více turistů, více front, méně atmosféry. Já sem trošku trpěl, protože tam prostě nebylo co fotit krom sami sebe před nějakou tou památkou :) Jako asi 99% všech turistů. Fakt peklo. Těšil sem se na zapadlé uličky, zapomenutá místa, výjevy z běžného života Římanů. Nic. Je to turistický hell a celé město je k tomu přizpůsobeno. Památky co sem chtěl vidět mám odškrtnuté, ale teď mám spíš chuť sebrat krosnu a zmizet na měsíc někam do lesů :)

Turistická fotogalerka k prohlédnutí tady :)Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
30. 08. 2011 / 20.08 / eM

Jo Řím závidím taky jsme využívaly vodu z ulice Řím je tím proslavenej že všechna voda která takhle teče je pitná ,jelikož nemáš fotku pítka v galerce tak si dovolím jeden odkaz :-) {odkaz}

30. 08. 2011 / 13.32 / ivan

Kua, hned bych někam vypad :-(

29. 08. 2011 / 17.55 / Do

jojo, btw. taky si všímám, že pobyt na různých místech proto, abych to uploadnul kamkoliv sílí celosvětově každým dnem. Já samozřejmě taky žiju jenom proto, abych o tom udělal v malování koláž, ale někteří lidé to mají skutečně nějak přebuřeno.
(to je snad poprvé, co se navážím do "ostatních, některých, jiných a celého světa" :-? &-/ )

29. 08. 2011 / 17.05 / efa

Do: tak nepochybně to město má co nabídnout a ta historie je tam cítit z každého šutru. Jen u mě tam převyšoval ten pocit hrozně rozjetého turistického bussinessu. Což jim nemám za zlé. Mě chodit kolem baráku ty lidi, který sem tam potkával, tak mi z toho jebne. Já sem taky turista, ale prostě tohle je masovka toho nejhoršího kalibru. Jedinej smysl u mnohých vidíš, že si stoupnou předcokoliv co je trochu známé a vyfotí se, aby to mohli uploadovat na facebook. Jakože nějaký respekt nebo úcta z toho místa prostě není. A ty služby zaměřené na turisty s takovým tím, tady je ojebu protože vím, že tihle se sem už nikdy nevrátí a je mi to vlastně uplně salam. Vím že je to všude, jen v tom Říme mi to přišlo extra. Ale je asi rozdíl vidět Řím v říjnu a nebo v srpnu. A taky je to o individuálních očekáváních každého.

29. 08. 2011 / 16.44 / Do

tak k Římu bych chtěl jen říct, že z těch profláknutých eurovíkendů pořád ještě jeden z nejzáživnějších.
kombinace konce září, fascinace řeckořímskou historií, úprk deštěm ulicí Via Vittorio Veneto z galerie Borghese, 7hodinové přečkávání deště v Rock Café, úpal s historickými halucinacemi na Forum Romanum, všechny ty kafíčka, drinčíky, multikulturní sledování ms v ragby .... ale todle asi může zažít kdokoliv, kdekoliv, kdykoliv ....

29. 08. 2011 / 10.23 / efa

fractal: bez debat!

29. 08. 2011 / 10.21 / fractal

do rima chodim vzdy koncom oktobra :) za prve menej turistov, za druhe teploty cca 25 :)


© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské