Aktuálně

20. 08. 2002 / Filip Urban / aktuálně

Vyplavený Baumax vzali Plzeňané útokemV obležení několika stovek lidí je už od čtvrtka Baumax v Plzni, který vyplavila v úterý velká voda a jehož zaměstnanci nyní vyprodávají zaplavené zboží za směšné ceny. Před obchodním domem vládne chaos, lidé zde stojí ve frontách čtyři i více hodin. Vládne tady nervozita, každý se chce co nejdříve dostat k regálům.

PLZEŇ 16. srpna 2002 -- Zvládnout nápor koupěchtivých lidí a udržet je na uzdě pomáhá pracovníkům Baumaxu ochranka. "Stála jsem ve frontě tři hodiny. Nakoupila jsme gril, žehlící prkno, lustr, baterky, kanystry a exotické kytky Je to jen špinavé od bahna. Zaplatila jsem patnáct stovek, jinak bych za to dala pět tisíc," svěřila se na místě asi 40 letá žena. Pracovníci Baumaxu zaznamenali i případy, kdy si kupující vzájemně kradli věci z nákupních košíků. "Jeden zákazník se přehraboval ve zboží a druhý mu mezitím z koše vyndal lampu," řekl pokladník.

Zboží od bahna a bez obalů
"Do výprodeje jsme zařadili pouze ten sortiment zboží, který po styku s vodou nemůže být poškozen a u kterého předpokládáme, že bude funkční. Ty věci jsou spíše špinavé od bahna bez obalů a podobně. Jejich cena se v průměru pohybuje mezi 10 až 20 procenty původní ceny," sdělila Jana Čižmárová ze společnosti Baumax ČR. Podle ředitele plzeňského inspektorátu České obchodní inspekce Václava Havlíka je tento prodej v souladu se zákonem, pokud prodávají alespoň ústně upozorní zákazníka na cenu výrobku ještě před placením. "Byli jsem tam na kontrole a tahle podmínka je splněna," konstatoval Havlík. problém podle něho nastane v okamžiku, kdy zákazník bude výrobek reklamovat. "Odpovědnost za vadný výrobek se na prodávajícího nevztahuje v případě, že zákazníka předem na vadu upozornil. Pokud ale půjde o skrytou závadu, pak je povinnen reklamaci přijmout. "V těchto případech ale bude obtížné to prodejci prokazovat," doplnil Havlík.
Starosta čtvrtého plzeňského obvodu Evžen Zavadil řekl, že neukáznění zákazníci parkují přímo na Rokycanské třídě, v místech, kde platí zákaz a tím vážně komplikují průjezd Plzní. "Požádali jsme o zákrok státní i městskou policii," dodal.

Patrik Biskup

Heh opravdu sem "hrdý" na to, že jsem Čech. Proboha kdy konečně přestane být tenhle národ stádem tupých Homolků, nebo myslíte si že se tohle bude dít i v okolních státech, postižených povodní?Komentáře

Kontrolní kód: kontrolní kód
© Copyright 2012–2024 youngprimitive.
All Rights Reserved.
DámskéPánskéDětské